Keystone logo
Německo

Studie Zákon v Německo 2024

Studovat v Německo

Získání německý právnický titul vydělat právnický titul v Německu, studenti musí mít dvě státní zkoušky a projít 6 letou osnov. Za prvé, musí studenti projít první státní zkoušku na konci 4 roky vysokoškolského studia. Oni pak musí na dva roky stáž (tzv Referendarzeit), získat zkušenosti ve všech aspektech právního systému. Konečně, druhé státní zkoušky je věnována studentům dokončovací dva roky právních stáže v trestním a civilním soudem. Během stáže studenti také musí brát lekce vedené právníka či soudce. Mzdy placené studentovi jsou poskytovány německou vládou. Potenciální právníci v Německu mají dvě šance projít státních zkoušek. Po absolvování obou zkoušek je student považován za způsobilý k hledání zaměstnání jako soudce nebo advokáta.Poplatky za studium Vyšší náklady na vzdělávání jsou silně dotované německou vládou a jsou relativně nízké v porovnání s náklady na školné v USA, není-li student rozhodne hledat právní vzdělání na soukromé vysoké škole míra nezaměstnanosti Pracovní příležitosti Německo 's, je jedna z nejnižších v Evropské unii. Zahraniční studenti, kteří se rozhodli získat právnický titul v Německu zaměstnání a jeho výkon je pravděpodobné, že najít místo brzy po absolvování druhé zkoušky.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  507
 • Podíl na inženýrských sítích

  91
 • Internetové předplatné

  43
 • Místní doprava

  60

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  9
 • Lístek do kina

  12
 • Pinta místního piva

  4

O Německo

Velká země ve střední Evropě, která obsahuje 16 států a je členem Evropské unie, Německo je oficiálně označován jako Spolková republika Německo (Bundesrepublik Deutschland) a má značný politický a ekonomický vliv mezi všech ostatních zemích EU. Kancléř předsedá Německo 's demokratické vlády, která prosazuje systém práva založeného na principech popsaných v Základního zákona Spolkové republiky Německo základní skutečnosti o Německu. - Šestnáct států, které představují Německu nazývají spolkových zemí, přičemž každý stát má svá vlastní ústavu. - Příspěvky od Němců na poli vědy, matematiku a technologie, nelze dostatečně zdůraznit. Brilantní jedinci, jako Einstein, Max Planck, Herman von Helmholtz, Johannes Gutenberg, Gottfried Leibniz a Carl Gauss je jen několik německých vědců, kteří dodali svět se slavnými vynálezy.- Německo je jedním z nejvíce technologicky vyspělých výrobců na světě 's uhlí, železa, cement, ocel, strojů, dopravních prostředků a chemikálií. Má také velké investice do zelené energie, zejména solární energie a využití větrné mlýny elektřiny. - Oblíbené turistické atrakce v Německu patří bavorských Alp, Černého lesa do údolí Rýna a starobylé hrady a diletantský hlavní město Berlín Německo 's právní systém Tři sady regulačních zákonů obsahují Germany "právní systém s: veřejný, soukromý. a trestní právo. Veřejnoprávní (zahrnuje i trestní právo), se zabývá právní záležitosti mezi jednotlivcem a státem. Soukromé právo zprostředkovává vztahy mezi společností a dvou nebo více lidí. Německo právo je velmi ovlivněn římským právem, jakož i napoleonské právními předpisy nebo napoleonského Code. Soudci hrát aktivní roli v právním procesním systému Německa 's.Ačkoli podobný typ právního systému používaného ostatních demokraticky řízených zemích, Německu nemá porotou kvůli pravomocí přidělených na soudce, který mu umožnil učinit konečné rozhodnutí. Jeden soudce nebo více soudců může obsahovat "tribunal ", což je v podstatě náhradou za porotou. Přísedící, nebo občané, kteří se rozhodli zvláštní výbor před zahájením soudu, mohou být zahrnuty i do soudu. V Německu, řádné soudy projednávají záležitosti týkající se manželství, trestní, rodinné a občanské spory. Střídavě, zvláštní správní soudy projednávat případy se týkají činnosti vlády. Práce, finanční a sociální soudy práva jsou další specializované německé soudy, které rozhodují případy spojené s prací, daní a sociálních dávek.

Vízové požadavky

 1. Jazykový kurz Visa (Visa for Language Learning) — ideální volba pro ty, kteří se chtějí naučit německý jazyk v Německu.
 2. Student Uchazeč Visa (Visual Zur Studienbewerbung) - pokud chcete studovat v Německu, ale stále se snažíte najít ten správný program, nebo stále nemáte potvrzovací dopis z vaší univerzity.
 3. Studentské vízum (Visual Zu Studienzwecken) — pokud jste již byli přijati na německou univerzitu.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Vízum jazykového kurzu; Vízum pro uchazeče o studenty; Studentské vízum

Cena a měna

EUR 60

Měli byste očekávat, že za studentské vízum do Německa zaplatíte 60 EUR (~ 74 USD).

