Keystone logo

8 Doktor práv Programy v Právo Všeobecná Právní Studia Soudnictví 2024

Filtry

Filtry

  • Doktor práv
  • Právo
  • Všeobecná Právní Studia
  • Soudnictví
Studijní obory
  • Právo (8)
  • Zpět do hlavní kategorie
Místa
Najděte další místa
Druh titulu
Doba trvání
Studijní tempo
Jazyk
Jazyk
Studijní formát

Popular degree type

Popular study format

Doktor práv Programy v Právo Všeobecná Právní Studia Soudnictví

Co je to studium soudnictví?
Soudnictví je systém soudů, který vykládá a uplatňuje právo ve Spojených státech a dalších zemích obecného práva. V USA soudnictví zahrnuje soudy, odvolací soudy a Nejvyšší soud. Soudnictví je jednou ze tří složek vlády, spolu s výkonnou složkou a legislativní složkou.

Proč je studium soudnictví důležité?
V zemích, kde se uplatňuje zvykové právo, je soudnictví důležité, protože soudy interpretují a uplatňují zákony, kterými se řídí země. V zemích obecného práva je nezbytné, aby studenti práva porozuměli soudnictví, aby se stali účinnými právníky. Kurzy v soudnictví jsou vyžadovány pro všechny studenty práva a poskytují základ znalostí o soudním systému. Některé právnické školy nabízejí specializované kurzy v konkrétních částech soudnictví, jako je soudní pobočka federálních soudů a státní soudní systém. Tyto kurzy poskytují podrobné informace o struktuře a fungování soudnictví.

Co budu studovat během studia soudnictví?
Kurz soudnictví poskytne obecný přehled o soudním systému v konkrétní zemi. V USA by to zahrnovalo také strukturu a fungování federálních a státních soudů. Dozvíte se o různých typech soudů, jurisdikci každého soudu a roli soudnictví ve vládě země. Kromě toho budete studovat judikaturu a právní analýzu. Specializované kurzy soudnictví nabízené právnickými školami také poskytnou podrobné informace o konkrétních aspektech soudního systému.

Jaké jsou kariérní příležitosti v soudnictví?
V soudnictví existuje mnoho pracovních příležitostí. Mnoho pracovních míst v soudnictví jsou funkce státní služby. Studie soudnictví jsou zásadní pro studenty, kteří doufají, že budou pokračovat v kariéře soudců, soudních úředníků a zákonodárců.

Juris Doctor (JD) je pokročilý kurz studia určen pro studenty se zájmem o budoucí kariéře v právním světě. Studenti obvykle navštěvovat právnickou fakultu, a stupeň může být často v kombinaci s ostatními vyspělými stupňů.