Keystone logo
Utrecht University LLM v právu a technologii v Evropě
Utrecht University

LLM v právu a technologii v Evropě

Utrecht, Nizozemsko

1 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 2 168 / per year *

Na kampusu

* studenti z EU/EHP, Surinamu nebo Švýcarska; 17 500 EUR: zahraniční studenti

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

Je Evropa připravena na nové výzvy, které představují digitální technologie?

Technologie jsou dnes všude kolem nás a usnadňují nám život nesčetnými způsoby. V digitální ekonomice je nový pár bot vzdálený pouhým klepnutím prstu. Cestu autem nebo vlakem si můžete zorganizovat tak, že se zeptáte Alexy nebo Siri a vezmete si s sebou svou oblíbenou hudbu nebo televizní seriál. Mezitím vlády po celém světě využívají senzory, akční členy a další příležitosti nabízené chytrými technologiemi k zefektivnění městského života a rychlé a efektivní reakci na společenské výzvy.

Tyto vynálezy a způsob, jakým je společnost aplikuje, však zároveň představují nové výzvy. Co když algoritmy podporující dnešní digitální platformy a vláda diskriminují určité jednotlivce? Co když samořídící auto způsobí nehodu? A protože společnosti a vlády shromažďují stále více našich osobních údajů, jak můžeme věřit, že naše soukromí je plně chráněno? Jaká jsou rizika používání digitálních technologií pro právní stát a hodnoty, jako je odpovědnost, transparentnost, kontroly a rovnováhy, přístup ke spravedlnosti, procesní spravedlnost a základní práva? A jsou naše zákony aktuální, nebo potřebujeme nové?

Jak jsou evropské zákony odolné vůči budoucnosti?

Zajímá vás soukromí, kybernetická bezpečnost, blockchain, umělá inteligence, automatizované vládní rozhodování a platformové ekonomiky, stejně jako potenciální důsledky tohoto vývoje pro naši společnost a její základní hodnoty a právní stát? Chcete jako právní expert významně přispět do oblasti práva i techniky? Pokud ano, zveme vás, abyste se dozvěděli více o LLM v právu a technologiích v Evropě na adrese Utrecht University .

Tento podnětný magisterský program se ponoří hluboko do fascinujícího digitálního a společenského vývoje, který vyvolává nové otázky na křižovatce práva, regulace a technologie. Jako student programu prozkoumáte roli, kterou hraje EU, když se snaží regulovat a hlídat tyto technologie, a zda jsou evropské zákony dostatečně „odolné vůči budoucnosti“, aby vydržely pokračující technologické inovace a změny.

Výsledek programu

Osnovy

Kariérní možnosti

Přijímací řízení

Poplatek za studium programu

O Škole

Otázky

Podobné kurzy

  • European Legal Studies LLB Honors
    • London, Spojené království
  • Comparative & European Private International Law LLM
    • Dundee, Spojené království
  • LLM Pokročilé studie o evropských a mezinárodních právech v oblasti lidských práv
    • Leiden, Nizozemsko