Keystone logo

University of Groningen

A logo

Úvod

University of Groningen

University of Groningen je 100 nejlepších výzkumných univerzit s globálním výhledem. V současné době jsme na 80. místě v žebříčku Times Higher Education a nabízíme více než 30 anglicky vyučovaných bakalářských programů a více než 125 magisterských programů. Univerzita byla založena v roce 1614 a je jednou z nejstarších výzkumných univerzit v Nizozemsku. Jsme opravdu mezinárodní univerzita s více než 30 000 studenty a 6 000 mezinárodními studenty z více než 120 různých národností.

Proč zvolit Groningen?

Kvalitní vzdělání: University of Groningen nabízí pestrou škálu zajímavých, vysoce uznávaných studijních programů. Jako student obdržíte kvalitní dohled a máte na výběr z mnoha možností. University of Groningen získala ocenění „Nejlepší tradiční univerzita v Nizozemsku“.

Špičkový výzkum: patříme mezi přední výzkumné univerzity v Evropě. V roce 2016 získal náš profesor Ben Feringa Nobelovu cenu za chemii. Univerzita provádí průkopnický a společensky relevantní výzkum a náš výzkum vytváří mosty mezi disciplínami.

Pulzující studentský život: Groningen je pulzující studentské město. Jeho populace má nejnižší průměrný věk v Nizozemsku. Každý čtvrtý z 200 000 obyvatel je student. Studenti jsou vidět všude: studují v parku, užívají si nočního života a pracují na různých brigádách. Groningen je bezpečné a zelené město pro život a bylo vybráno jako jedno z nejšťastnějších měst v Evropě.

400 let pověsti: University of Groningen má bohatou historii a vynikající pověst. Během 400 let existence na univerzitě studovalo nebo pracovalo mnoho velmi talentovaných lidí v různých oborech, včetně čtyř nositelů Nobelovy ceny, první studentky univerzity v Nizozemsku, první lektorky, prvního nizozemského astronauta a dalších. prvním prezidentem Evropské banky.

Skutečně mezinárodní: Jsme známí díky naší velké mezinárodní komunitě. V Groningenu ročně studuje téměř 6 000 zahraničních studentů z více než 120 zemí. Žít v Groningenu bez nizozemštiny není problém; budete si moci objednat jídlo, nakupovat oblečení a dokonce absolvovat sportovní kurzy v angličtině. University of Groningen má silné mezinárodní vazby, což znamená, že část svého studia můžete snadno strávit studiem v zahraničí. Nabízíme také několik unikátních mezinárodních magisterských programů ve spolupráci s dalšími velkými evropskými univerzitami.

Bakalářské programy

Nabízíme více než 30 anglicky vyučovaných bakalářských programů . Devět z našich bakalářských programů bylo oceněno značkou kvality „ Top degree Program “.

Magisterské programy

V současné době nabízí University of Groningen více než 125 magisterských programů vyučovaných v angličtině, z nichž 18 je v Nizozemsku hodnoceno jako „nejlépe hodnocený program“.

Fakulty

Výzkum a vzdělávání na University of Groningen jsou organizovány na 11 různých fakultách. Jedná se o tyto fakulty:

Ekonomicko-správní fakulta
Fakulta behaviorálních a sociálních věd
Teologická fakulta a religionistika
Fakulta umění
Lékařská fakulta
Právnická fakulta
Fakulta prostorových věd
Filozofická fakulta
Přírodovědecká fakulta
University College Groningen
Areál Fryslân

Stipendia a financování, možnost 2

Hodnocení

University of Groningen

Místa

  • University of Groningen Broerstraat 5 , 9712 CP , Groningen

  • Wirdumerdijk 34, CE Leeuwarden Netherlands, 8911, Leeuwarden

Otázky