Keystone logo

20 Zákon Programy v Právo Správní právo Bankovní právo 2024

Filtry

Filtry

  • Právo
  • Správní právo
  • Bankovní právo
Studijní obory
  • Právo (20)
  • Zpět do hlavní kategorie
Místa
Najděte další místa
Druh titulu
Doba trvání
Studijní tempo
Jazyk
Jazyk
Studijní formát

Zákon Programy v Právo Správní právo Bankovní právo

Co je bankovní právo?

Bankovní právo se zaměřuje na pravidla a předpisy spojené s bankovnictvím. Například studenti bankovního práva se mohou dozvědět o požadavcích na založení banky a činnostech, které mohou banky vykonávat. Kromě samotných bank se bankovní právo vztahuje také na platební systémy, jako jsou kreditní karty a elektronické peníze, a zabývá se tím, jak insolvence ovlivňuje činnost banky a platební neschopnost samotných bank.

Jaké jsou výhody studia bankovního práva na univerzitě?

Studium bankovního práva na univerzitě může být užitečné pro lidi, kteří chtějí pracovat ve finančním sektoru. Bankovní zákon se zabývá všemi typy společností, které jsou zapojeny do bankovního systému, což znamená, že pokrývá vše od velkých nadnárodních korporací až po malé místní banky. To může být zvláště užitečné pro ty studenty, kteří plánují stát se právníky, protože budou potřebovat vědět o právních záležitostech týkajících se podnikání, včetně bankovnictví.

Co budu studovat na univerzitním titulu v oblasti bankovního práva?

Studium titulu Bankovní právo vám může poskytnout podrobné znalosti o právu kolem bankovnictví a financí. Dozvíte se, jak zákon ovlivňuje každý aspekt bankovnictví od obchodních operací po bezpečnost, od zákazníků po trhy. Studenti studijního programu Bankovní právo se seznámí s právními aspekty včetně ochrany spotřebitele a boje proti praní špinavých peněz, stejně jako etické otázky, které přicházejí s prací ve finančním sektoru.