Keystone logo
Yunnan University

Yunnan University

Yunnan University

Úvod

云南大学 byla založena v roce 1922, kdy soukromý pozemek na východ University, v roce 1934 změnila svůj název na zemském 云南大学 , v roce 1938 se změnil na národní 云南大学 , to je jeden z západních hranic Číny nejbližší zavedené komplexní univerzity. V roce 1937, slavný matematik, pedagog Xiong Qinglai jako prezident, velké množství známých učenců najal učit školu, rozvoj vysoké školy položila pevné akademický základ a východisko, vytvářet brilantní poprvé v historii školy velký mrak. 1940, 云南大学 vyvinula do jednoho, včetně svobodných umění, právo, vědy, strojírenství, zemědělství, lékařství a dalších oborů, včetně větší v mezinárodních nejvlivnějších čínských známých univerzit. V roce 1946, „Encyclopaedia Britannica jen“ 云南大学 jako jeden z Číny 15 nejvlivnějších univerzit na světě.

Odbory úprava padesátých, podřizuje 云南大学 řada důležitých a výrazných schopnostech, jako je letectví, civilní, legální, a jiné železnice jsou vyloučeny z pekingského Institutu letectví byl včleněn, Sichuan University, jihozápadní University of politologie a práva, Changsha železniční Institute, atd vysokých škol a univerzit, strojírenství, lékařství, zemědělství a tak má nezávislou školu, a postupně se vyvinul do Kunming University, Kunming Medical University, Yunnan zemědělské univerzity, Southwest lesnické univerzity a dalších vysokých škol a univerzit dnes. V roce 1958, 云南大学 byla umístěna pod vedením provincie Yunnan ústřední ministerstva pro vysokoškolské vzdělávání. V roce 1978, 云南大学 radou státu jako jeden z 88 základních škol v zemi.

Po reformách, 云南大学 učinila značný pokrok. V roce 1996 se první várka zahrnuto v národním „211 Projekt“ klíčové univerzity v roce 2001 součástí vývojového zaměření western na budování institucí, Ministerstvo školství a v roce 2004 se stal ohniskem Yunnan lidové vlády provincie vybudovat univerzitu v roce 2006, celkem v bakalářském hodnocení výuky 19 sekundární indikátory klasifikovány jako a, byl jmenován vynikající vysokoškolské pedagogické školy, ministerstva školství, v roce 2012 národní „infrastruktura stavba inženýrské vysoké školy Midwest“ a „zvýšit celkovou sílu projektu Midwest Universities“ škol, v roce 2017 9 měsíc, první várka 42 Číňanů do world-class univerzitních konstrukce vysokoškolských hodností.

V posledních letech, 云南大学 podnět k integraci do národní strategie a aktivně sloužit hospodářský a sociální rozvoj Yunnan, následovat „otevřené spolupráce, integrace a inovace, koordinace společně představoval vývoj“ myšlenkový směr, v souladu s obecnými požadavky na „vysoké výchozí bod, nekonvenční, skok-styl“ ke konstrukci hlavní linii světové univerzity, konotace konstrukce jako klíč k institucionální reformě jako hnací síly pro ochranu ideologické a politické práce budovy stran, provádění integrované inovační strategie, personální strategie silných škol, non-vyváženou strategii rozvoje, vybudovat strategické a kooperativní internacionalizace strategie, úsilí podporovat „stromy strom lidé plánují“, „ 云南大学 služby Yunnan akční plán“ na novou úroveň a celkovou pevnost celkové úrovni. 云南大学 se stala tak etnologie, biologie, speciální zdroje rozvoje a ochrany životního prostředí, jakož i hraniční otázky a jihovýchodní Asii, jižní Asii, mezinárodní studia je pokročilé vlastnosti, literatura, historie, filozofie, ekonomie, právo, vzdělávání, věda, technika, zemědělství , lékařské, správa, umění a dalších oborů je úplnější, personálně náročné národní klíčové úplná univerzita. Nejnovější Předmět Review Ministerstvo školství, školní etnologie, ekologie, zařadil číslo 2, No. 6 politologie, biologie zařadil č.9. Mikrobiologie, chemie, botaniky a zoologie ESI vstoupit na globální horní 1%.

