Keystone logo
European University Institute (EUI)

European University Institute (EUI)

European University Institute (EUI)

Úvod

Evropský univerzitní institut (EUI) je nadnárodní centrum pro interdisciplinární výzkum a vyšší vzdělávání, které se nachází na kopcích poblíž Florencie v Itálii. Ústav se skládá ze čtyř kateder – ekonomie, historie a civilizace, práva a politických a společenských věd; Robert Schuman Center for Advanced Studies; program Maxe Webera pro postdoktorandské studium; Škola nadnárodního vládnutí; a Historického archivu Evropské unie.

EUI je přední institut v Evropě věnovaný společenským a humanitním vědám. EUI, založená v roce 1972 šesti původními členy tehdejších Evropských společenství, si vydobyla pověst nadnárodního centra výzkumu a vyššího vzdělávání.

Naše mise

Vynikající doktorské, postdoktorské, magisterské a výkonné vzdělávací programy EUI v kombinaci s naší živou komunitou více než 1000 vědců z více než 60 zemí vytvářejí posilující, intelektuální klima, kde mohou studenti a výzkumní pracovníci přispívat ke zlepšení společnosti.

EUI má perfektní pozici pro vytváření nových poznatků, které pomáhají našim společnostem posunout se vpřed.Profesor Renaud Dehousse
Předseda EUI

Každý rok přibližně 150 nových Ph.D. výzkumníci nastupují na výzkumně intenzivní doktorandský program na našich katedrách ekonomie, historie a civilizace, práva a politických a společenských věd. EUI je také domovem Centra Roberta Schumana pro pokročilá studia (RSC), založeného v roce 1992, aby provádělo výzkum hlavních problémů, kterým Evropa čelí, a propojovalo svět akademické sféry a praxe prostřednictvím interdisciplinárního a aplikovaného výzkumu.

Max Weber Program je největší a nejinovativnější mezinárodní postdoktorský program v oblasti sociálních a humanitních věd v Evropě. Nabízí přibližně 60 plně financovaných stipendií kvalifikovaným výzkumníkům po celém světě, kteří pracují v příslušných oborech EUI nebo napříč nimi.

Škola nadnárodního vládnutí (STG) EUI, založená v roce 2017, připravuje současné a budoucí lídry v tvorbě politik mimo stát. V září 2020 naše první skupina studentů zahájila dvouletý magisterský program v mezinárodním řízení . STG také nabízí stipendijní program vedoucího politiky a vzdělávání vedoucích pracovníků . Kampus EUI hrdě hostí Historické archivy Evropské unie (HAEU), které poskytují jedinečný pohled na fungování Evropské unie.

Naše vize

Centrum společenských a humanitních věd spojující akademickou excelenci a výzkumné kapacity v celé Evropě a se světem politiky a praxe za účelem zlepšení společnosti.

Naše ambice

Snažíme se vypěstovat vysoké přispěvatele do akademiků a tvorby politik, kteří budou utvářet sociální pokrok a pokrok evropského ducha.

Naše hodnoty

 • Jsme jednotní v pluralismu
 • Jsme založeni na akademické svobodě a přísnosti
 • Pohání nás intelektuální zvědavost a výzva
 • Jsme obohaceni prostřednictvím otevřeného, multidisciplinárního myšlení

Partneři

Evropský univerzitní institut se zapojuje do vztahů s řadou institucí ve svých smluvních státech a po celém světě. Tyto vztahy podporují společný výzkum, sdílené iniciativy a podporují dialog a přenos znalostí pro vzdělávací a vědecké účely s blízkými i vzdálenými komunitami. Usnadňují také výměnu studentů, výzkumných pracovníků, vyučujících a zaměstnanců a nabízejí možnosti stáží studentům magisterského studia.

akademická sféra
Mezinárodní instituce
Mediální partneři
Partnerství s vysokými školami a výzkumnými institucemi se zaměřením na postgraduální a postgraduální vzdělávání, výzkum a výměnu.Sítě pro výzkum politiky, vzdělávání vedoucích pracovníků a programy profesního rozvoje podporují spolupráci mezi vědci a odborníky z praxe.Řada mediálních partnerů za účelem propojení výzkumných programů a sítí EUI s širokým publikem mimo vědeckou komunitu.
think tanky a organizace občanské společnosti
Sítě a aliance
CIVICA
EUI spolupracuje s think-tanky a organizacemi občanské společnosti po celém světě, aby propojila akademický výzkum s otázkami, obavami a odpověďmi veřejnosti.Výzkumné a školicí sítě usnadňují setkání vědců a odborníků z různých prostředí za účelem řešení evropských a nadnárodních výzev.Evropská univerzita sociálních věd – zřízená aliancí osmi evropských vysokoškolských a výzkumných institucí a financovaná z programu EU „Erasmus+“.

Statistika

Zřízeno zakládajícími členy Evropských společenství

1972

Akademické jednotky

7

Učenci

1000+

Země původu

60+

  Vlastnosti kampusu

   10% sleva pro uchazeče o Fast Track

   Zjistěte, zda máte nárok, a přihlaste se do 8 leden!

   Ohlasy studentů

   Místa

   • Florence

    Badia Fiesolana - Via dei Roccettini 9 San Domenico di Fiesole, I-50014, Florence

   Otázky