Keystone logo
Peking University School of Transnational Law

Peking University School of Transnational Law

Peking University School of Transnational Law

Úvod

O STL

Peking University School of Transnational Law („STL“) je jedinečná v Číně a je jedinečná i ve světě a nabízí kromě čínského JM titul JD v americkém stylu zcela v angličtině. STL také nabízí LL.M. program s osnovami bohatými na kurzy zdůrazňující nadnárodní právo a praxi, čínské právo a právní tradice a další špičkové kurzy určené k vybavení absolventů STL všech národností pro vedení v 21. století.

140236_STLPics-BuildingExterior.jpg

Pekingská univerzita

Pekingská univerzita („PKU“) je nejstarší univerzitou v Číně a jednou z nejvýznamnějších a nejprestižnějších výzkumných univerzit na světě. QS World University Rankings a Times of Higher Education zařadily PKU na 23. akademicky nejznámější univerzitu pro rok 2021.

Umístění

STL se nachází v jižním městě Shenzhen. Shenzhen, rychle se rozvíjející metropole s 12 miliony obyvatel, neustále roste, protože byla založena jako první čínská zvláštní ekonomická zóna v roce 1979. Nyní je Shenzhen nejen hlavním centrem nejlidnatější čínské provincie Guangdong , ale také lídr na trhu v celé Číně a jedinečná oblast, kde se velké právní systémy na světě slučují a ovlivňují přeshraniční chování. Město je doménou pro biotechnologie, logistiku a nový energetický průmysl a sídlí zde špičkové společnosti jako Huawei a Tencent . Na světové scéně se proslavil i Shenzhen; v roce 2008 dostal název UNESCO City of Design a v roce 2011 se na něm konal 26. letní univerziáda .

140235_PKUSZ-Techtrip.jpg

Geograficky a ekonomicky je Shenzhen také úzce integrován s Hongkongem, se kterým má společnou hranici. Rozsáhlé možnosti veřejné dopravy spojují obě města z centra, jedno může navštívit Hongkong autobusem, metrem a trajektem. Se společným HDP více než 650 miliard USD je region Shenzhen-Hong Kong jednou z největších metropolitních oblastí na světě.

Díky své jedinečné geografické poloze, inovativnímu duchu a nejmodernějším perspektivám se Shenzhen postupně stal vyspělým městem spojeným se světem.
https://www.scmp.com/news/china/politics/article/3023330/beijing-unveils-detailed-reform-plan-make-shenzhen-model-city

Studenti, Fakulta a Kariéra

Vedoucí studenti z celého světa soutěží o přijetí do STL. Nadnárodní fakulta právnické školy zahrnuje světově proslulé učence a praktiky z Číny, USA, EU a jinde. Absolventi STL jsou velmi vyhledávaní pro pozice v předních nadnárodních advokátních kancelářích a korporacích, vedoucích čínských právnických kancelářích a korporacích, významných SOE a předních mezinárodních nevládních organizacích.

Kurikulum ostrého okraje

STL podpis JD / JM dvojí studijní program je čtyři roky. Osnovy JD, které se vyučují výhradně v angličtině, obsahují podobné obsahy kurikula JD nejlepších amerických právnických škol s další hloubkou v čínské právní historii a právu. JM curriculum poskytuje základní kurzy čínského práva a je vyučován převážně v čínštině. Většina čínských studentů se zapsala do dvouletého programu JD / JM STL; většina zahraničních studentů se zapsala do tříletého programu JD STL. Obě učební osnovy zdůrazňují dovednosti a znalosti z právního řádu pro 21. století: (i) nadnárodní právo a praxi, (ii) mezikulturní kompetence a (iii) profesní odpovědnost právníků v těchto souvislostech. Žádná právnická škola nikde lépe nevybavuje absolventy soukromého sektoru, veřejného sektoru nebo právnické práce ve veřejném zájmu v Číně, Spojených státech, Spojeném království nebo Britském národním společenství.

Program se skládá z nejméně tří čtvrtin denního studia v rezidenčním a druhém ročníku pro stáže, další studium nebo výzkumné projekty podle uvážení studenta. Ačkoli je stupeň udělen na konci dvou let, je možné, že bydliště bude dokončeno po jednom.

140233_STLPics-ClasswithProfessorJinZining.jpg

Mezinárodní vzdělávací příležitosti

STL zkušenost je skutečně nadnárodní a interkulturní, aniž by někdy opustil PKU krásný Shenzhen Graduate School Campus. Současně studenti STL využívají mnoho příležitostí ke studiu v zahraničí na předních světových školách, s nimiž se PKU a STL těší výměnným vztahům.

