Keystone logo

Studie Zákon v Mexiko 2023

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  265
 • Podíl na inženýrských sítích

  17
 • Internetové předplatné

  26
 • Místní doprava

  17

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  6
 • Lístek do kina

  4
 • Pinta místního piva

  2

O Mexiko

Spolkový ústavní republika se nachází na jižní hranici Spojených států, Mexiko je jednou z největších nezávislých zemí na světě a žije téměř 115 milionů lidí. Světová banka se domnívá, Mexiko mít s vyššími středními příjmy díky svým obrovským ropy a stříbrné rezerv a působivým hrubé produkce domácího produktu poháněného nedávno industrializované ekonomiky, která je silně spojena s NAFTA. Mexiko má také prosperující turistický průmysl a je řadí na první místo mezi Severní a Jižní Ameriky na seznamu světového dědictví UNESCO. Goldman Sachs předpovídá Mexiko se stane jedním z svět 's největších ekonomik do 30 let na základě pokračující růst svých cestovního ruchu a olej / kov průmyslu. Mexico 's vláda připomíná federální vládě strukturu USA a skládá se ze soudních, výkonné a zákonodárné složce, které ovládají 31 samostatných států a federálního okresu.Prezident Mexika je demokraticky zvolen a je hlava vlády a státu. Fungování federální vlády je dána tím, pokynů přijatých v roce 1917 se vytvoření a politické ústavy Spojených států, Mexika. Právní systém Mexico 's právní systém Mexico ' s působí v rámci občanského zákoníku práva odvozeného z římského práva stanov a kódy (Corpus Juris Civilis) původně vyvinuté císaře Justiniána a později znění napoleonské (francouzského) kód 1804. Mexiko 's občanským zákoníkem je silně ovlivněn země ' s společenských norem a zahrnuje majetek, osobní, rodinný a smluvní předpisy práva.Rozdělena do čtyř částí, občanský zákoník obsahuje "knihy " s názvem: "The Book of povinností " (smluvní právo); "Kniha osob " (manželství, rozvod, otcovství); "Book of Assets " (osobní i nemovitosti), a "Kniha potomka 's Stavovském " (vůle, závěti a bez závěti otázky).

Studovat v Mexiko

Stát právník v Mexiko 's vysokoškolského vzdělávacího systému úzce modely systém následoval v USA, se studenti povinni získat bakalářský ' s stupně zákon (LLB) před postupující na postgraduální mírou práva (LLM). Mexická mládenec 's stupně se nazývá "Licenciatura ", zatímco pán ' s stupně se nazývá "Maestria ". Licencované právníci v Mexiku dokončili čtyři nebo pětileté profesionální advokátní program na akreditované právnické škole nebo vysoké škole (tzv "Facultad de Derecho "). Právo studenti jsou poučeni v klíčových oblastech mexického občanského zákoníku, jakož i ústavní a trestní právo. Studenti, kteří chtějí specializovat na určité oblasti mexického zákona nebude mít žádný problém najít svůj požadovaný právní program jako jediný má Mexico City přes 35 právnických fakult, s městy Monterrey a Guadalajara, které nabízejí další práva univerzit, ze kterých si vybrat.Školného Poplatky se mohou lišit od jedné instituce do druhé. Stipendia a finanční pomoc mohou být k dispozici v závislosti na univerzitní 's politiky. Pracovních příležitostí pro právníky v Mexiko Právníci jsou neustále v poptávce v důsledku Mexika ' s rostoucí ekonomikou, narůstající populace a měnící se sociální strukturu.

Visa Requirements

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Temporary Resident Student Visa (Residente Temporal Estudiante)

Cena a měna

USD 30

The cost of issuing a student visa varies depending on the nationality. It can be anywhere between US$17 and $30.

Kdo může žádat o vízum?

If you are a citizen or a permanent resident of the Schengen Area, UK, USA, Canada or Japan, or if you have a valid visa for any of those countries, you do not require a visa to Mexico if the purpose of your visit is studying, and if the duration of your stay does not exceed 180 days.

Students who are from other countries, or who will be visiting for a period longer than 180 days must apply for a student visa to Mexico.

Kde můžete žádost podat?

Consular Office

You must apply in person for a Student Temporary Resident Visa at the Consular Office closest to your place of residence.

webová stránka:https://directorio.sre.gob.mx/index.php/consulados-de-mexico-en-el-exterior

Jak provést aplikaci?

Applicants are required to apply for a visa in person through a pre-arranged interview appointment.

 1. Valid passport with at least 6 months after the return.
 2. Original Letter of acceptance from the school/institution in Mexico.
 3. Original Letter or Certificate indicating the covering expenses of the student, including the full scholarship and in case they will stay with a host family do not forget to attach the ID of the leading member of the family. In case the scholarship or expenses are not included, it's mandatory to present the account statements for the last 3 months.
 4. In case of minors - Student’s birth certificate duly Apostilled.
 5. International students are required to show proof of medical/accidental insurance with international coverage.
 6. Medical statement showing good health and indicating that the candidate is free from any of the illnesses is also required.
 7. Visa processing fee.
 8. Completed application form.
 9. One Photograph in color, passport size with the face uncovered.

Once applicants have entered Mexican territory, they must, within the first 30 calendar days, apply to the National Migration Institute for the residence card that accredits their legal stay in the country and allows them to remain in Mexico.

Kdy byste měli podat žádost?

A Mexican student visa can be issued in an average of 2 days and can take up to 3 weeks, depending on the nationality of the applicant. You should apply well in advance.

The validity of student visa is of one year.

Doba zpracování

2 Days

Pracovní příležitosti

Students cannot work or engage in any remunerative activity while on a student visa in Mexico.

When the student has been invited by a Mexican company/Institution to perform lucrative activities, the Mexican company/institution must request a work permit at the National Migration Institute in Mexico (www.inm.gob.mx).

Hodiny za týden

0

Proč potřebujete tento typ víza?

Immigration authorities may decide to refuse the request to enter the country if the applicant is subject to criminal process or has been convicted of a serious crime.