The Abbe School of Photonics

Friedrich Schiller University Jena

Úvod

Read the Official Description

The Abbe School of Photonics (ASP) zajišťuje a koordinuje postgraduální studium v ​​oblasti optiky a fotoniky na univerzitě Friedrich Schiller Jena, která podporuje jejich akademickou kariéru a poskytuje pracovní zkušenosti v oboru fotoniky. Školské interdisciplinární vzdělávací programy jsou zakotveny v rámci výzkumného prostředí, které je k dispozici v Abbe Center of Photonics. Nabízené postgraduální studijní programy jsou naše vynikající magisterské studijní programy (M.Sc. Photonics a M.Sc Physics se zaměřením na fotoniku) a široký doktorský program v oblasti optiky a fotoniky. Všechny moduly ASP v optice a fotonice jsou otevřeny pro všechny M.Sc. studenti zapsaní na Fyzikální a astronomickou fakultu.

Koncepce a filozofie školy mají jako hlavní cíl založení jednoho z předních světových vzdělávacích center v oblasti optiky a fotoniky v Jene v Německu. ASP byla formována tradicí a širokým spektrem výukových a výzkumných aktivit v oblasti světelných věd na naší univerzitě. Škola nabízí vynikající kvalifikační příležitosti na vysokoškolské a postgraduální úrovni v oblasti optiky a fotoniky. Kvalifikační strategie školy je zcela zaměřena na výzkum a vychází ze zásad akademické svobody, konkurenčních podmínek výzkumu a internacionalizace na všech úrovních vzdělávání a výzkumu.

Škola uznává svou zodpovědnost za to, že mnozí z jejích absolventů budou pokračovat v kariéře ve výzkumných společnostech. Výcvikové programy ASP se proto zaměřují na podporu a optimální propojení vědeckých kariérních fází mladých vědců se zkušenostmi s praxí ve výzkumných společnostech. Všechna naše konkurenční opatření v oblasti kariérového rozvoje jsou proto navržena tak, aby položily základy pro úspěšnou kariéru jak v akademickém, tak v průmyslu.

ASP byla založena v roce 2008 v rámci veřejno-soukromého partnerství německých federálních a durynských státních vlád, University of Jena a německého fotonického průmyslu. Od té doby tito partneři společně s Evropskou unií poskytli základní finanční prostředky na podporu finančních potřeb školy. Klíčovým faktorem programu je úzká spolupráce ASP s průmyslovými partnery. K zachování mimořádného hospodářského rozvoje našich partnerů v budoucnu bude vyžadována dostupnost značného počtu vysoce kvalifikovaných zaměstnanců. Absolventi ASP jsou potenciálními kandidáty, dobře připravenými pro německý fotonický průmysl.

This school offers programs in:
  • Angličtina

Vidět MSc »

Programs

Tato škola dále nabízí:

Contact

ABBE SCHOOL OF PHOTONICS

Adresa, 1. řádek Abbe Center of Photonics Albert-Einstein-Str. 6 07745 Jena, Germany
Jena, Thuringia, Německo
Website https://www.asp.uni-jena.de/
Telefonní číslo +49 3641-9-47963