Keystone logo
Faculty of Law - University of Göttingen

Faculty of Law - University of Göttingen

Faculty of Law - University of Göttingen

Úvod

The Právnická Georg-August-Universität Göttingen je nejstarší, největší a nejproslulejší schopnost stát v Dolním Sasku. Vzhledem k tomu, že byla založena v roce 1737, bylo zavázala k jednotě a svobodou výzkumu a výuky. Jeho horní pozice v severním Německu bylo potvrzeno pozitivním výuky (2008) a výzkumnými hodnocení (2002) v minulosti. Cílem fakulty je etablovat jako centrum excelentního právního výzkumu a výuky v Německu.

Na fakultě již dlouho vyznačuje příkladnou a rozsáhlému výzkumu a výuky v základních předmětech občanského práva, veřejného práva a trestního práva a v oblasti základního předmětu (právní historii, filozofii práva a teorie, stejně jako porovnání zákonů). Na tomto základě zavedla inovativní výzkumné projekty na cross-podléhajících témat a zvláštních oblastí. S cross-předmět a interdisciplinární výzkum je zaměřen na

 • Evropeizace a internacionalizace
 • Individuální v lékařské Sciene a rodiny
 • Ekonomického a sociálního systému

Cíle fakulty zvýšil profil ostření a dále propojení s ekonomickými a společenských věd. V rámci generační výměny, fakulta obnovila své zaměstnance, vytvářet předpoklady pro rozvoj nového výzkumu se zaměřuje na základě jeho úspěšný výzkum v klíčových oblastech. Tento profil je podporován mnoha strukturálních a organizačních opatření, zejména včetně nové struktuře fakulty.

Vynikající výzkumné a výukové vyžadují odpovídající pracovní podmínky a zejména na dostatečný přísun literatury. Fakulta má - v interakci s Dolního Saska státní a univerzitní knihovna - velké zásoby literatury o všech oblastech práva. Všechny důležité databáze jsou k dispozici pro výzkumníky a studenty na pracovištích, jakož i prostřednictvím bezdrátové sítě LAN Göttingen.

zákon

Fakulta nabízí svým studentům - na základě svého výzkumu vyprodukovaného - jak komplexní vědeckou přípravu v povinném oblasti právních studií a intenzifikace jedinečné v tomto velkou šířku pásma v těchto učebních zaostřovacích polí:

 • Historické a filozofické základy práva
 • Soukromý a veřejný hospodářské právo
 • Občanské právo a civilní soudnictví
 • Soukromý a veřejný mediální právo
 • Mezinárodní a evropské právo veřejné
 • Trestní právo, zákon o trestním řízení a kriminologie
 • Pracovní a sociální právo
 • Zdravotnické právo
 • Public Law - Správa věcí veřejných, nařízení a správa

Navíc Němečtí studenti mohou dosáhnout titul Magister Legum Europae / Magistra Legum Europae v souvislosti s pobytem v zahraničí prostřednictvím programu Erasmus EU a úspěšnou účast v doplňkových studií "právní integrace v Evropě". Zahraniční postgraduální studenti mohou dosáhnout na titul Master of Laws (LL.M.) v rozsahu agraduate průběhu studia. The Göttingen Právnická fakulta nabízí skvělé prostředí pro mladé vědce práva. Snaží se i nadále zvyšovat svou atraktivitu pro studenty doktorského studia. Na fakultě je jedním ze zakládajících fakult Göttingen postgraduální studium v ​​oblasti společenských věd (Göttinger Graduiertenschule Gesellschaftswissenschaften; GGG).

Proč studovat v Göttingen?

The University of Göttingen je neustále řadí mezi nejlepších německých vysokých škol v různých národních a mezinárodních žebříčků univerzit. Od svého založení v roce 1737, že poskytla vynikající studijní a výzkumné příležitosti pro studenty a vědce z celého světa, včetně více než 40 nositelů Nobelovy ceny. Kromě výuky a vedení od předních profesorů a dalších odborníků, Göttingen studenti těžit z přístupu k prvotřídním studijních zařízení, například Göttingen stát a univerzitní knihovny, která je jednou z největších knihoven v Německu, obsahující okolo 8.000.000 položek a poskytování přístup k mnoha právních a jiných odborných databází.

