Keystone logo
Turecko

Studie Zákon v Turecko 2024

Studovat v Turecko

Získání právnický titul v Turecku Studenti vydělávat turecké právnický titul mohou očekávat, že stráví čtyři roky bakalářském studiu (Bachelor of zákona nebo LLB) a dva roky v postgraduálním studiu (LLM). Po úspěšném ukončení studia a jeden rok přípravy na advokátní kanceláře nebo jiného subjektu podílejícího se legální práci, studenti mohou být přijat do baru bez úspěšného složení zkoušky. Turecké slovo pro právníka nebo advokáta, je "hukukçu " nebo "avukat ". Stíhání a obhájci těchto věcí výhradně na civilní, správní nebo trestní soudců, kteří při rozhodování o osobní přesvědčení zmírněno tureckého práva. Soudci jsou většinou absolventi právnické fakulty, kteří mají právní praxi již mnoho let a byli zvoleni, aby předsedal obecné, soudních a trestních soudů. Nejsou žádné zvláštní stavy v Turecku, tak to nemá federální soudní systém.Namísto toho se všechny turecké města se řídí stejným systémem zákonů, který je založen především na občanské právo. Školného státem řízená univerzity mají nižší školné, než soukromých vysokých škol. Vysoké školy, které nabízejí vysokoškolské kurzy angličtiny zdarma mezi $ 500 a 1500 dolar USD pro zahraniční studenty. Non-turecké studenty, kteří se rozhodli pro předměty vyučované v turečtině zaplatí méně - mezi $ 300 až 800 dolarů USD. Stejně jako u všech studijních programů ve většině zemí, kde školné jsou povinné, turecké a non-turecké studenti mohou očekávat, že zaplatí v hodnotě nejméně 500 dolarů více, aby se mistrovských 's a doktorského kurzy. Studenti z turkických zemí nebo republik, jako je Bosna, Makedonie, Turkmenistánu a Ázerbájdžánu, jsou považovány za turečtí státní a platit poplatky v závislosti na jejich státní příslušnost. Opět, poplatky se mohou lišit od jedné instituce do druhé.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  264
 • Podíl na inženýrských sítích

  18
 • Internetové předplatné

  9
 • Místní doprava

  25

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  5
 • Lístek do kina

  4
 • Pinta místního piva

  2

O Turecko

Členem NATO, OSN a Rady Evropy, Turecko je konstituční demokratická republika, která se v poslední době zažívá výhody rostoucí ekonomiky a silné iniciativ v diplomatických reformy. Nyní považován za pozoruhodný regionální mocností v Evropě, Turecko 's tradiční sekularismus a konzistentní důraz na progresivně se rozvíjející jako klidné zemi sousední méně stabilních oblastí Evropy dala oblíbenou destinací pro studenty, kteří hledají vysokoškolské vzdělání v oboru právo. Turecko 's President je považován za hlavou státu a je volen parlamentem každých sedm let. Nicméně, to je Rada ministrů a premiér, kteří vykonávají výkonnou moc. Střídavě, zákonodárná moc je dána Velkého národního shromáždění Turecka, jednokomorový parlament hraje důležitou roli v Turecku 's vládou.Turecko 's právní systém plně integrován s právním systémem a následně kontinentální Evropy, Turecka "systémem zákon je kombinací německého obchodního zákoníku, Švýcarskou občanského zákoníku a zákona o povinnostech. Kromě toho, Turecko 'správní právo je srovnatelná se situací ve Francii, zatímco její trestní zákoník podobá Itálie ' kódů je trestní stíhání. Nicméně, jeden velký rozdíl mezi Tureckem a dalšími zeměmi v oblasti rozvoje porotou. V Turecku, hodnocení výsledků se nerozhodli porotami, ale rozhodl jedním, dvěma nebo třemi soudci předsedá soudu.

Vízové požadavky

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Studentské vízum

Cena a měna

Poplatek za zpracování víza se liší v závislosti na vaší státní příslušnosti.

Kdo může žádat o vízum?

Všichni zahraniční studenti potřebují získat studentské vízum, aby mohli studovat v Turecku. Výjimkou jsou lidé, kteří jsou legálně závislými osobami spojenými s někým v Turecku na diplomatické vízum.

Kde můžete žádost podat?

Turecké velvyslanectví nebo konzulát

Všichni zahraniční studenti musí požádat o studentské vízum na nejbližším tureckém velvyslanectví nebo konzulátu.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Chcete-li získat studentské vízum do Turecka, musíte se nejprve zapsat na tureckou univerzitu, školu nebo jazykový kurz certifikovaný ministerstvem školství.

Musíte vyplnit formulář žádosti o vízum a předložit jej tureckému velvyslanectví s požadovanými dokumenty, které obvykle obsahují následující:

 • Cestovní pas: Platí po dobu delší než 90 dní
 • 2 fotografie velikosti pasu
 • Dopis o přijetí od turecké vysokoškolské instituce
 • Důkaz zdravotního pojištění
 • Důkaz zpáteční letenky
 • Důkazy o dostatečných finančních prostředcích na podporu vašeho studia a života v Turecku
 • Certifikát policejního odbavení
 • Lékařský certifikát

Studenti musí dále požádat o povolení k pobytu u místních úřadů (pokud je student v Turecku) do 1 měsíce od jejich příjezdu do Turecka. Následující dokumenty musí být předloženy oddělení zahraničních vztahů v místním policejním ředitelství:

 • Formulář žádosti a poplatky
 • Cestovní doklad: 2 kopie spolu se studentským vízem
 • 4 fotografie velikosti pasu
 • Dopis nebo dokument od instituce: Musí být vydán hostitelskou univerzitou a deklarovat datum zahájení a ukončení studia v Turecku

Chcete-li obnovit povolení k pobytu, musíte navštívit místní úřady 60 dny před vypršením platnosti povolení k pobytu.

Kdy byste měli podat žádost?

Obvykle trvá přibližně osm týdnů ode dne podání žádosti, než obdržíte vízum.

Studentské vízum je obecně platné jeden rok pro jeden vstup. Ačkoli na vašem vízu bude uveden časový limit, vaše studentské vízum zůstává v platnosti, pokud jste zapsáni do školy.

Doba zpracování

8 Weeks

Pracovní příležitosti

Obvykle, zahraniční studenti nemají zákonné právo pracovat při studiu v Turecku. Studenti mohou provádět výzkumné práce na tureckých univerzitách jako mezinárodní výzkumní pracovníci.

Hodiny za týden

0

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o vízum může být zamítnuta, pokud nejste schopni prokázat požadované finanční prostředky, nebo pokud poskytnete nesprávné nebo neúplné dokumenty.