Keystone logo
Norsko

Studie Zákon v Norsko 2024

Studovat v Norsko

Právnických fakult v Norsku pětileté, Právnická fakulta programu, který vede k pánovi i rettsvitenskap (Master of Jurisprudence) je nejdůležitější stupeň právníci může vydělat v Norsku. Podobně jako Master of Laws, mistr i rettsvitenskap nedávno nahradil staré kandidáta Udělen původně vytvořeného v roce 1736. LLM je jediný stupeň potřeba kvalifikovat studenty pracovat jako právníci v Norsku. Nicméně, absolventi LLM programu nejsou zařazeni k advokátní pozic. Mohou také přijímat vysoce postavený zaměstnání v služby norské policie, slouží jako advokát soudce nebo přijímat různé pozice v oblasti státní zaměstnance. Právní profese v Norsku je "sjednocená " jeden, protože všichni lidé zaměstnaní v právních profesích obdrželi stejný typ vzdělání. Během pátého ročníku programu LLM, studenti musí dokončit diplomovou práci a zapsat se do pokročilých, volitelných předmětů.Navíc každý, kdo studoval na Právnické fakultě stupně mají také možnost získat mistrovský 's titul v oboru kriminalistiky, nebo sociologie práva. Ph.D., doktorské a licenciát míry jsou také k dispozici pro studenty, kteří se chtějí zapojit do právního výzkumu nebo vyučovat na norské univerzitě. Norské univerzity nabízet Právnická fakulta stupňů, University of Oslo nabízí Det juridiske Fakultet programy, stejně jako University of Tromso a University of Bergen. University of Tromso se účastní European Credit Transfer System, který umožňuje studentům přenést všechny úvěry, které si vydělají na UT na úvod založené univerzity. Poplatky za studium Mezinárodní a norští studenti neplatí žádné školné. Norská vláda se domnívá, vyšší vzdělání za životně důležité pro další úspěch Norska a veřejně financovat 98 procent všech vysokými školami. Soukromě provozovat pouze vysoké školy vybírat školné v Norsku.Je však třeba poplatek 400-600 NOK za semestr, než studenti se mohou skládat závěrečné zkoušky. Tento poplatek také uděluje jim členství v odborech studentských, které poskytují výhody, jako je zdravotnictví, využití sportovišť, poradenství a pomoc v oblasti bydlení.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  546
 • Podíl na inženýrských sítích

  64
 • Internetové předplatné

  48
 • Místní doprava

  68

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  11
 • Lístek do kina

  13
 • Pinta místního piva

  9

O Norsko

Bohaté na historii, doma Viking do nejkrásnějších fjordů na světě, Norské království i nadále řadí vysoko na seznamu nejvíce prosperujících a nejšťastnějších zemí na světě. Norsko je konstituční monarchie sousedí s pozemky, moudrý Švédsku, Finsku, Rusku a Dánsku. To také sdílí námořní hranice s Grónska, Islandu, Ruska, Velké Británii a Švédsku přes Barentsově moři, Norském moři a Severním mořem. Norsko je čtvrtý na světě, pokud jde o příjem na jednoho obyvatele a nedávno rozhodl vrcholu žebříčku v indexu lidského rozvoje. Kromě toho, Norsko byla určena indexu demokracie jako největší demokratické země na celém světě. Užitečné informace o Norsku • Založena v roce 1000 našeho letopočtu, Oslo je hlavní město Norska a ekonomického / vládního kapitálu, stejně.• Norsko je bohatý na zemní plyn, ropa, mořské plody, minerály a čerstvé zásoby vody, všechny přispívající faktory své schopnosti nabídnout dotované vysokoškolské vzdělání, všeobecné zdravotní péče, vynikající systém sociálního zabezpečení a trvale nízké nezaměstnanosti. • I když Norsko není členem Evropské unie, to udržuje úzké vztahy s EU. Norsko je také zakládajícím členem NATO, WTO, Rady Evropy a EHP (Evropský hospodářský prostor). • Norsko má dva oficiální jazyky: Bokmål norštině a nynorsk norsky. Bokmål mluví většina Norů, zatímco nynorsk mluví finsky a Sami mluvící menšiny. • Norská koruna (množné číslo Kroner), je země 's měnová jednotka. Šest Kroner se rovná 1 dolar USD a jeden eur rovná osm korun. Co je právo systém v Norsku soudního systému 's Country? Podobná soudního systému USA.Okresní soudy mají nejmenší sílu, následovaný odvolacího soudu a t he Nejvyššího soudu. Soudci předsedat odvolání a okresních soudů může být jedním ze tří typů soudců: soudci z povolání, přísedících nebo co-soudce. Profesionální soudci jsou kvalifikovaní právníci, kteří získali právní zkušenosti během let obhajování nebo stíhání jednotlivců v Norsku soudů. Lay a ko-soudci jsou non-právníci, kteří byli jmenováni do funkce jako soudce okresního nebo odvolacího soudu.

