Keystone logo
Kontaktujte školy přímo – porovnejte 6 Zákon Programy v Sportovní právo 2023

6 Zákon Programy v Sportovní právo 2023

Přehled

Co je sportovní právo?

Sportovní právo je oblast práva zabývající se právními otázkami v profesionálním sportu. Právníci zapojení do této oblasti řeší případy, jako jsou pracovní a hráčské vztahy, smlouvy o sportovním marketingu a vysílání, testování drog, ochranné známky a autorská práva, duševní vlastnictví, financování stadionu, smlouvy o vysílání, stejně jako otázky fanoušků. Sportovní právo bylo popsáno jako oblast " praxe, která využívá právní dovednosti k ochraně sportovních nebo zábavních společností před vznikajícími právními problémy. "

Proč studovat sportovní právo?

Stupně sportovního práva na univerzitách jsou obvykle multidisciplinární. To znamená, že studenti absolvují kurzy v různých oborech. Například program sportovního práva může vyžadovat, aby studenti absolvovali kurzy v oblastech, jako je deliktní právo, řízení podniku, smlouvy, antimonopolní právo, pracovní vztahy a daňové právo. Společnou kariérní cestou pro ty, kteří mají titul v oblasti sportovního práva, je vykonávat nějakou legální práci ve sportovní organizaci, jako je Asociace hráčů NFL nebo jiná obchodní sdružení, než se nakonec stanou agentem zastupujícím profesionální sportovce.

Jaká pracovní místa jsou k dispozici s titulem Sportovní právo?

Pracovní místa sportovního práva se nacházejí u profesionálních sportovních týmů. Mohou spolupracovat s právníky obecnými právníky a manažery pracovněprávních vztahů. Sportovní právníci mohou zastupovat sportovce, trenéry, rozhodčí nebo vlastníky v právních sporech. Mohou také provádět analýzu smluv, nebo poskytnout znalecké svědectví v případech, které zahrnují akce proti profesionálním sportovním ligám. Dalšími možnými zaměstnavateli jsou advokátní kanceláře specializující se na sportovní právo, stejně jako National Collegiate Athletic Association (NCAA).

Přečtěte si více

Filtry

  • Právo
  • Obchodního právo
  • Sportovní právo
Studijní obory
  • Právo (6)
  • Zpět do hlavní kategorie
Místa
Najděte další místa
Druh titulu
Doba trvání
Studijní tempo
Jazyk
Jazyk
Studijní formát