Keystone logo
Najděte svůj diplom z práva

Najděte svůj diplom z práva

Co chceš studovat
Kde chceš studovat

Právnické diplomy jsou nejběžnější ve Spojeném království, kde se jedná o postgraduální právní kurz nabízený v Anglii a Walesu. Ve Spojeném království jsou diplomy z práva známé jako Common Professional Examinations (CPE) nebo Graduate Diplomas in Law (GDL) a používají se ke kvalifikaci neprávnických absolventů pro kariéru v právu. Tyto diplomy se někdy nazývají právnické konverzní kurzy, protože umožňují studentům převést své vysokoškolské nebo postgraduální tituly na právnické tituly.

Právnické diplomy mohou být absolvovány jako prezenční nebo částečné studium a jsou obvykle dokončeny po dobu jednoho až tří let v závislosti na požadavcích kurzu a intenzitě studia. Právnické diplomy sahají od plné kvalifikace po kredit až po právnický titul, v závislosti na udělující instituci a metodě studia. Některé právnické diplomy zahrnují práci v kurzu, zatímco jiné jsou založeny na výzkumu a posuzovány na základě písemné disertační práce.

Ve Spojeném království jsou právnické diplomy regulovány Law Society of England Wales a jsou navrženy tak, aby umožnily studentům různého akademického prostředí věnovat se právu jako kariéře. Jiné současné a bývalé země nebo regiony Commonwealthu často nabízejí podobné kurzy práva. V Jižní Africe postgraduální právnické diplomy obecně slouží jako formalizovaná specializace v oboru práva. V Itálii a Francii úspěšné absolvování právnického titulu a odborná zkouška uděluje právnický diplom, po jehož získání může student složit přísahu potřebnou k výkonu advokacie.

Pokud máte bakalářský nebo postgraduální titul a chtěli byste se věnovat právnické kariéře, použijte níže uvedený seznam k nalezení právnických diplomů. Více o každém kurzu se můžete dozvědět kliknutím na 'Přečtěte si mě' a poté přímo kontaktovat přijímací kancelář pomocí formuláře na stránce.

Nově přidané programy