Keystone logo
Queen's University Belfast

Queen's University Belfast

Queen's University Belfast

Úvod

Queen's University Belfast je jednou z předních univerzit ve Velké Británii a Irsku s významným dědictvím a historií.

Založena v roce 1845 jako Queen's College Belfast, nezávislou univerzitou jsme se stali v roce 1908. Dnes není žádným překvapením, že univerzitní předměty se pravidelně umisťují v Top 200 na světě (QS world ranking 2022). Univerzita patří mezi 170 nejlepších na světě z hlediska vyhlídek na absolventy (QS Graduate Employability Rankings 2022) a je členem skupiny Russell Group britských univerzit s intenzivním výzkumem, které spojují excelenci ve výzkumu a vzdělávání s étosem zaměřeným na studenty.

Queen's campus se nachází v srdci Belfastu v Severním Irsku, který má nejnižší životní náklady ve Spojeném království (Mercer Cost of Living City Ranking 2021), díky čemuž je pro studenty dostupnější.

Světové vzdělání a zkušenosti studentů

Queen's nabízí prvotřídní vzdělání, které připravuje naše studenty na vedení a občanství v globální společnosti.

Naši inspirující absolventi tvoří vynikající učenci, nositelé Nobelovy ceny - například Seamus Heaney a David Trimble - a vlivní vůdci, kteří působí v Severním Irsku a na celém světě.

Programy jsou zaměřeny na přípravu studentů na budoucí zaměstnání. Studenti se nejen naučí základní akademický materiál od zaměstnanců v popředí svého oboru, ale také se naučí, jak je uvést do praxe prostřednictvím praktických workshopů a praktických sezení, což zajistí, že po ukončení studia budou studenti připraveni vystoupit jako další generace. lídrů v oboru.

Vůdcové v oblasti inovací a dopadů

Queen's je hnacím motorem inovací a talentu založených na dokonalosti. Jsme globálně propojeni a propojeni se strategickými partnerstvími po celém světě, což nám pomáhá rozšiřovat náš dopad na širší společnost lokálně, celostátně i globálně.

Jsme lídry v komerčním dopadu a máme celkové 5leté výnosy z IP (2014-15 až 2018-19) přes 80 milionů GBP. Od roku 1985 jsme vytvořili více než 100 spin-out společností, včetně 3 PLC. Kainos, Andor Technology a Fusion Antibodies byly veřejně kotovány na londýnské burze.

Jsme na prvním místě ve Spojeném království z hlediska podnikatelského dopadu (Octopus Ventures, 2020) a zpráva společnosti London Economics z roku 2018 zjistila, že Queen's přispívá do britské ekonomiky částkou 1,9 miliardy GBP, zaměstnává 3 700 zaměstnanců a podporuje dalších 2 750 pracovních míst ve Spojeném království.

Globální a inkluzivní univerzitní společenství

Queen's je na 17. místě na světě z hlediska mezinárodního výhledu (Times Higher Education World University Rankings 2022) a láká do Belfastu globální talenty.

V současné době máme zaměstnance a studenty z více než 80 zemí, kteří pomáhají vytvářet multikulturní a pulzující kampus. Připojují se k univerzitě, která se zavázala přitahovat, udržovat a rozvíjet nejlepší globální talenty v prostředí, které jim umožňuje realizovat jejich plný potenciál.

Queen's, inovativní, přívětivé a inkluzivní místo pro práci a studium, je lídrem v oblasti genderové rovnosti a rozmanitosti a v současné době je držitelem prestižní stříbrné ceny Athena Swan. Univerzita je také držitelem 14 školních cen, z nichž 3 zlaté, 6 stříbrných a 5 bronzových.

Team work, work colleagues, working together
Annie Spratt / unsplash

Investice do budoucnosti

Queen's, devátá nejstarší univerzita ve Spojeném království, spojuje své hrdé dědictví se špičkovými zařízeními pro nejlepší zážitek z univerzitního života.

Naše investice ve výši 700 milionů liber do zařízení transformuje univerzitní kampus a rozšiřuje prostředí, které stimuluje, umožňuje a podporuje vzdělávání a výzkum světové úrovně.

Během posledních deseti let univerzita významně investovala do poskytování vynikajících zařízení pro své studenty a zaměstnance. To zahrnovalo rozvoj nejmodernější postgraduální školy, která je domovem prosperující postgraduální komunity; oceněná McClay Library; Budování informatiky; Právnická fakulta; a Wellcome-Wolfson Institute for Experimental Medicine. Univerzita také investovala do sportovních zařízení, nového účelového studentského ubytování v Belfast City Center a zcela nového studentského centra, které má být otevřeno do konce léta 2022 a připraveno pro studenty v září 2022.

Výzkum, který utváří světy

Queen's University Belfast je globálně propojena a propojena s předními univerzitami po celém světě a ve Spojeném království je na 24. místě za výzkumnou sílu (REF 2021/ Times Higher Education).

