Keystone logo

Studie Zákon v Japonsko 2023

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  450
 • Podíl na inženýrských sítích

  52
 • Internetové předplatné

  34
 • Místní doprava

  66

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  5
 • Lístek do kina

  13
 • Pinta místního piva

  3

O Japonsko

Japonsko je asijské ostrovní národ ležící na východ od Severní a Jižní Korea, Čína a Japonského moře. Technicky "souostroví " (velký shluk ostrovů), národ Japonska se skládá z téměř 7000 ostrovů, s největší čtyři ostrovy jsou Hokkaido, Shikoku, Honshu (domácí do Tokia, Japonsko 's největší město) a Kyushu , Tokio je v současné době na světě "největší městská oblast, která je domovem 35 milionů lidí a prosperující ekonomika založená na výrobu high-tech výrobků a vývozu Rychlá fakta o Japonsku. - Japonsko má jeden z nejvyšší naděje dožití v world-- 80 let pro muže a 83 pro ženy. - Buddhismus, šintoismus a různé formy křesťanství, Japonsko 's primární náboženství. - Japonsko je hornatá, zalesněná země proslulá majestátní Mt. Fuji, semi-aktivní sopka roste téměř 12.500 stop (3800 m), ale často omezeny hlubokém sněhu. - Japonsko 's měnou je jen. Jeden jen rovná 100 sen.Yen mince jsou k dispozici v jedné, pět, deset, 50, 100 a 500 označení. - Studenti, kteří plánují studovat práva v Japonsku by si měli uvědomit, že většina Bankomaty jsou zavřeny o víkendech. Kromě toho, tak bankomaty nalezené na poštách a některých samoobsluhy vzít cizí ATM karty. - Japonsko má tři samostatné psací systémy, které jsou integrovány do jednoho: Hiragana, kanji a Katakana. Děti se učí Hiragana a Katakana systém zpočátku, pak se učí kanji v celé střední a vysoké škole. - Japonsko 's lídrem je předseda vlády, který je jmenován císařem as "důvěry " z Japonska ' s Sněmovna reprezentantů Japonsko 's právní systém Japonsku přijat v roce 1945 ústava, který obsahuje 31 článků, které popisují. lidských práv a stanoví rozdělení soudních, zákonodárné a výkonné moci.Japonská vláda se skládá ze dvou parlamentů - v "Shuugi-In " (dolní strava) a "Sangi-In " (horní dieta), zatímco soudní systém je podporován jedním Nejvyššího soudu, osm vyšší soudy a 50 rodinné a okresní soudy. Občanské obleky a malé zločiny rozhoduje jedním z téměř 500 souhrnných soudů, které mají pravomoc v určitých krajů. S rychlým rozvojem Japonsko 's hospodářství za posledních 30 let, národ ' s smluvního práva, které jsou založeny především na občanském zákoníku, byly předmětem re-vyšetření a revize. Ve skutečnosti, Japonsko zažívá nedostatek právníků specializujících se na smlouvě a občanského práva v důsledku hospodářského rozvoje a důraz na mezinárodních obchodních transakcí. Trestní právo v Japonsku je zařazen do kategorie zločinů proti jednotlivci, zločiny proti státu a zločiny proti společnosti. Zločiny proti občanům a jejich svobod patří vražda, ublížení na zdraví, znásilnění, únos a útok.Majetkové trestné činy zahrnují loupeže, zpronevěry, krádeže, vydírání a podvodů. Žhářství a neslušné chování veřejnosti jsou považovány za zločiny proti společnosti. V Japonsku, někdo pod 20 let je stále považován za právně mladistvý a podléhá zákonům liší od zákonů vztahujících se na dospělé.Rodinný soud rozhodne mladistvé případy a zahájí