Vízové požadavky

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Studentské vízum (povolení k pobytu studentů)

Cena a měna

USD 650

Norský poplatek za zpracování studentských víz se pohybuje kolem 650 USD. Poplatek se může změnit.

Kdo může žádat o vízum?

Pokud pocházíte z jedné ze severských zemí (Švédsko, Finsko, Dánsko, Island), nebudete muset žádat o povolení k pobytu. nicméně, pokud plánujete studovat v Norsku déle než šest měsíců, musíte se hlásit daňovému úřadu v Norsku pro kontrolu totožnosti a nahlásit svůj přesun do Norska.

Pokud pocházíte ze zemí EU/EHP/ESVO, můžete studovat v Norsku až 90 dní bez žádosti o povolení k pobytu studentů. nicméně, budete muset požádat o povolení k pobytu studentů pro pobyty nad 90 dnů, již v Norsku.

Pokud pocházíte ze zemí mimo oblast EU/EHP/ESVO, musíte před příjezdem do Norska požádat o povolení k pobytu studentů.

Kde můžete žádost podat?

Norské velvyslanectví nebo konzulát

Poté, co obdržíte přijímací dopis, měli byste se obrátit na nejbližší norské velvyslanectví nebo konzulát o informace o postupu žádosti o povolení ke studiu, a podat žádost z vaší země původu.

Zatímco někteří kandidáti se mohou přihlásit online z Norska nebo prostřednictvím norského velvyslanectví, většina studentů bude muset předat papírovou přihlášku svému nejbližšímu norskému velvyslanectví nebo konzulátu.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Když předáte formulář žádosti o povolení k pobytu studenta, musíte také poskytnout cestovní pas, spolu s další nezbytnou dokumentací. Budete muset odeslat:

 • Důkaz o přijetí do schváleného denního vzdělávacího programu
 • Vyplněný formulář žádosti
 • Příjem o zaplacení poplatku za podání žádosti
 • Dvě nedávné fotografie velikosti pasu s bílým pozadím
 • Důkazy o dostatečných finančních prostředcích po celou dobu studia, včetně finančních prostředků na podporu jakékoli doprovodné rodiny, která by měla být na norském bankovním účtu (může být obtížné otevřít účet v norské bance bez norského osobního čísla, takže obvykle můžete vložit požadovanou částku na účet zřízený vaší vzdělávací institucí). Musíte prokázat, že máte přístup k 116 369 NOK za každý akademický rok (10 měsíců), což je přibližně 14 350 USD. Pokud je pobyt financován prostřednictvím stipendií, studentských půjček, nebo jiného veřejného financování z domovské země, musí k žádosti přiložena platná dokumentace.
 • Důkaz, že máte někde bydlet (například dům, byt, lůžko nebo pokoj v koleji)
 • Důkaz, že opustíte Norsko po vypršení platnosti povolení k pobytu (obvykle ve formě zpáteční letenky)
 • Vyplněný a podepsaný kontrolní seznam dokumentů UDI (Norské ředitelství pro přistěhovalectví), který byste si měli vytisknout a odevzdat spolu s dalšími dokumenty

Kdy byste měli podat žádost?

Doba zpracování povolení k pobytu studentů se bude lišit a může trvat asi dva měsíce, proto je vhodné podat žádost, jakmile budete moci.

Délka vašeho studentského víza závisí na délce vašeho studijního programu. Vaše povolení k pobytu studentů lze obnovit prostřednictvím online portálu pro podávání žádostí o Norsko nejméně jeden měsíc před datem vypršení platnosti. Chcete-li obnovit pracovní povolení, musíte kontaktovat UDI samostatně, a prokázat, že jste dosáhli uspokojivého pokroku ve studiu v Norsku.

Doba zpracování

2 Months

Pracovní příležitosti

Když obdržíte povolení k pobytu studentů pro Norsko, je vám také uděleno povolení pracovat na částečný úvazek až do 20 hodin každý týden při studiu a na plný úvazek během univerzitních prázdnin.

Můžete také požádat o pracovní povolení na plný úvazek na omezenou dobu, pokud dokážete, že práce je relevantní pro vaše vzdělání, nebo že je nutné pro přijetí k dalšímu vzdělávání v rámci stejné možnosti programu - V tomto ohledu byste měli mít konkrétní nabídku zaměstnání.

Hodiny za týden

20

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o vízum může být zamítnuta, pokud nejste schopni prokázat požadované finanční prostředky, nebo pokud poskytnete nesprávné nebo neúplné dokumenty.