Keystone logo

1 Zákon Programy v Právo Mezinárodní právo Islámské právo 2024

Filtry

Filtry

  • Právo
  • Mezinárodní právo
  • Islámské právo
Studijní obory
  • Právo (1)
  • Zpět do hlavní kategorie
Místa
Najděte další místa
Druh titulu
Doba trvání
Studijní tempo
Jazyk
Jazyk
Studijní formát

Popular degree type

Popular study format

Popular education type

Zákon Programy v Právo Mezinárodní právo Islámské právo

Co je zde islámské právo?
Islámské právo je právním systémem islámu. Je založen na Koránu, muslimské svaté knize a učení proroka Mohameda. Islámské právo pokrývá mnoho témat, včetně náboženských dodržování, rodinné právo, trestní právo, a smluvní právo. Existuje několik škol islámského práva, každá s vlastní interpretací Koránu a Mohamedova učení. Nejběžnější školou islámského práva je sunnitská škola Maliki. Mezi další školy patří škola Shiite Jaafari a škola Sunni Hanbali.

Jaké kariéry jsou k dispozici v islámském právu?
Islámské právo je rostoucí obor, a mnoho pracovních míst je k dispozici pro právníky s islámským právním titulem. Některé z příležitostí zahrnují práci právníka v muslimské zemi, výuka islámského práva na univerzitě, nebo práce pro neziskovou organizaci, která propaguje islámské právo.

Proč je studium islámského práva důležité?
Islámské právo je důležitým studijním oborem z několika důvodů. Za prvé, poskytuje muslimským zemím právní rámec pro řízení svých lidí podle islámských zásad. Za druhé, islámské právo je zdrojem pokynů pro muslimy, jak žít svůj život v souladu s Koránem a učením Mohameda. Konečně, studium islámského práva může pomoci právníkům lépe porozumět islámské kultuře a výzvám, kterým muslimové čelí v moderním světě.

Co je to titul islámského práva?
Četné univerzity nabízejí tituly v islámském právu. Titul může být hlavní nebo nezletilý, a může být studován vedle jiného studijního oboru, jako je právo, obchod, nebo náboženství. Stupně islámského práva jsou k dispozici na vysokoškolské i postgraduální úrovni.
Kurzy islámského práva poskytují komplexní přehled o právním systému islámu. Tyto kurzy pokrývají rodinné právo, trestní právo, a smluvní právo a způsob, jakým jsou náboženské zachovávání začleněno do právní praxe. Studenti se seznámí s historií a vývojem islámského práva, stejně jako s různými myšlenkami patřícími k tomuto právnímu systému.Většina kurzů islámského práva také učí studenty číst a interpretovat islámské texty.