Univerzita má 26 vysokých škol, 13 výzkumných ústavů, oddělení veřejné vyučování, nemocnice přidružený k Graduate School. Existuje 94 programy vysokoškoláka, 12 národních charakteristické speciality, národní profesionální komplexní reformní pilotního projektu 2, národní kvalitní kurzy 10, Národní Výborný Kurzy tři sdílení zdrojů, národní kvalitu obrazu ve třídě otevřené 6, národní dvojjazyčné modelu vzdělávání Samozřejmě 4, ministerstvo kurzů kvality vzdělávání -IBM, Ministerstva školství -INTEL kvalitní kurzy, ministerstvo školství -IBM profesionální komplexního reformního projektu 2, přičemž etnologii, ekologie, specializované historie, mikrobiologie čtyři národní klíčový disciplíny, 52 provinčních klíčové obory; má 13 doktorských oborů na úrovni 91 doktorských studijních dvě disciplíny zplnomocnění 14 post-doktorské výzkumné stanice, disciplíny vysokoškolské 38 magisterské povoleno, 206 magisterských studijních dvou disciplín povolení stupeň, 22 magisterský studijní povolení. K dispozici jsou čtyři národní výcvikové základně Národní experimentální výuky Demonstrace Center 4, národní Excellence inženýr vzdělávací projekt 3, národní aplikace, komplexní právní vynikající výsledky v oblasti základny odborného vzdělávání učení personálu a, národní talent školení režim inovace experimentu District 4 School of softwaru a příkladnou zemí. Národní Klíčovým výzkumná základna humanitních a společenských věd, Národní kulturní kvality vzdělávání základny pro vysokoškoláky, národní kulturní Industry Research Center, národní vědecká rozhodování poradní výzkumné centrum, "China-Africa Think Tank 1010 Partner Program" centrální Afriku pair akademické instituce, provinční výzkumná centra, sedm klíčovým výzkumné základny Yunnan provincii filosofie a společenských věd. 1 Státní Key Laboratory, mezinárodní společné laboratoře, národní Centrum pro transfer technologií demonstrace instituce, 2 Key Laboratoř Ministerstva školství, sedm klíčových laboratoře provinční úrovni, 2 provinční úrovni high-tech inovativní talenty výcviková základna, čtyři provinční společných mezinárodních výzkumných center, 4 oblastní inženýrská výzkumná střediska, 4 oblastní inženýrské laboratoře, 5 provinční ko-inovační centrum, národní Linux technologie přípravy a rozšíření Center.

云南大学 stávající tým 2956 lidí, včetně odborných a technických pozic 2474 lidí, 337 vedoucích pozicích 145 pracovníků a pracovních míst ve službách. Odborných a technických pracovních míst ve výuce a výzkumu zaměstnanců 1901 lidí, přičemž 436 osob jsou vysoké tituly, což představuje 22,9% z pedagogických a výzkumných pracovníků, přičemž 832 vedoucích pozic, což představuje 43,8% z výuky a výzkumných pracovníků. V současné době je výuka a výzkum tým má doktorát v 1083, což představuje 57% učitelů, mistrů 984, na něž připadá 51,7% učitelů.

