Munich Intellectual Property Law Center MIPLC

Úvod

Read the Official Description

Zásluhu na Semeno nápad MIPLC je je díky profesoru Schricker, bývalý ředitel Institutu Maxe Plancka pro duševní vlastnictví a soutěžního práva (nyní MPI pro inovace a hospodářskou soutěž). Z tohoto osiva, nápad rostla plán na zřízení mezinárodní top-kvalitní LL.M. Program pro výuku IP zákon různorodý studentský sbor. Realizace tohoto záměru byla řešena profesor Joseph Strauss, jeden z nástupců profesora Schricker je jako ředitel Institutu Maxe Plancka, a Max Planck Society, zejména jeho tehdejší generálním tajemníkem Dr. Barbara Bludau.

Se studenty z rozvojových a rozvinutých zemí, z praxe a akademické obce, z právních, technických a jiných vzdělávacích prostředí v mysli, bylo jasné, že následující program by musel být co nejúplnější. Tak Dr. Bludau a profesor Straus stanoveny pro identifikaci vhodných partnerů se silnými pověření ve výuce práva duševního vlastnictví, právo obecně, stejně jako ekonomika a podnikání.

Našli University of Augsburg; Technische Universität München; a George Washington University Law School (Washington, DC).

Po delší jednání, Munich Intellectual Property Law Center (MIPLC) byla slavnostně otevřena v zakládajícího ceremoniálu 17. března 2003. S velkorysou spolupráci s Bavorským státním ministerstvem pro vědu, výzkum a umění, čtyři partneři byli schopni získat formální schválení magisterského programu "duševní vlastnictví a soutěžního práva" v rekordním čase. Zároveň jsme měli plné ruce práce nábor fakulty z celého světa, dokončení administrativní podrobnosti o programu, a začal propagovat pro studenty.

V říjnu 2003 jsme byli schopni přilákat studenty z osmi zemí nacházejících se na pěti kontinentech. V srpnu 2004, jsou tyto 13 studentů naší první třídy absolvoval MIPLC, s univerzitou v Augsburgu uděluje "Master of Laws" stupně. Náš první akademický rok - přes všechny porodní bolesti tohoto nového ambiciózního snažení - bylo úspěšně ukončeno. V druhém akademickém roce, naše zápis zvýšil na 18 studentů z 13 zemí. Navíc, MIPLC LL.M. Program byl vybrán, aby přispěly k dalšímu vzdělávání sedmi ASEAN učenců, kteří se připojili k programu pro zimní semestr 2004/05 v rámci programu ECAP II.

Do roku 2008 se nám podařilo zapsat 30 nových studentů poprvé a byli uprostřed akreditačního procesu, který se mezitím úspěšně uzavřena. Současná třída 2013/14, je držitelem 23 studentů z 15 zemí v Evropě, Severní a Jižní Americe, Africe a Asii.

Jsme zavázáni mnoha lidem za jejich kritické příspěvky k tomuto novému podniku. Od samého počátku, představitelé čtyř MIPLC partnerů ukázala svůj pevný závazek k této unikátní spolupráce, a ovládal složité otázky šikovně a pružně.

Upřímné díky patří zejména profesora Wolfganga A. Herrmann a Dr. Ludwig Kronthaler, prezident a (pak) Kanzler z Technische Universität München; Profesor Wilfried Bottke, pozdní prezident univerzity v Augsburgu; Profesor Michael K. Young, pak děkan The George Washington Law School (Washington, DC), a profesor Martin J. Adelman GW zákona.

Všechny z těchto jedinců byl pomocný v pomáhání nastavit na MIPLC jako silný multi-partnerské spolupráce. Další dík patří profesor Thomas MJ Möllers univerzity Augsburg a pozdní Dr. Manfred Scholz, bývalý člen naší správní rady, kteří spolu zajistil významnou finanční podporu z Gesellschaft der Freunde der Universität Augsburg eV

V neposlední řadě, profesor Josef Drexl, nyní předseda MIPLC správní rady, byl pomocný v pomáhání k vypracování studijního a zkušebního řádu, na který všichni studenti MIPLC podléhají.

Bez jejich podpory a bez přátelský a vstřícný přístup bavorského ministerstva pro vědu, výzkum a umění, mohli bychom nikdy začali LL.M. Program na podzim roku 2003, byl vytvořen pouhých šest měsíců po centru.

A samozřejmě, bez našich více než 65 členů fakulty, bychom nebyli schopni vytvořit takové různorodé a mnohostranný program. V neposlední řadě proto, že jejich nepřetržité úsilí k programu MIPLC, jejich specializované přednášky jsou zárukou kvality vzdělávání na MIPLC nabídek.

Také děkujeme našim akademickým instruktorům, kteří tím, že provádí konzultační schůzky na one-to-one s jejich studenty, významně přispívají ke kvalitě našeho LL.M. programu.

Na tomto základě se těšíme na rozvoj současných a budoucích akademických let a snažíme se neustále zlepšovat kvalitu našeho programu ještě více zvyšuje provázanost kurzů, přizpůsobením kurzy potřebám studentů, a v neposlední řadě tím, že nabízí nové kurzy.

This school offers programs in:
  • Angličtina

Vidět Law LLM »

Programs

Tato škola dále nabízí:

LLM

LL.M. duševního vlastnictví a právo hospodářské soutěže

Campus forma Denní studium October 2018 Německo Munich

MIPLC poskytuje skutečně mezinárodní a interdisciplinární zkušenosti, díky svým čtyřem partnerům, mezinárodní fakulty a studenty z celého světa. [+]

Náš program

MIPLC poskytuje skutečně mezinárodní a interdisciplinární zkušenosti, díky svým čtyřem partnerům, mezinárodní fakulty a studenty z celého světa.

S pouhými 38 studentů (maximálně) ročně, náš program je mnohem menší než ostatní. To zaručuje intenzivní interakci mezi studenty, profesory a zaměstnance, jakož i osobní podporu. Naše kurzy jsou navrženy speciálně pro našeho programu a našich studentů.

Náš program je:

Specializovaná a plně akreditované a intenzivní Vhodné pro absolventy práv a studenty s jinými prostředí stejnou měrou Učil výhradně v angličtině Multi-jurisdikční, pokrývající občanského práva a common law tradice a více zemí Diverse s širokou škálou modulů z čeho vybírat Interdisciplinární, diskutovat o všech aspektech IP z právních a relevantních ekonomických hledisek Použitelné, s praktickými aspekty šetření uvedených v simulacích, případové studie a praxe Doplněné studijních návštěv Evropským patentovým úřadem a dalšími organizacemi IP, volitelným studijní cesty do Washingtonu, DC, a hostujících přednášek a rozhovorů po celý rok Člen EIPIN sítě Nachází se v evropském IP Capital Mnichov Naší fakultě ... [-]

Contact

Munich Intellectual Property Law Center MIPLC

Adresa, 1. řádek Max Planck Institute for Innovation and Competition MIPLC Marstallplatz 1
80539 Munich, Bavaria, Německo
Website http://www.miplc.de/
Telefonní číslo +49 (89) 24246-5321