Přečtěte si oficiální popisS ohledem na studenty z rozvojových a rozvinutých zemí, z praxe a akademické obce, z právního, technického a jiného vzdělávacího prostředí bylo jasné, že následující program bude muset být co nejkomplexnější. Dr. Bludau a profesor Straus se tedy rozhodli identifikovat vhodné partnery se silnými údaji ve výuce práva duševního vlastnictví, práva obecně, jakož i ekonomie a podnikání.

Našli univerzitu v Augsburgu; Technische Universität München; a Právnická fakulta Univerzity George Washingtona (Washington, DC).

Po rozsáhlých jednáních bylo 17. března 2003 slavnostně slavnostně otevřeno Mnichovské centrum pro právo duševního vlastnictví ( MIPLC ). S velkorysou spoluprací bavorského ministerstva vědy, výzkumu a umění mohli MIPLC čtyři partneři získat formální schválení magisterského programu „Právo duševního vlastnictví a hospodářské soutěže“ v rekordním čase. Zároveň jsme byli zaneprázdněni náborem fakulty z celého světa, dokončením administrativních podrobností programu a začátkem inzerce pro studenty.

Do října 2003 jsme byli schopni přilákat studenty z osmi zemí na pěti kontinentech. V srpnu 2004 těchto 13 studentů naší první třídy absolvovalo MIPLC , přičemž University of Augsburg MIPLC titul „Master of Laws“. Náš první akademický rok - navzdory všem problémům s touto ambiciózní novou snahou - skončil úspěšně. Ve druhém akademickém roce se náš zápis zvýšil na 18 studentů ze 13 zemí. Navíc MIPLC LL.M. Program byl vybrán tak, aby přispíval k dalšímu vzdělávání sedmi vědců ASEAN, kteří se připojili k programu na zimní období 2004/05 v rámci programu ECAP II.

Do roku 2008 jsme mohli poprvé zaevidovat 30 nových studentů a byli uprostřed akreditačního procesu, který byl mezitím úspěšně dokončen. V současné třídě 2013/14 se nachází 23 studentů z 15 zemí Evropy, Severní a Jižní Ameriky, Afriky a Asie.

Jsme zadluženi mnoha lidem za jejich kritický přínos pro tento nový podnik. Lídři čtyř partnerů MIPLC od samého začátku projevili pevný závazek k této jedinečné spolupráci a dovedně a flexibilně řešili složité problémy.

Upřímné poděkování patří zejména profesorovi Wolfgangovi A. Herrmannovi a Dr. Ludwigovi Kronthalerovi, prezidentovi a (tehdy) Kanzlerovi z Technische Universität München; Profesor Wilfried Bottke, pozdní prezident University of Augsburg; Profesor Michael K. Young, poté děkan Právnické fakulty George Washingtona (Washington, DC), a profesor Martin J. Adelman z GW Law.

Všichni tito jednotlivci byli nápomocní při zřízení MIPLC jako silné spolupráce mezi více partnery. Dále děkuji profesorovi Thomasovi MJ Möllersovi z University of Augsburg a zesnulému Dr. Manfredovi Scholzovi, bývalému členovi správní rady, který společně zajistil významnou finanční podporu od Gesellschaft der Freunde der Universität Augsburg eV

V neposlední řadě byl profesor Josef Drexl, nyní předseda správní rady MIPLC , nápomocen při přípravě studijních a zkušebních předpisů, kterým podléhají všichni studenti MIPLC .

Bez jejich podpory a bez přátelského a vstřícného přístupu bavorského ministerstva pro vědu, výzkum a umění jsme nikdy nemohli zahájit LL.M. program na podzim roku 2003, pouhých šest měsíců po založení střediska.

A samozřejmě, bez našich více než 65 členů fakulty bychom nebyli schopni vytvořit tak rozmanitý a mnohostranný program. V neposlední řadě díky jejich MIPLC závazku k programu MIPLC jejich přednášky kvalitu vzdělávání, které MIPLC nabízí.

Děkujeme také našim akademickým lektorům, kteří významnou měrou přispívají ke kvalitě našich LL.M prostřednictvím individuálních konzultací se svými studenty. program.

Na tomto základě se těšíme na vývoj současných a budoucích akademických let a usilujeme o neustálé zlepšování kvality našeho programu ještě větším propojením kurzů, přizpůsobením kurzů potřebám studentů a v neposlední řadě nabídkou nových kurzů.

Programy se vyučují na:
  • Angličtina

Tato škola dále nabízí:

LLM

Munich Intellectual Property Law Center MIPLC

MIPLC poskytuje skutečně mezinárodní a interdisciplinární zkušenosti díky svým čtyřem partnerům, mezinárodní fakultě a studentům z celého světa. ... [+]

Náš program

MIPLC poskytuje skutečně mezinárodní a interdisciplinární zkušenosti díky svým čtyřem partnerům, mezinárodní fakultě a studentům z celého světa.

S pouhými 38 studenty (maximálně) ročně je náš program mnohem menší než ostatní. To zaručuje intenzivní interakci mezi studenty, profesory a zaměstnanci a také personalizovanou podporu. Naše kurzy jsou určeny především pro náš program a pro naše studenty.

Náš program je:

Specializované a plně akreditované a intenzivníVhodné pro absolventy práva a studenty s jiným zázemímVyučován výhradně v angličtiněVíceodvětvová, zahrnující občanské právo a tradice obecného práva a více zemíRůznorodé s nejrůznějšími moduly z čeho vybíratInterdisciplinární diskuse o všech aspektech IP z právního a relevantního ekonomického výhleduPoužitelné, s praktickými aspekty IP pokryté simulacemi, případovými studiemi a praxíDoplněna studijními návštěvy Evropského patentového úřadu a dalších organizací IP, volitelná studijní návštěva ve Washingtonu, DC a hostující přednášky a rozhovory po celý rokČlenem sítě EIPINNachází se v evropském hlavním městě Mnichov... [-]
Německo Mnichov
Říjen 2020
Angličtina
Denní studium
1 rok
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Munich Intellectual Property Law Center MIPLC
Adresa, 1. řádek
Max Planck Institute for Innovation and Competition MIPLC Marstallplatz 1
80539 Mnichov, Bavorsko, Německo
Website
Telefonní číslo
+49 (89) 24246-5321