Globální lídři

Absolventi STL vycházejí ze svých let studia jako právníci jedinečně vybavení pro vedení v dnešním propojeném světě, s hlubokými znalostmi a porozuměním čínského a západního práva a právních tradic a praktickými dovednostmi nezbytnými pro mezikulturní úspěch. Peking University School of Transnational Law (STL) je jedinou právnickou Peking University School of Transnational Law na světě, která nabízí duální studijní program, kde studenti absolvují americký Juris Doctor (JD) spolu s čínským Juris Masters (JM). Studenti musí být dvojjazyční v angličtině a mandarínštině, aby mohli dokončit tento čtyřletý program, a absolvovat plynule právní systémy dvou světových supervelmocí, USA a Číny. STL také nabízí titul LLM, který kombinuje mezinárodní právo, čínské právo a západní právo a dává mezinárodním studentům příležitost studovat bok po boku s nejvýznamnějšími čínskými studenty, kteří budou dále partnery ve velkých právnických firmách, politických elitách, vůdcích v mezinárodních organizacích a obchodních vedoucích. Obě osnovy zdůrazňují právní dovednosti a znalosti pro 21. století: (i) nadnárodní právo a praxe, (ii) mezikulturní kompetence a (iii) profesní odpovědnost právníků v těchto kontextech. Žádná právnická škola nikde lépe nevybavuje absolventy soukromého, veřejného sektoru nebo právnické práce ve veřejném zájmu v Číně a Spojených státech, zvykové právo a občanské právo na východě a západě, a to vše v jediném vzdělávacím programu.

GLOBÁLNÍ VELETRH PRÁVA

První ročník globálního veletrhu práva představí účastníkům výjimečných právnických škol z celého světa. Zaregistrujte se pomocí tohoto formuláře a získejte příležitost dozvědět se o postupu ve své kariéře prostřednictvím mezinárodního studia, stipendijních příležitostí pro zahraniční studenty a dalších.

Termíny:
Pátek, 20. listopadu 2020
Sobota 21. listopadu 2020

Čas:
12:00 - 14:00 GMT (zkontrolujte své místní časové pásmo)

Zasedání se konají v různých termínech, aby vyhovovaly různým plánům. Stejné školy se zúčastní v obou termínech a budou mít stejnou prezentaci v obou termínech.

Zúčastněné právnické školy:
Právnická fakulta Univerzity Aix Marseille (Francie)
Bucerius Law School (Německo)
Deakin Law School (Austrálie)
FGV Direito SP (Brazílie)
IE Law School (Španělsko)
Právnická fakulta Indiana University Maurer (Spojené státy)
Jindal Global Law School (Indie)
Peking University School of Transnational Law (Čína)
Právnická fakulta Stockholmské univerzity (Švédsko)
Právnická fakulta Chile (Chile)
University of Iowa College of Law (Spojené státy americké)
Právnická fakulta University of Lausanne (Švýcarsko)

Další informace o e-mailu události: [email protected] .

Vlastnosti kampusu

Lokace

STL se nachází v jižním městě Shenzhen. Rychle rostoucí metropole s 12 miliony lidí, Shenzhen je na stabilním vzestupu od svého založení jako první čínská zvláštní ekonomická zóna v roce 1979. Nyní, Shenzhen není jen hlavním centrem nejlidnatější čínské provincie, Guangdong , ale také lídrem na trhu v celé Číně a jedinečnou oblastí, kde se velké světové právní systémy spojují a ovlivňují přeshraniční chování. Město je lodestarem pro biotechnologie, logistiku a nový energetický průmysl a sídlí zde špičkové společnosti jako Huawei a Tencent. Na světové scéně se Shenzhen pronesl také; v roce 2008 byl jmenován UNESCO City of Design a v roce 2011 hostil 26. letní univerziádu.

Geograficky a ekonomicky je Shenzhen také úzce integrován s Hongkongem, se kterým sdílí hranici. Rozsáhlé možnosti veřejné dopravy spojují obě města z centra města, jeden může navštívit Hongkong autobusem, metro, a trajekt. S kombinovaným HDP více než 650 miliard dolarů je region Shenzhen-Hong Kong jednou z největších metropolitních oblastí na světě.

Díky své jedinečné geografické poloze, inovativnímu duchu a špičkové vyhlídce, Shenzhen se postupně stal vyspělým městem spojujícím se světem.
https://www.scmp.com/news/china/politics/article/3023330/beijing-unveils-detailed-reform-plan-make-shenzhen-model-city

  Žebříčky

  Pekingská univerzita

  Pekingská univerzita („PKU“) je nejstarší univerzitou v Číně a jednou z nejvýznamnějších a nejprestižnějších výzkumných univerzit na světě. QS World University Rankings a Times of Higher Education zařadily PKU na 23. akademicky nejznámější univerzitu pro rok 2021.

  Místa

  • Shenzhen

   Peking University School of Transnational Law, Room 410, 2199 Lishui Road, Peking University, University Town Xili, Nanshan District , 518055, Shenzhen

   Otázky