Kdo může žádat o vízum?

Pro občany z EU nebo z Islandu, Norska, Švýcarska nebo Lichtenštejnska je pro vstup do Německa nutné mít pouze průkaz totožnosti. Není nutné mít vízum.

Občané z Austrálie, Izraele, Japonska, Kanady, Nového Zélandu, Jižní Koreje a USA mohou požádat o vízum i po příjezdu do Německa.

Pro občany z jiných zemí je nutné požádat o vízum před příjezdem do Německa.

Pokud zůstanete v Německu méně než 90 dní, existuje ještě více předpisů. Občané z některých zemí mohou tentokrát vstoupit do Německa bez víza. Jedná se o Venezuela, Vatikán, Uruguay, Singapur, Seychely, Paraguay, Panama, Nikaragua, Mexiko, Mauricius, Malajsie, Macao, Chorvatsko, Guatemala, Salvador, Kostarika, Chile, Brunej, Brazílie, Bolívie, Bermudy, Barbados, Bahamy a Argentina.

Nejnovější vízové povinnosti pro všechny země najdete na webových stránkách Spolkového ministerstva zahraničí Německa: https://www.auswaertiges-amt.de/en/einreiseundaufenthalt/visabestimmungen-node

Kde můžete žádost podat?

Německé velvyslanectví nebo konzulát

O

vízum budete muset požádat německé velvyslanectví nebo konzulát ve vaší domovské zemi.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Za prvé, musíte si naplánovat schůzku na vízový pohovor. V den pohovoru, měli byste nabídnout své dokumenty žádosti o vízum.

Dokumenty, které obvykle potřebujete, jsou:

 • Vyplněný formulář žádosti
 • Platný cestovní pas
 • Dvě fotografie
 • Dopis ukazující, že jste byl přijat německou univerzitou
 • Přepis akademického záznamu
 • Osvědčení o znalosti německého jazyka nebo doklad o tom, že hodláte absolvovat jazykový kurz v Německu (pokud studujete v němčině)
 • Důkaz, že máte dostatek finančních prostředků na to, abyste se živili v Německu (8 700 EUR ročně, což je zhruba ~ 9,390 USD)
 • Certifikát ukazující, že jste zakoupili zdravotní pojištění
 • Prohlášení o pravosti předložených dokumentů

V závislosti na velvyslanectví, možná budete muset prokázat, že nemáte záznam v trestním rejstříku.

Každý se musí zaregistrovat u místních registračních orgánů (Einwohnermeldeamt) v prvním týdnu příjezdu do Německa. Budete si muset vzít pas/občanský průkaz totožnosti (a případně vízum), doklad o vaší adrese v Německu (např. nájemní smlouvu od vašeho pronajímatele) a případně osvědčení o registraci z vašeho kurzu. Dostanete potvrzení o registraci.

Kdy byste měli podat žádost?

Vyšetření žádosti o vízum obvykle trvá přibližně 6 až 8 týdnů pro jazykový kurz. Pokud je však jazykový kurz delší než tři měsíce, doba potřebná pro zpracování žádosti se může prodloužit až na 8 až 10 týdnů. A během hlavní cestovní sezóny mohou být žádosti zasílány pod čekací dobou. Studenti, kteří požadují studentské vízum do Německa, by tedy měli své žádosti podat s dostatečným předstihem před zahájením kurzu. Měli byste se přihlásit co nejdříve, a nejméně tři měsíce před přesunem do země.

Studijní víza jsou platná pouze po dobu trvání kurzu nebo programu. Povolení k pobytu se obvykle vydávají na jeden rok, ale mohou být prodloužena.

Doba zpracování

8 Weeks

Pracovní příležitosti

Občané zemí EU/EHP a Švýcarska mohou volně pracovat v Německu, avšak nejvýše 20 hodin týdně během semestru.

Občané EU/EHP/Švýcarska (nyní včetně Chorvatů od července 2015) mohou pracovat až 120 celých nebo 240 půldní v roce (včetně dobrovolné práce) bez povolení. Můžete pracovat více hodin, pokud je univerzita zaměstnána jako student nebo asistent absolventa; pro jiné typy zaměstnání budete potřebovat povolení od Agentur für Arbeit (Federální agentura práce) a mimozemšťanského úřadu k překročení limitu 120/240. Studienkolleg a studenti jazyků potřebují povolení od těchto orgánů, aby mohli převzít jakoukoli práci. Studenti nemohou být nezávislí nebo samostatně výdělečně činní.

Hodiny za týden

20

Proč potřebujete tento typ víza?

To jsou hlavní důvody, proč může být vaše žádost o vízum pro německé studentské vízum zamítnuta:

 • Špatný finanční stav
 • Špatný akademický profil
 • Nedostatečná příprava na pohovor
 • Nedostatečná jazyková úroveň (němčina nebo angličtina)
 • Nesrovnalost s výběrem studijního programu