UNICRI United Nations Interregional Crime and Justice Research Institute

Úvod

Read the Official Description

Kdo jsme

Výzkumný institut meziregionálního výzkumu kriminality a spravedlnosti Spojených národů ( UNICRI ) byl založen v roce 1968 na základě rezoluce Rady hospodářské a sociální rady (ECOSOC) č. 1086 B (XXXIX) z roku 1965, která vyzvala k rozšíření činností Organizace spojených národů v oblasti prevence kriminality a trestního soudnictví. Institut je autonomní institucí Organizace spojených národů a v současné době se řídí statutem přijatým ECOSOC usnesením č.1989 / 56 ze dne 24. května 1989. UNICRI působí v rámci Programové sítě OSN pro prevenci kriminality a trestní spravedlnost.

Ústav provádí akční výzkum a školení a provádí programy technické spolupráce. Jeho cílem je pomáhat vládám a mezinárodnímu společenství obecně při řešení kriminálního ohrožení sociálního míru, rozvoje a politické stability a při podpoře rozvoje spravedlivých a účinných systémů trestního soudnictví.

UNICRI podporuje formulaci a provádění zlepšených politik v oblasti prevence kriminality a trestního soudnictví, podpory národní soběstačnosti a rozvoje institucionálních schopností. Institut usiluje o zlepšení pochopení problémů souvisejících s kriminalitou a podporuje respektování mezinárodních nástrojů a norem. Umožňuje výměnu a šíření informací, spolupráci v oblasti mezinárodního vymáhání práva a soudní pomoci.

UNICRI strukturuje své aktivity, aby uspokojila zjištěné potřeby členských států. Programové aktivity vycházejí z priorit stanovených Komisí pro předcházení trestné činnosti a trestní spravedlnosti OSN. Současnými prioritami institutu jsou mimo jiné činnosti související s organizovaným zločinem, soudní reformou, mezinárodním trestním právem, soudní péčí o nedospělé osoby, bezpečností a protiterorismem, významnou událostí, bezpečností měst, korupcí, ochranou obětí, domácím násilím, paděláním, zločiny proti životnímu prostředí a genderové problémy při zneužívání drog.

Institut je řízen správní radou složenou z významných odborníků z různých zemí.

Poslání a statut

Jako subjekt Organizace spojených národů, který je pověřen, aby pomáhal mezivládním, vládním a nevládním organizacím v jejich úsilí formulovat a provádět zlepšené politiky v oblasti prevence kriminality a spravedlnosti, UNICRI jedná se svými partnery v mezinárodním společenství, aby:

 • včasné porozumění problémům souvisejícím s kriminalitou;
 • podporovat spravedlivé a účinné systémy trestního soudnictví;
 • podporovat dodržování mezinárodních nástrojů a dalších norem;
 • usnadnit mezinárodní spolupráci při vymáhání práva a soudní pomoc.

Co UNICRI dělá ...

S více než 50 lety mezinárodní činnosti získala UNICRI jedinečné zkušenosti s řešením kriminálních a justičních problémů v rámci širších politik sociálně-ekonomické změny a rozvoje a ochrany lidských práv.

UNICRI podporuje další mezinárodní organizace, národní a místní vlády, nevládní organizace, akademické a vzdělávací instituce a komunity ve velkém prostřednictvím:

 • kvantitativní a kvalitativní analýza;
 • vytvoření spolehlivého základu znalostí a informací;
 • určení vhodných strategií, politik a nástrojů;
 • navrhování praktických modelů a systémů;
 • navrhování a provádění činností odborné přípravy a technické spolupráce na meziregionální a vnitrostátní úrovni;
 • výměnu a šíření informací / dokumentace na celém světě, aby reagovaly na potřebu mezinárodního společenství;
 • poskytování poradenských služeb.

Jako součást Organizace spojených národů UNICRI nastavuje své činnosti v souladu s prioritami stanovenými Komisí Organizace spojených národů pro prevenci kriminality a trestní soudnictví. Ústav udržuje úzké pracovní vztahy s orgány a agenturami OSN, zejména s Úřadem OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC).

UNICRI ve svých operacích má jako partnery širokou škálu mezivládních a vládních institucí, akademických institucí a nevládních organizací.

UNICRI se v současné době řídí statutem přijatým ECOSOC usnesením č. 1989/56 ze dne 24. května 1989.

This school offers programs in:
 • Angličtina

Vidět LLM »

Programs

Tato škola dále nabízí:

LLM

Master Of Laws (LL.M.) V Nadnárodní Trestné činnosti A Spravedlnosti

Campus forma Denní studium 8 měsíců November 2018 Itálie Turin

Mistr práva (LL.M.) v oblasti nadnárodní trestné činnosti a spravedlnosti je speciálně určen pro mladé profesionály a absolventy vysokých škol, kteří se chtějí specializovat v oblasti komparativního trestního práva, humanitárního práva, práva v oblasti lidských práv, nadnárodních zločinů a přechodné spravedlnosti. [+]

Master of Laws (LL.M.) v oblasti nadnárodní trestné činnosti a spravedlnosti je určen mladým profesionálům a absolventům vysokých škol, kteří se chtějí specializovat v oblasti humanitárního práva, mezinárodního trestního práva a postupu, mezinárodního práva v oblasti lidských práv, konflikty, nadnárodní trestné činy a přechodná spravedlnost.

V závislosti na zázemí a zájmu každého studenta je program ideální pro kariéru v právním a politickém sektoru jak na národní, tak i mezinárodní úrovni, stejně jako další akademické studie.

Prostřednictvím kombinace přednášek, seminářů a praktických cvičení získají vybraní studenti... [-]


Contact

Adresa, 1. řádek Viale Maestri del Lavoro, 10
I-10127 Turin, Piedmont, Itálie