Školní energicky realizovat strategii posilování univerzitu, rychlý nárůst pracovníků na vysoké úrovni. Stávající akademici 6 osob (včetně dvojitého činné, židle, zahraniční), národní „lidé plánují“ inovativní projekty byly vybrány tři národní „Tisíc Talents Program“ Mládež 3 projektů vybraných ministerstvem školství, „Cheung Kong Scholar“ Profesor 5 lidé, Professor 1, národní vynikající vítěz Youth Science Fund z osmi lidí, národní přírodní Science Foundation výjimečné vítěze Youth Science Fund dvou lidí, národní „lidé plánují“ vedoucí talent 4 osoby, národní „lidé plánují“ mladé talenty Program na podporu vybraným zájemcům 2 osoby, národní „lidé plánují“ Mistře 1 lidem, vedoucí vědecký pracovník projektu „973“ 4, národní cena učitel čtyři lidé, jeden oddělení „miliony projektu talentů“ byl vybrán šest lidí, Propaganda kulturní mistři a „skupina čtyř“ talent projektu vybrána jedna osoba, národní modelové učitelů, Ministerstvo školství „Program pro vynikajícími talenty nové století“, „sto talentů tréninkový program“ a „Vysokoškolští učitelé financování Scheme „byl vybrán 14 osob, Ministerstvo školství“ vynikající mladý univerzitní učitelé Award „vítěz 1 osoby, stupeň výbor Státní rady v disciplín tři lidé,“ Yunnan vědy a technologie vedoucí talent „5 "Yunling Scholar" 13 "Yunling vyučování učitele" 4, "10th China Youth Žena Scientist Award" vítěz 1 Osoby, provincie Yunnan plánuje představit high-end technologie profesionálové vybrané zájemce 13 lidí, provincie Yunnan, zavedení vysoké úrovni v zámoří objektů talenty tréninkového plánu vybraným zájemcům 14 lidí ve středním věku, akademické a technologické lídry v provincii Yunnan, technologickou inovaci a personálu 114 lidí, provinční středního věku, akademické a technologické vedoucí vyhradit personál, provinční „technologické inovace talent,“ 31 lidí, Yunnan univerzita leader Výuka výzkum 20 lidí, 25 učitelé vyučující v provincii Jün-nan v provincii Jün-nan, 20 vysokých škol a univerzit učitele semináře, národní vyučovací tým 4, 11 provinční úrovni pedagogického týmu, Ministerstva školství inovačního týmu 1, 12 provinční úrovni inovační tým v provincii Jün-nan vědecká a technologická inovace týmu sedm vysokých škol a univerzit, provincie Yunnan, Filosofie a sociální vědy inovace team 15, národní veřejný prostor pro dvě osoby.

V posledních letech se škola hostila národní "973 Program" 2, "863" Projekt 4, Vodní projektu stát dva velké projekty, jedním z klíčových národní program výzkumu a vývoje, Národní Technology Support Program 2, National Social Science Foundation nabídka, jakož i Ministerstvo školství humanitních a společenských věd hlavní výzkumný projekt 10. Získal Národní přírodovědecké Award, národní vysoká škola humanitních a společenských věd vynikající úspěch pro zadání zakázky, National Science a Cenu technický pokrok a mnoho dalších národních ocenění. K dispozici je 10 článků v odborných časopisech v světově proslulé „Nature“, „věda“. Škola hostil „ideologické fronty“, „ 云南大学 Journal“ článek, přírodních věd a dalších akademických časopisů, kde „ideologická fronta“ se poprvé objevil v jednom z jedenácti druhů periodický Ministerstva školství „Projekt“.

Škola aktivně dát dopravu na celostátní i regionální hospodářský a sociální rozvoj. „Xi Jinping mluvit o řízení země“ Barma pět zemí, jazyků přeložit a publikoval práci bez problémů, „stará mapa South China Sea výzkum“ in-laskavé základ sporu o svrchovanost Jihočínského moře, „Yangzonghai znečištění arsen“, „ekologické bezpečnosti přeshraniční a mezinárodní řeky výzkum „a jiné přímé služby vědeckého výzkumu řešit závažné praktické problémy,“ Čína-barmské ropovody a plynovody, „hlásí Jižní Silk Road chodbu a jiné ekonomické úspěchy stoupat jako hlavní národní rozhodování,“ ekologická obnova a znečištění řízení řeky „“ tvář Dianchi Lake Basin vyšetřování a regulace „a další průzkum znečištění významně přispěl ve správě Highland Lakes.

Škola se rozkládá na ploše 4551.84 akrů, který se nachází v areálu a areálu East Lu Chenggong, veřejné stavební ploše 100 milionu metrů čtverečních, výukové a výzkumné zařízení v hodnotě aktiva 5,29 miliardy juanů, knihovního fondu více než 3,43 milionu. Škola je China Education a Research Network (CERNET), Yunnan hlavní uzel jednotky.

Tváří v tvář budoucnosti, 云南大学 bude pokračovat ulpívající na „sto Huize, katolický svět“ duch mraku, otevřené spolupráce, integrace a inovace, řešit těžké, kupředu a zlepšovat přípravu kádrů, vědecký výzkum, sociálních služeb a kulturního dědictví a schopnost inovovat, co nejdříve do oporu v jihozápadní hranici, jižní Asii, jihovýchodní Asii komplexní mezinárodní výzkum světové univerzity.

Místa

  • Kunming

    Room 314-319, Mingyuan Building, Chenggong Campus, Yunnan University South Section, East Outer Ring Road, Chenggong District, 650500, Kunming

    Otázky