Keystone logo
© BIMM University
University of Law SQE

University of Law SQE

University of Law SQE

Úvod

SQE vysvětlil

Od září 2021 bude postupně zavedena kvalifikační zkouška solicitorů (SQE), která se stane novým centralizovaným způsobem, jak se kvalifikovat jako solicitor v Anglii a Walesu. Nakonec nahradí současnou cestu do praxe - kurz právní praxe (LPC).

94% zaměstnáno

94% postgraduálních studentů v zaměstnání bylo ve vysoce kvalifikovaných povoláních 15 měsíců po ukončení studia (údaje o výsledcích absolventů 2017/18).

Výběr kurzů

S řadou kurzů SQE, místy a možnostmi flexibilního studia vás připravíme na vaši kariéru jako právník, stejně jako na úspěch na SQE zkoušce.

Více než SQE

Vedle naší podpory kariéry budete pracovat v naší virtuální advokátní kanceláři s našimi odbornými lektory a rozvíjet znalosti a dovednosti nad rámec SQE.

154730_pexels-photo-3762800.jpeg

Vaše cesta k získání právního zástupce

Můžete pokračovat v aktuální trase kurzu právní praxe (LPC), pokud do 1. září 2021 dokončíte, zahájíte, přijmete nabídku nebo zaplatíte nevratnou zálohu za jednu z následujících možností:

 • Postgraduální diplom z práva (GDL) / společná odborná zkouška
 • Náš zákon MA
 • Kurz právní praxe (LPC)
 • Období uznávaného školení (označovaného také jako smlouva o školení)

U kvalifikačního právnického titulu (QLD) a osvobozujícího právnického titulu (ELD), jako je náš LLB, musíte dokončit, zahájit, přijmout nabídku nebo zaplatit nevratnou zálohu do 21. září 2021.

Ve většině případů musí u příslušného kurzu s kvalifikačním právem (QLD), osvobozujícím právnickým titulem (ELD) a CPE začít nejpozději 31. prosince 2021 nebo dříve.

Pokud jste již zahájili studium kvalifikačního práva, postgraduálního diplomu v oboru práva (GDL) nebo smlouvy o školení, existují do 31. prosince 2032 přechodná ujednání, která vám umožní stát se právním zástupcem podle současných postupů, pokud kurzy stále zůstávají k dispozici.

Alternativně jsme vyvinuli řadu nových kurzů, které vás připraví na kariéru právníka i na úspěch SQE.

154732_pexels-photo-4344860.jpeg

Často kladené otázky

Chápeme, že si nejste jisti, jak by vás SQE mohl ovlivnit. Nedělejte si starosti, jsme tu, abychom vám zajistili veškeré informace, které potřebujete k informovanému rozhodnutí o vaší budoucnosti.

Co je to SQE?

SQE bude centralizovaným hodnocením pro každého, kdo se chce kvalifikovat jako právní zástupce v Anglii a Walesu. Bude součástí nové čtyřstupňové cesty k získání pozice právního zástupce:

 • Titul (nebo ekvivalent) v jakémkoli předmětu
 • Absolvujte hodnocení SQE1 a SQE2
 • Minimálně dva roky kvalifikační pracovní zkušenosti (QWE)
 • Ukažte, že máte uspokojivý charakter a vhodnost

Co zahrnuje SQE?

SQE byl rozdělen do dvou částí - SQE1 a SQE2.

V SQE1 budete testováni na 'fungujících právních znalostech', které testují vaši aplikaci práva na základě realistických klientských scénářů v otázkách s výběrem odpovědí. Hodnocení se budou týkat předmětů, které budete studovat na právnické fakultě nebo na konverzním kurzu, a také na oblasti odborné praxe v 1. stupni LPC. K dispozici budou dva zdlouhavé příspěvky s možností výběru z 180 otázek, které budou pokrývat všechny aspekty sylabu SQE1. Před absolvováním testu SQE2 musíte absolvovat SQE1.

V SQE2 budete testováni z praktických právních dovedností požadovaných pro praxi, včetně:

 • Pohovor (s písemnou docházkou / právní analýzou)
 • Obhajoba
 • Právní výzkum
 • Legální sepisování
 • Právní psaní
 • Analýza případů a hmot

Co je kvalifikační pracovní zkušenost (QWE)?

Podle nové trasy budete muset absolvovat minimálně dvouletou kvalifikační pracovní zkušenost, než se budete moci kvalifikovat jako právní zástupce.

Kvalifikační pracovní zkušenost je podobná smlouvě o školení a lze ji dokončit kdykoli během kvalifikačního procesu (i když se předpokládá, že většina studentů ji dokončí po SQE1).

Kvalifikační pracovní zkušenosti mohou absolvovat až čtyři různí legální zaměstnavatelé. Typ práce, která se kvalifikuje jako kvalifikační pracovní zkušenost, zahrnuje stáže při studiu na váš titul, čas strávený jako koncipient nebo práce na právnické klinice, stejně jako dvouleté působení v jedné právnické firmě.

Všechny kvalifikační pracovní zkušenosti podepisuje zákonný zaměstnavatel, který musí být právním zástupcem a obvykle je také kontrolorem shody.

