Keystone logo
Leiden University LLM Pokročilé studie v leteckém a kosmickém právu
Leiden University

LLM Pokročilé studie v leteckém a kosmickém právu

Leiden, Nizozemsko

1 Years

Angličtina

Plný úvazek, Poloviční úvazek

Request application deadline

Sep 2024

EUR 20 900 / per year *

Smíšené, Na kampusu

* Non-EEA, non-Swiss, and non-Surinam: 17500

Úvod

Které zákony upravují komerční využití vesmíru? Jsou státy odpovědné za zmírňování odpadu z vesmíru? Kdo je odpovědný za nehody, ke kterým dojde na palubě letadla? Naučte se, jak se vypořádat s takovými otázkami z mezinárodní i evropské perspektivy.

Co vlastně zahrnuje tento magisterský program?

LL.M. Program Air and Space Law kombinuje veřejné letecké právo, soukromé letecké právo a vesmírné právo. Má jasně definovaný evropský a mezinárodní rozměr, díky čemuž je světový unikát. V tomto intenzivním jednoročním magisterském programu získáte pevný právní základ v této vzrušující oblasti a budete se učit od předních odborníků z akademické obce a právní praxe.

Mezinárodní ústav leteckého a kosmického práva (IIASL), v němž sídlí tato pokročilá magisterská specializace, je jedním z předních mezinárodních akademických výzkumných a vzdělávacích institucí v této oblasti. Ústav udržuje úzké vztahy s celostátními a mezinárodními organizacemi a institucemi po celém světě a požívá vedení prestižního Mezinárodního poradního sboru.

Program také nabízí kombinovanou verzi učení. Kombinované učení je kombinací distančního vzdělávání a osobního učení. Účastníci většinou pracují ze svých domovů nebo kanceláří a komunikují s pedagogickými pracovníky prostřednictvím softwarového balíčku (tabule) prostřednictvím internetu nebo e-mailu.

Naučíte se řešit celou škálu otázek, které ovlivňují společnost, například:

 • bezpečnost cestujících
 • vyšetřování nehod
 • ochrana životního prostředí
 • použití dronů
 • férová soutěž
 • udržitelnost vesmírných aktivit
 • militarizace vesmíru

Důvody pro výběr Leteckého a vesmírného práva na Leiden University ?

Jako student pokročilých studií v letectví a vesmíru budete mít prospěch z:

 1. Mezinárodní prostředí: Kromě mezinárodního zaměření učebních osnov, jedinečná směsice studentů a instruktorů, kteří reprezentují všechny kontinenty, činí náš program opravdovým globálním zážitkem.
 2. Expertní instruktoři: Budete vyučováni odbornou fakultou Mezinárodního ústavu pro letectví a kosmonautiku, navštěvujícími mezinárodní profesory a významné právníky specializující se na specifické aspekty leteckého a kosmického práva.
 3. Vynikající pověst: Leiden Law School si vydobyla pověst excelence spojením vysoké úrovně akademické výuky s uznávaným a inovativním výzkumem. Jeho tradice kvality přitahuje prestižní profesory a profesionály z celého světa, kteří vás naučí v náročné a podpůrné atmosféře.

Je právo letectví a vesmíru správným programem pro vás?

Tento program je speciálně navržen pro:

 • kteří mají zájem pokračovat v náročném pokročilém magisterském studiu na postgraduální úrovni, případně následovat doktorské stanovisko;
 • (např. letecké společnosti, výrobci letadlových částí), orgány civilního letectví, telekomunikační orgány, mezinárodní a regionální organizace a zástupci vlád, kteří se chtějí specializovat v oblasti leteckého a kosmického práva.

Přijímací řízení

Osnovy

Ideální studenti

Poplatek za studium programu

O Škole

Otázky