Pokračujeme ve výzkumu, abychom utvářeli světy, se zaměřením na pět klíčových oblastí. Zajištění zdravého života pro všechny prostřednictvím vývoje řešení a léčby nemocí; pomoc při vytváření transformativního a udržitelného hospodářství pro budoucí generace; vedoucí k bezpečně propojené inteligenci a AI a datové revoluci. Jsme v čele poskytování vztahů mezi člověkem a životním prostředím zaměřeným na budoucnost; a budeme pokračovat v naší bohaté historii odborných znalostí v oblasti řešení konfliktů a budování inkluzivních a soudržných komunit.

Ve Spojeném království se umístil na 24. místě za výzkumnou sílu

Jsme prozíraví a budeme i nadále řídit a utvářet výzkum, abychom pomohli podporovat fungující prostředí a společnost.

88 % našeho výzkumu bylo hodnoceno jako přední světový a mezinárodně vynikající, 99 % našeho výzkumného prostředí bylo hodnoceno jako přední světový nebo mezinárodně vynikající a jsme na 24. místě ve Spojeném království za výzkumnou sílu (REF 2021/ Times Higher Education) .

Taken in the foothills of Mount Slemish at sunrise in May a few years back, long before CoVID.
Brian Hamill / unsplash

Legendární krása Severního Irska

Queen's University se nachází v hlavním městě Severního Irska v Belfastu.

Ve městě, jehož srdcem jsou inovace, technologický pokrok proniká do každého odvětví a pomáhá budovat naši konkurenceschopnost na globální scéně. Belfast je v top 10 světových digitálních ekonomik budoucnosti – jediné britské město mimo Londýn, které bylo uvedeno na seznamu (FDi Intelligence Financial Times, 2018) a bylo zvoleno jedním z 15 nejpřátelštějších měst v Evropě (Condé Nast Traveller, čtenáři Choice Awards 2021).

Je to jedno z nejmódnějších, nejživějších a cenově dostupných měst v Evropě, chváleno pro svou energii a bohaté na kulturu a historii. Ohromující kampus Queen se nachází v Belfastské čtvrti Queen's Quarter s kavárnami, bary, restauracemi, skvělými obchody a zábavními podniky (Complete University Guide 2022).

Žebříčky

Univerzitní předměty se pravidelně umisťují v Top 200 na světě (QS world rankings 2022).

Univerzita je v Top 170 na světě pro potenciální absolventy (QS Graduate Employability Rankings 2022).

Queen's je na 17. místě na světě z hlediska mezinárodního výhledu (Times Higher Education World University Rankings 2022).

Queen's University Belfast se umístila na 24. místě ve Spojeném království za výzkumnou sílu (REF 2021/ Times Higher Education).

Statistika

Lídři v oblasti inovací a dopadu

Queen's je hnací silou inovací a talentu založeného na dokonalosti. Jsme globálně propojeni a propojeni se strategickými partnerstvími po celém světě, což nám pomáhá rozšiřovat náš dopad na širší společnost lokálně, na národní i celosvětové úrovni.

Jsme lídrem v oblasti komerčního dopadu a máme celkové 5leté příjmy z duševního vlastnictví (2014—15 až 2018-19) přes 80 milionů liber. Od roku 1985 jsme vytvořili více než 100 spin-out společností, včetně 3 PLC. Kainos, Andor Technology a Fusion Protilátky byly veřejně kótovány na londýnské burze cenných papírů.

Jsme na jedničce ve Velké Británii pro podnikatelský dopad (Octopus Ventures, 2020) a zpráva London Economics z roku 2018 zjistila, že Queen's přispívá do britské ekonomiky 1,9 miliardy liber, zaměstnává 3 700 zaměstnanců a podporuje dalších 2 750 pracovních míst ve Velké Británii.

  Vlastnosti kampusu

  Investice do budoucnosti

  Devátá nejstarší univerzita ve Velké Británii, Queen's spojuje své hrdé dědictví se špičkovými zařízeními pro nejlepší zážitek z univerzitního života.

  Naše investice ve výši 700 milionů liber do zařízení transformuje univerzitní kampus a rozšiřuje prostředí, které stimuluje, umožňuje a podporuje vzdělávání a výzkum světové úrovně.

  Za posledních deset let, univerzita významně investovala do poskytování vynikajících zařízení pro své studenty a zaměstnance. To zahrnovalo vývoj nejmodernější postgraduální školy, která je domovem prosperující postgraduální komunity; oceňovaná knihovna McClay; Budova informatiky; School of Law; a Wellcome-Wolfson Institute for Experimental Medicine. Univerzita také investovala do sportovních zařízení, nového účelového studentského ubytování v Belfastu City Centre a zbrusu nového studentského centra, které má být otevřeno do konce léta 2022, připravené pro studenty v září 2022.

   Akreditace

   Akreditace EFMD EquisAkreditace AMBAAkreditace AACSB

   Místa

   • Belfast

    University Road, BT7 1NN, Belfast

   Otázky