ISIGE - MINES ParisTech

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

ISIGE - MINES ParisTech je centrem MINES ParisTech věnované životnímu prostředí a udržitelnému rozvoji. Jeho ambicí je být hybnou silou ekologického přechodu a podporovat náročné environmentální inovace.

Vůdce v oblasti vzdělávání v oblasti životního prostředí a udržitelného rozvoje, ISIGE - MINES ParisTech nabízí tři specializované mistry.

Výzkum a odborné znalosti

ISIGE je multidisciplinární centrum pro otázky životního prostředí, které kombinuje odborné znalosti v oblasti technických věd, společenských věd a přírodních věd. ISIGE se snaží, aby se zabývala současnými problémy našich společností, ať už se jedná o otázky metropolisace, přechody energie, zrychlení změny klimatu, transformace průmyslových modelů, a snaží se vytvořit síť analýz. environmentální zaměření. V přímém kontaktu s ekonomickými a institucionálními aktéry se centrum snaží přispět k veřejné diskusi o nezbytných změnách modelů našich společností, aby se omezila antropogenní (a materiální) stopa našich činností. Proto vyvíjí výzkum a doprovází společnosti a teritoria v oblasti ekologických a ekologických přechodů.

Multidisciplinarita centra a jeho členů umožňuje rozvíjet výzkum pokrývající různé oblasti od eko-designu průmyslových výrobků až po výzvy veřejné politiky v oblasti financování městských infrastruktur. Centrálnost vzdělávání v rámci ISIGE umožnila také rozvoj specifické výzkumné osy v otázkách přechodu vzdělávání.

Hlavní oblasti výzkumu a odborných znalostí jsou rozděleny do čtyř hlavních oblastí: \ t

 • Územní a sociální ekologie
 • Správa přechodů
 • LCA a průmyslové ekosystémy
 • Přechody učení

Další dvě sekce zahrnují konference ISIGE a další přesnější projekty na okrajích hlavních os.

ISIGE ve společnosti / Konference

ISIGE od svého založení v roce 1992 otevřela společnosti jednu ze svých priorit. Poskytujeme přístup ke znalostem a znalostem, které vyrábíme, protože je považujeme za součást společného dědictví. Tento požadavek se odráží ve sdílení informací s veřejností na akcích pořádaných často a po celý rok (konference, semináře atd.).
V tomto procesu otevírání se společnosti zapojujeme naše studenty do komunikačních aktivit pro širokou veřejnost a vyzýváme je k produkci digitálního obsahu (články a videa), který najdete na našem blogu: http: // blog-isige. mines-paristech.fr/

Seznam nejnovějších konferencí ISIGE:

 • 12. února 2019 Konferenční kulatý stůl "Digitální, nejlepší a nejhorší pro ekologický přechod?" s Frédéric Bordage, Anne Tozzolino, Eric Maillard, Gregory Labrousse, Paula Forteza, Hugues Ferreboeuf
 • 10. ledna 2019 Konference: "Claire Nouvian, její závazek na BLOOM" s Claire Nouvian
 • 16. května 2018 Konference: "Jak se pohneme za 20 let?" s Nicolasem Meilhanem
 • 12. března 2018 Konference: "Jak se CSR hodí do světa textilií?" S Isabelle Antonovou
 • 6. března 2018 Konference u kulatého stolu "Kruhová ekonomika" s Matthieu Orphelin, Franck Aggeri, Helene Valade, Valerie David, Laetitia Vasseur, Thierry Kuhn
 • 6. února 2018 „Rizika klimatu, inovace ve službách měst“ s Henri Gurs, Clemence Fischer, Claudine Guidat
 • 25. října 2017 "Krize, ekologický přechod a společné zboží" s Gaëlem Giraudem

Místa

Île-de-France

Paul Turpault

Adresa, 1. řádek
Boulevard Saint-Michel,60
paul.turpault_dhuve@mines-paristech.fr

75006 Île-de-France, Francie
Telefonní číslo
+33164694746