The Hebrew University of Jerusalem

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Vítejte na Hebrejské univerzitě

Hebrejská univerzita v Jeruzalémě, založená v roce 1918 a oficiálně otevřená v roce 1925, je izraelská univerzita, stejně jako její přední výzkumná instituce. Hebrejská univerzita je zařazena mezi 100 předních univerzit na světě a první mezi izraelskými univerzitami. Uznání, které Hebrejská univerzita dosáhla, potvrzuje její pověst excelence a její vedoucí úlohu ve vědecké komunitě. Zdůrazňuje excelence a nabízí širokou škálu studijních příležitostí v oblasti humanitních věd, společenských věd, přesných věd a medicíny. Univerzita podporuje multidisciplinární aktivity v Izraeli a zámoří a slouží jako most mezi akademickým výzkumem a jeho sociálními a průmyslovými aplikacemi. Hebrejská univerzita stanovila za své cíle školení veřejného, ​​vědeckého, vzdělávacího a profesního vedení; zachování a výzkum židovských, kulturních, duchovních a intelektuálních tradic; a rozšiřování hranic znalostí ve prospěch celého lidstva./>

FAKTY:

1918 otevřeno v roce 1925 6 školních zařízení 7 fakult 14 škol 23 000 studentů 1 000 členů vysokých škol více než 7 000 registrovaných patentů 8 nositelů Nobelovy ceny 1 vítěz medií v matematice Mezi jeho zakladatele: Albert Einstein, Martin Buber, Chaim Nahman Bialik, Chaim Weizmann Excellence Hebrejská univerzita usiluje o dokonalost, integrální prvek svého akademického života. Jeho vynikající učenci dosáhli impozantních průlomů v řadě oborů a patří mezi velmi špičkové vítěze soutěžních grantů Evropské rady pro výzkum mladým vědcům. Jedna třetina všech grantů na výzkumnou soutěž udělených v Izraeli vyhrál vědci Hebrejské univerzity. Vysokoškolští akademici často publikují v prestižních vědeckých časopisech a jejich výzkum získal v Izraeli i po celém světě vynikající ceny, včetně Nobelovy ceny, Medaile za pole a Izraelské ceny. Většina držitelů doktorátů v Izraeli získala své tituly na Hebrejské univerzitě a naši absolventi zastávají klíčové pozice v akademickém, veřejném a podnikovém sektoru.

Život v areálu

V Jeruzalémě, jednom z nejkrásnějších měst na světě, vede univerzita tři areály: areál Mount Scopus pro humanitní a společenské vědy; kampus Edmond J. Safra pro přesné vědy; a kampus Ein Karem pro lékařské vědy. Jeho další areály jsou fakulta Rehovot pro zemědělství, potraviny, veterinární lékařství a ekologické vědy; veterinární nemocnice v Beit Dagan; a Mezinárodního institutu pro námořní vědu v Eilatu. Univerzita se může pochlubit třemi sportovními zařízeními, které patří mezi nejpokročilejší v zemi, 11 knihoven, 5 počítačových center, 6000 ložnic a desítky studentských aktivit zaměřených na politiku, společnost, životní prostředí a další.

Mezinárodní zapojení

Hebrejská univerzita se řadí mezi 100 předních univerzit na světě. Jeho studentské těleso má 23 000 studentů z Izraele a 65 dalších zemí. Aktivně se angažuje v mezinárodní spolupráci pro výzkum a výuku. Podepsala 150 dohod o společných projektech s dalšími univerzitami a 25 dohodách o výměně studentů se 14 zeměmi. Jeho členové fakulty zahrnují mladé učence, kteří se vrátili do Izraele z pokročilých studií vedoucích vysokých škol na celém světě. Hebrejská univerzita je lídrem v zavádění změn ve světovém společenství v oblasti zemědělství, kvality životního prostředí a veřejného zdraví. Studenti z rozvojových zemí provedli pokročilé studium na Hebrejské univerzitě a vrátili se do svých domovských zemí, aby využili získané poznatky a zlepšili úroveň služeb poskytovaných svým krajanům. Mezinárodní škola Rothberg na univerzitě nabízí programy pro zámořské studenty. Mezi její absolventy jsou herečka Natalie Portmanová, novinářka Thomas Friedman a bývalí americkí velvyslanci do Izraele Martin Indyk a Daniel Kurtzer.

Patenty a inovace Výzkumná společnost Yissum Research Hebrew University je 15. místo na světě v počtu registrovaných patentů. Společnost Yissum je zodpovědná za marketing technologií a vědeckého know-how generovaného výzkumníky a studenty Hebrejské univerzity. K dnešnímu dni zaregistrovalo více než 7 000 patentů na 2 023 vynálezů, více než 600 těchto patentů bylo obchodováno a výrobky vyráběné na základě patentů se prodávají za více než 2 miliardy dolarů ročně. Portfolio společnosti Yissum se může pochlubit 72 společnostmi založenými na základě vynálezů vyvinutých výzkumnými pracovníky Hebrejské univerzity. Zvláště výjimečný vývoj zahrnuje léky Exelon používané k léčbě pacientů s Alzheimerovou chorobou a Doxil pro použití při karcinomu vaječníků; odrůda třešňových rajčat s obzvláště dlouhou a vynikající skladovatelností; a Mobileye, varování před počítačem z pohledu vozidel a bezpečnostní systém řidiče. Všechny fotky Daniel Hanoch.

Místa

Jeruzalém

Faculty of Law

Adresa, 1. řádek
The Hebrew University of Jerusalem
Jeruzalém, Okres Jeruzalém, Izrael
Telefonní číslo
+972 2-658-5111

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium

Akreditace