Göttingen univerzity na Právnické fakultě se těší vynikající pověsti pro výuku, výzkum a profesní rozvoj. V průběhu staletí své existence, to byl známý pro prosazování právní vědu a nabízí vynikající právnické vzdělání podle významných právníků, jako je Johann Stephan Putter či Rudolfa von Jhering. V důsledku toho, Göttingen byl vždy velmi atraktivním místem pro ty, kteří chtějí studovat práva, včetně některých známých historických osobností, jako Otto von Bismarck nebo Wilhelm von Humboldt.

Řada atraktivních funkcí, aby studoval práva v Göttingenu obzvláště hodnotným. Například právní vzdělání zde má silnou vazbu na praxi, nabízet třídy nejen profesory, ale také tím, že cvičí právníky a jiné praktiky. Navíc, mnoho profesorů jsou aktivní i mimo akademickou půdu, například jako právníků, členů legislativních komisí nebo soudců nejvyšších soudů.

Další atraktivní aspekt Göttingen Právnické fakulty je jeho mezinárodnost. Stejně jako hosting studenty z celého světa a poskytuje řadu výměnných příležitostí, fakulta nabízí kurzy hostujících profesorů z jiných zemí a je zapojen do průběžného mezinárodní spolupráce prostřednictvím různých specializovaných orgánů, jako je německo-čínské právní Science Institute nebo Evropské akademie práva a ICT.

Další výhody pro studenty právnické fakulty v Göttingenu pocházet z širokou škálu specializovaných ústavů a ​​dalších specializace uskupení, které zajišťují, že četné právní subjekty, lze studovat z různých úhlů pohledu a ve všech svých aspektech. Například Institut obchodní právo umožňuje studentům z IP a IT právo těžit z odborných znalostí a zkušeností profesora Körber, známý odborník na telekomunikační právo, právo hospodářské soutěže a právem vyhledávačů; Profesor Spindler, autor populárních komentářů a monografií o e-commerce, elektronická média, open source a dalších tématech; Profesor Wiebe, známý jeho prací na práva informačních a komunikačních technologií, nekalé soutěže, autorských práv a ochrany osobních údajů; jakož i dalších odborníků v těchto a souvisejících oblastech. Profesoři Körber, Spindler a Wiebe se také podílejí na řadě právních rozvojových aktivit politika v Německu, Evropě i mimo ni. Tito profesoři se aktivně podílí na založení LIPIT program a v současné době dělají svou akademické radě.

Kromě přednášek a seminářů dobře známými odborníky ve svých oborech, studenti mohou využít různých konferencí, workshopů a studijní cesty organizované či spoluorganizované fakulty nebo jednotlivé profesory. Například studenti mohou podílet na ročním Mezinárodního výzkumného fóra pro právo a ICT / IP, Göttingen IT Právo fórum a Letní školy evropského IP a ICT právo.

zákon

Náklady na bydlení

životní náklady Každý student se může lišit v závislosti na jeho nebo její životní styl, velikost a umístění objektu, jídelní preference, atd Proto vaše individuální životní náklady mohou být vyšší nebo nižší než průměrné náklady uvedených níže.

Jako výchozí bod, je třeba poznamenat, že systém státní finanční podpora za cíl umožnit Němečtí studenti, čímž se získá vyšší Nezávisle vzdělávání svých prostředků (BAföG) poskytuje německé studenty s až 735 euro měsíčně. Toto množství lze považovat za dostačující k pokrytí životních nákladů studentovi, i když jistě na poměrně skromný úrovni. Obecně platí, že lze očekávat, že zaplatí 200 až 500 eur ubytování, 200 až 300 eur na potraviny, a 30 až 150 eur za povinného zdravotního pojištění.

Vyšší nebo nižší náklady na ubytování může udělat velký rozdíl v celkových životních nákladů. Z tohoto důvodu se doporučuje začít hledat místnosti nebo bytu co nejdříve. Pokud použijete brzy, můžete dostat pokoj v jednom ze studentských kolejí, což je obvykle nejlevnější varianta. Noclehárně může stát kolem 200 eur za měsíc nebo ještě méně. Naproti tomu na soukromém trhu je pravděpodobné, že zaplatí kolem 300 eur za pokoj ve sdíleném bytě nebo kolem 500 eur na soukromém bytě. To dělá noclehárny velmi populární, takže pořadníky jsou obvykle poměrně dlouhé. V důsledku toho je nejlepší požádat o noclehárně minimálně půl roku před začátkem svého studia v Göttingenu.

Místa

 • Göttingen

  Faculty of Law of the Georg-August-Universität Göttingen Platz der Göttinger Sieben 6 , 37073, Göttingen

  Otázky