Keystone logo

University of Bristol Law School

A logo

Úvod

Náš výzkum

University of Bristol je na špici globálního výzkumu. Udělali jsme inovace v oblastech od prevence smrti dětských postýlek po nanotechnologie.

Univerzita má pověst pro inovace od svého založení v roce 1876. Náš výzkum se zabývá některými nejnaléhavějšími otázkami světa v oblastech, jako jsou infekce a imunita, lidská práva, změna klimatu, kryptografie a bezpečnost informací.

Univerzita má v současné době 40 členů Královské společnosti a 13 Britské akademie - pozoruhodný úspěch pro relativně malou instituci.

Naším cílem je spojit ty nejlepší myšlenky v jednotlivých oborech a povzbudit výzkumné pracovníky z různých oborů a institucí, aby společně hledali trvalá řešení naléhavých problémů společnosti.

Zapojujeme se do četných mezinárodních výzkumných spolupráci a integrujeme praktické zkušenosti do našich osnov tak, aby studenti pracovali na projektech v reálném životě ve spolupráci s obchodními, vládními a komunitními sektory.

Studentská zkušenost

Naším cílem je vybavit naše studenty znalostmi a dovednostmi, které jim umožní uspět v jejich zvolené kariéře na konkurenčním globálním trhu.

Přitahujeme studenty z celého světa a vytváříme bohaté a vzrušující mezinárodní společenství. Máme také štěstí, že se nacházíme v pulzujícím, dynamickém městě s reputací kreativity a udržitelnosti.

S výběrem více než 200 stupňů kurzů pokrývajících širokou škálu předmětů se naši studenti zapojují do intelektuálně náročných kurzů, které podporují nezávislost mysli.

Bristol Futures

Iniciativa University of Bristol, která opravňuje naše studenty k naplnění jejich akademického a osobního potenciálu, k absolvování univerzity jako houževnatých, vynalézavých a propojených jednotlivců, kteří budou přínosem pro sebe a pro společnost. Bristol Futures je postaven na třech tématech, která zkoumají hlavní příležitosti a výzvy naší generace:

 • Inovace a podnikání
 • Globální občanství
 • Udržitelné budoucnosti

Naši studenti budou kromě svého studijního programu schopni zapojit se do těchto témat v rámci celé řady aktivit a studijních zdrojů podporujících jejich studium a osobní rozvoj.

Bakalářský titul je pro zaměstnavatele velmi atraktivní: nabízíme našim studentům vysoce kvalitní vzdělání zaměřené na výzkum a zvyšujeme naši globální pověst náborem nejlepších akademiků. Bristol je na čtvrtém místě v seznamu univerzit, na které se zaměřují přední zaměstnavatelé (zdroj: Graduate Market in 2018, High Fliers Research).

Naše kurzy jsou utvářeny nejnovějším myšlením a naši studenti pracují na projektech v reálném životě s akademiky, kteří jsou odborníky ve svém oboru. Kromě výuky faktů předávají naši vědci i své znalosti, nadšení a zkušenosti.

Bristol je dostatečně malý na to, aby se cítil vřelý a přátelský, s poradci v oblasti blahobytu na univerzitních rezidenci a akademických školách na podporu našich studentů, osobních lektorů a dalších podpůrných služeb. Je také dostatečně velký na to, aby poskytoval vynikající mimoškolní příležitosti, včetně řady klubů, sportovních aktivit a komunitních a dobrovolnických skupin.

Neustále investujeme do nových a stávajících zařízení, školení a technologií.

Naše knihovny, IT zařízení a neformální studijní prostory udržují studenty ve spojení a podporují nezávislé učení. Máme ucelenou síť podpůrných služeb, které zajišťují, aby naši studenti mohli získat pomoc a radu ve všech aspektech univerzitního života - akademického, osobního, finančního a praktického - pokud a kdykoli je potřebují.

Brooke Cagle / Unsplash

Pořadí a pověst

Bristol se trvale řadí mezi 100 nejlepších a 10 největších univerzit ve Velké Británii v ligových tabulkách, které čerpají z informací o vynikajícím výzkumu a výuce.

Jsme jednou z nejpopulárnějších britských univerzit, která přitahuje v průměru osm uchazečů o nejlepší kvalitu na každém místě a naši absolventi patří mezi nejvyhledávanější zaměstnavatele na celém světě.

 • Deset nejlepších britských univerzit (QS World University Rankings 2020)
 • Druhá nejcílenější univerzita nejlepších britských zaměstnavatelů (High Fliers Research)
 • Číslo jedna pro bydlení ve Velké Británii (Sunday Times 2017)
 • 9. místo ve Velké Británii pro zaměstnatelnost absolventů (QS Rankings Employability Rankings 2020)
 • Domov nejlepšího podnikatelského inkubátoru na světě (UBI Global 2015)
 • Pět nejlepších univerzit pro výzkum (2014 REF)
 • 13 nositelů Nobelovy ceny spojených s univerzitou - včetně našeho současného kancléře, sir Paul Nurse
 • 27 subjektů vysoce hodnocených ve 100 nejlepších světových žebříčcích (QS World Subject Rankings 2019)
 • Deset nejlepších v mistrovstvích britských univerzit a vysokých škol v oboru sportu (BUCS) 2016/17
 • Vybral sedm míst v Guardian University Guide 2019
 • Na 6. místě v Evropě za výuku
 • Absolventi univerzity v Bristolu patří mezi nejlépe placené absolventy ve Velké Británii

Více než 40 procent našich výukových programů je akreditováno profesními organizacemi, které soustavně uznávají excelenci našeho studijního plánu bohatého na výzkum, našeho vzdělávacího prostředí a našich výsledků učení.

Vize a strategie

Naše univerzitní strategie zachycuje kolektivní ambice a představivost našich zaměstnanců, našich studentů a širší rodiny Bristolů. Poskytuje plán, který stanoví naše ambice na následujících sedm let.

Práce a studium v Bristolu vám umožní prozkoumat a propagovat nové způsoby myšlení a vidět svět.

Naše univerzitní strategie byla zahájena v roce 2016. Zaměřuje se na šest klíčových oblastí:

 • Vzdělání a zkušenosti studentů
 • Výzkum, inovace a partnerství
 • Naši zaměstnanci a způsoby práce
 • Internacionalizace a globální vztahy
 • Fyzická a digitální infrastruktura
 • Udržitelnost

Naši zaměstnanci a studenti zahrnovali své názory do Strategie v jejím vývoji a týmy napříč univerzitou nyní pracují na prováděcích plánech.

V červnu 2016 měli zaměstnanci příležitost vyslechnout náměstka kancléře, který představil strategii a klást otázky na interních zahajovacích akcích. Mluvil o vzrušující budoucnosti před námi v souvislosti s nejistotami kolem výsledku referenda o EU.

Místa

 • Wills Memorial Building, Queens Road, Clifton, Avon, BS8 1RJ, Bristol

Otázky