UIT The Arctic University of Norway

Úvod

Read the Official Description

UIT Arktická univerzita v Norsku Univerzita v Tromsøu sloučila 1. srpna 2013 s University College of Finnmark a stala se UiT Arktickou univerzitou v Norsku.

UIT Arktická univerzita v Norsku je nejsevernější univerzitou světa. Jeho poloha na okraji Arktidy znamená mise. Arktida má rostoucí globální význam. Změna klimatu, využívání zdrojů Arktidy a environmentální hrozby jsou tématy velkého veřejného zájmu a na které se Tromsova univerzita zajímá. Na UIT Norská arktická univerzita můžete z blízké perspektivy prozkoumat globální problémy.

Knowlege na vrcholu světa

Život ve Vysokém severu je tvořen divokou přírodou, kontrastními světelnými a klimatickými podmínkami, zeměpisnými vzdálenostmi a multikulturalismem. Mnoho z výzkumných středisek a studijních programů UIT odráží specifickou povahu Arktického Norska.

Klíčový výzkum UiT se zaměřuje na polární prostředí, výzkum klimatu, domorodé obyvatelstvo, mírovou a transformační konflikt, telemedicínu, lékařskou biologii, vesmírnou fyziku, rybářskou vědu, bioprospecting moří, lingvistiku a výpočetní chemii.

UIT Centrum pro pokročilé studium teoretické lingvistiky, CASTL a CTCC, Centrum pro teoretickou a výpočetní chemii, byly oba označeny za Norské střediska excelence. V roce 2002 bylo NST, norské centrum pro telemedicínu, založeno v Tromsøu jako centrum pro spolupráci v oblasti Světové zdravotnické organizace.

Síť ARCTOS na Fakultě biologických věd, rybářství a ekonomiky je lídrem ve výzkumu mořských arktických ekosystémů a významným partnerem Norského polárního institutu v Tromsøu. Katedra fyziky se zaměřuje na severní světla a kosmický výzkum. Všechny tyto instituce mají vysokou mezinárodní pověst.

Univerzita je součástí výzkumného střediska pro vysoké klima a životní prostředí FRAM (Fram Center) v Tromsø. Každé leden mezinárodní konference Arctic Frontiers vyzývá výzkumníky, politiky a zástupce podniků, aby diskutovali o arktických otázkách napříč disciplinárními hranicemi. Sekretariát Rady pro arktické oblasti se nachází v centru Fram. Výzkumní pracovníci z University and Fram Center jsou zapojeni do několika mezinárodních programů Arktické rady.

Mezinárodní rozbočovač

12 000 studentů a 2700 zaměstnanců studuje a pracuje na univerzitě v Tromsøu. Výuka je založená na výzkumu. Sedm fakult UIT nabízí, navzdory věnování severním otázkám, širokou škálu studijních programů. Akademická obec v Tromsøu je vysoce mezinárodní. Více než 20% akademických pracovníků a 10% studentů je ze zahraničí. Univerzita nabízí více než 20 magisterských programů angličtiny a všechny fakulty nabízejí anglické vyučované kurzy na bakalářské i magisterské úrovni.

UIT Arktická univerzita v Norsku je zakládajícím členem Univerzity Arktidy, mezinárodní sítě 140 studijních a výzkumných institucí v obvodové oblasti. Ale univerzita spolupracuje se všemi částmi světa. 200 mezinárodních dohod zajišťuje aktivní akademickou výměnu studentů a zaměstnanců s partnerskými institucemi po celém světě.

Dne 1. ledna 2009 se univerzita Tromsø sloučila s univerzitní vysokou školou Tromsø. Dne 1. srpna 2013 se univerzita spojila s University College of Finnmark. Nová univerzita má nyní čtyři areály. Nachází se v Tromsø, Alta, Hammerfest a Kirkenes. Počet studentů a studijních programů se v důsledku této fúze zvětšuje. Nová univerzita se stala ještě důležitější hnací silou pro severní Norsko a mezinárodní spolupráci na Vysočině.

This school offers programs in:
  • Angličtina

Vidět Law LLM » Vidět Health MSc » Vidět MSc » Vidět Bakalář » Vidět Magistr »

Programs

Tato škola dále nabízí:

LLM

Master of Laws (LL.M.) v mořského práva

Campus forma Denní studium 3 semestry January 2019 Norsko Tromsø

Oceány pokrývají více než 70 procent povrchu Země. Je velmi důležité pro komunikaci, armádu a strategické použití a jeho živých i neživých přírodních zdrojů. V posledních letech došlo k rostoucí důraz na biologické rozmanitosti moří. LL.M. Program si klade za cíl rozšířit tradiční přístup k mořském právu z kompetenčních otázek, které zahrnovat i podstatné zákon, jako je zachování a udržitelného využívání biologických zdrojů a ochrany biologické rozmanitosti a životního prostředí. [+]

Oceány pokrývají více než 70 procent povrchu Země. Je velmi důležité pro komunikaci, armádu a strategické použití a jeho živých i neživých přírodních zdrojů. V posledních letech došlo k rostoucí důraz na biologické rozmanitosti moří. LL.M. Program si klade za cíl rozšířit tradiční přístup k mořském právu z kompetenčních otázek, které zahrnovat i podstatné zákon, jako je zachování a udržitelného využívání biologických zdrojů a ochrany biologické rozmanitosti a životního prostředí. I když je program studia má jasnou globální profil, bude mít také odlišný Arctic rozměr. Hodně z Arktidy se skládá z mořských oblastí. Globální změna klimatu bude stále více vystavena těmto oblastem na různé účely, například pro využití navigace, ropy a zemního plynu, rybolovu a výzkumu. Arktických oblastech poskytují jedinečné příležitosti pro studium globální i regionální právní přístupy na ochranu a zachování mořského prostředí. Výzkumné komunity ve městě Tromsø je světový lídr v oblasti mořských arktických otázkách, včetně přírodních věd, historie, politologie a práva. Vedle University of Tromsø, norský polární institut se nachází ve městě Tromsø. Cílem LL.M. Program je seznámit studenty s takovými perspektiv, které jim umožní zlepšit jejich schopnost porozumět funkci práva a naučit se ji interpretovat.... [-]


Videos

Telemedicine and E-health - Master

Tourism

Indigenous Studies - Master

Business Creation and Entrepreneurship - Master

Contact

University of Tromsø

Adresa, 1. řádek Hansine Hansens veg 18
9019 Tromsø, Troms, Norsko
Telefonní číslo +47776440009

UIT - Norges Arktiske universitet - Campus Alta

Adresa, 1. řádek Follumsvei 31
9510 Alta, Finnmark, Norsko
Telefonní číslo +47 78 45 05 00

UiT - Norges arktiske universitet, campus Narvik

Adresa, 1. řádek Narvik, Nordland, Norsko
Telefonní číslo +47 77 64 40 00