Keystone logo
Southern University Law Center

Southern University Law Center

Southern University Law Center

Úvod

Dne 16. prosince 1946 v reakci na žalobu afroamerického rezidenta, který se snažil navštěvovat právnickou školu ve státní instituci, přijala Louisiana State Board of Education „pozitivní kroky k založení Právnické školy pro černochy na Southern University… v provozu pro relaci 1947-1948. “

Plány právnické školy byly schváleny Státní radou pro vzdělávání na jejím zasedání 10. ledna 1947. 14. června 1947 Rada pro likvidaci státního dluhu vyčlenila na provoz školy 40 000 $. Právnická fakulta Southern University byla oficiálně otevřena v září 1947, aby poskytla právní vzdělání afroamerickým studentům.

Absolventi Southern University Law Center , počínaje legendárním právníkem pro občanská práva, politickým vůdcem a pedagogem Jessem N. Stoneem, Jr., Alvinem Basile Jonesem, Leroyem Whiteem, Ellysonem Fredrickem Dysonem a Alexem Louisem Pitcherem z roku 1950, se rozšířili napříč státem a národem jako průkopníci v právnické profesi, zajišťující rovná práva pro ostatní. K dnešnímu dni má Law Center více než 2 500 absolventů a je jednou z nejvíce rasově rozmanitých právnických škol v zemi.

Místa

  • Baton Rouge

    Roosevelt Steptoe Drive, 70813, Baton Rouge

    Otázky