Pokud jste již absolvovali část požadované kvalifikační pracovní zkušenosti, například prostřednictvím stáže Pro Bono, bude na jednotlivých advokátních kancelářích, aby rozhodly, jak přijmou vaše předchozí pracovní zkušenosti. Při získávání kvalifikační pracovní zkušenosti v advokátní kanceláři můžete být požádáni, abyste u ní absolvovali celé dvouleté období kvalifikační pracovní praxe, pokud to vyžadují pro praxi v dané firmě.

Budu muset dokončit smlouvu o školení?

Ne, pokud uděláte SQE, nebudete povinni dokončit smlouvu o školení. Abyste se kvalifikovali na cestu SQE, budete místo toho muset absolvovat dva roky kvalifikační pracovní zkušenosti.

Kolik bude hodnocení SQE stát?

Kromě školného budou studenti platit poplatky za zkoušky přímo SRA. Celkové náklady na provedení obou hodnocení SQE budou 3 980 GBP.

 • SQE1: 1 558 GBP za dvě zkoušky, skládající se ze 180 otázek, z nichž každý testuje funkční právní znalosti.
 • SQE2: 2 422 GBP za písemné a ústní úkoly, testování praktických právních znalostí a dovedností, včetně advokacie, rozhovorů s klienty (s písemnou docházkou / právní analýzy), právního výzkumu, právního psaní, přípravy právních předpisů a analýzy případů a věcí.

SRA nepotvrdila náklady na nové uspořádání SQE. Je pravděpodobné, že oprava bude stát stejně jako první pokus.

Pokud zahájím kurz, mohu později přejít na SQE?

Ano. Pokud jste se rozhodli během přechodného období studovat LPC, budete moci v budoucnu, pokud si přejete, složit zkoušky SQE. I když je nepravděpodobné, že by to bylo nutné, pokud projdete LPC, protože můžete pokračovat v kvalifikaci podle aktuální trasy.

Pokud jste se rozhodli studovat zákon GDL nebo MA, budete si po dokončení programu moci vybrat kteroukoli trasu.

Musím udělat SQE?

Pokud již studujete nebo trénujete, můžete pokračovat v kvalifikaci prostřednictvím stávajících cest. Například:

Začal jsem s kvalifikačním právem.

 • Aktuální cesta: pokud v současné době studujete LLB nebo jiný kvalifikační právnický titul nebo plánujete začít v září 2021, budete moci pokračovat na LPC, ať už máte smlouvu o školení či nikoli. Naše LPC poběží minimálně do roku 2026.
 • Trasa SQE: mohli byste absolvovat novou právní praxi LLM (SQE1 & 2), která začíná v srpnu 2021, nebo byste mohli absolvovat naše nové přípravné kurzy pro SQE.

Dělám titul mimo právo a promuji v létě 2021.

 • Aktuální trasa: pokud plánujete zahájit konverzní kurz GDL nebo MA Law v září 2021, můžete pokračovat na LPC, který potrvá minimálně do roku 2026.
 • Trasa SQE: máte také na výběr z našich nových konverzních kurzů PGDL nebo MA Law (SQE1). Oba vám poskytnou přístup k nové právní praxi LLM (SQE1 & 2). Nebo byste mohli udělat naše nové přípravné kurzy na SQE.

Dělám titul mimo právo a promuji v létě 2022 nebo později.

 • Budete mít nárok na trasu SQE. Doporučujeme, abyste se přihlásili na jeden z našich nových kurzů převodu práva - PGDL nebo MA Law (SQE1) nebo MA Law (Conversion) - a poté na novou právní praxi LLM (SQE1 & 2). Nebo byste mohli udělat naše nové přípravné kurzy na SQE.

Webinář: SQE nebo LPC

Na tomto webináři se dozvíte o různých dostupných trasách, které vám umožní kvalifikovat se jako advokát, a o tom, jak se rozhodnout, která trasa je pro vás a vaši kariéru nejlepší.

Toto je přepis webináře, který byl zaznamenán v říjnu 2020.

Naše SQE kurzy

Ať už jste absolventem práva nebo neprávu, chcete studovat na plný úvazek, na částečný úvazek, na akademické půdě nebo online, máme pro vás ten pravý kurz. Nabízíme širokou škálu kurzů SQE od magisterských se SQE1 a SQE2, až po krátké revizní kurzy, které vám pomohou připravit se na zkoušky SQE.

Naše podpora SQE

Zavázali jsme se k vaší právní kariéře a úspěchu SQE. Z naší oceňované služby Zaměstnatelnost a kariéra vám budeme na každém kroku pomáhat, abychom vám pomohli financovat vaše studium.

154729_pexels-photo-3769021.jpeg

Místa

 • London

  Store Street,14, WC1E 7DE, London

  • London

   London, Spojené království

   • Birmingham

    Birmingham, Spojené království

    • Bristol

     Bristol, Spojené království

     • Guildford

      Guildford, Spojené království

      • Leeds

       Leeds, Spojené království

       • Liverpool

        Liverpool, Spojené království

        • Manchester

         Manchester, Spojené království

         • Nottingham

          Nottingham, Spojené království

          • Reading

           Reading, Spojené království

           • Hong Kong

            Hong Kong, Hongkong

            Otázky