Studovat v Japonsko

Vydělávat právnický titul v Japonsku v roce 2004, je Japonsko zavedlo nový zákon školský systém založený spíše na formální vzdělání, než jen komplexní a složité roční vyšetření. Ještě před několika lety, japonský bar zkouška měla procházející rychlost jen tři procenta; většina studentů musel vzít na zkoušku několikrát před úspěšně dosažení požadovaného stupně. Ve skutečnosti, bar zkouška byla tak notoricky přísný, že mnoho tzv "nacpat škol " se objevil v Japonsku, které se specializuje na pomoc potenciálních právníky, kteří se plánují vzít advokátní zkoušky. Japonská vláda rovněž schválila zákon v roce 2004, umožňuje vývoj na úrovni absolventa právnické fakulty nabízejí Juris Doctor stupňů. Vydělávat právnický titul v Japonsku nyní trvá pět až sedm let. Od roku 2006, japonské bar vyšetření vyžadují studenti mít právo diplom před přijetím zkoušku. Kromě toho, protože revize staré advokátské zkoušky, průchod sazby se zvýšily na téměř 50 procent.Nicméně, mohou studenti nezúčastní zkoušky více než třikrát za pět let. Poplatky za studium semestr školné pro vydělávat právnický titul v Japonsku, jsou vyšší než ty, které se v USA a Evropě. Průměrné ceny účtované japonské univerzity je asi 600.000 jen (4500 eur, 6000 dolar USD). Zahraniční studenti volí jeho získat právnický titul v Japonsku by se očekávat, že zaplatí 60.000 dolar USD (45.000 eur) jen ve školních výdajů (vstup, "" zařízení a facility poplatků). Navíc, životní náklady jsou rovněž vyšší v Japonsku než jiných západních zemích, zejména v Tokiu a dalších velkých městech. Stipendia jsou k dispozici od vysokých škol, ale konkurence je tuhý a jen horní studenti nárok na pomoc s výukou.

Visa Requirements

Which visa you need depends on how long you are going to study in Japan:

 1. Short-term courses up to 90 days: many nationalities can visit Japan for up to 90 days on a visa waiver. When you arrive in Japan you will get a sticker in your passport, which shows that you can stay in Japan for 90 days. If you travel on a visa waiver you must have a return ticket within 90 days.
 2. Long-term courses longer than 90 days: For courses that are 20 weeks (two quarters) or longer you should apply for a student visa. The Japanese college student visa is also known as Ryugaku."

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Student Visa

Cena a měna

JPY 3000

The visa application fee is about 3,000 yen for single entry, and 6,000 yen for a double-entry or multiple-entry.

Please note that the visa application fee is not fixed, and depends on the nationality of the student and course being pursued. The best way is to contact the Consular Section of the Embassy or Consulate General of Japan that is closest to you.

Kdo může žádat o vízum?

All foreign students coming to study full time in Japan for more than 3 months must have a visa.

Kde můžete žádost podat?

Japanese Embassy

The first part of the application process is done through your university. You will get your visa from the Japanese Embassy in your home country.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Applying for a student visa to Japan is a multiple-step process.

1. First, you fill in different visa application documents and submit them to your school. Once you apply to a school they will send you the following documents that you need to fill in and submit to the school:

 • An application form where you fill in data about yourself and the course.
 • A personal history form where you fill in your educational and occupational history.
 • Application essay - motivate why you want to study in Japan.
 • Diploma and transcript from the last school you have graduated from, translated into English or Japanese.
 • Certificate of previous Japanese studies if applicable.
 • A copy of your passport
 • Passport photos
 • Medical history - some schools ask for your medical history or tuberculosis check-up but many schools don’t.
 • You also need to prove that you can pay for your course and support yourself in Japan.

2. The school checks that your application is complete before they rewrite it and submit it to the immigration authorities in Japan. About one month before your course starts they will issue a Certificate of Enrollment (CoE). The school will send you the CoE as soon as it has been issued and you have paid for your first semesters.

3. The final step to get a student visa to Japan is to make the visa application at the Japanese Embassy in your home country. To do this you need to submit:

 • Your CoE
 • Your passport
 • A passport photo
 • A visa application form filled in digitally or by hand using block letters.

Kdy byste měli podat žádost?

University deadline for visa applications is often about five months before the course starts, so make sure to apply earlier. High-ranking language schools and universities sometimes can take later applications too.

It takes a minimum of 5 working days to process the visa including the date of submission. You should also not apply before 90 days from intended date of travel.

Doba zpracování

5 Days

Pracovní příležitosti

The Japanese student visa allows part-time work for up to 28 hours per week.

Anyone with a student visa staying longer than 6 months and wishing to work must submit an application for “Permission to Engage in Activity Other Than That Permitted by the Status of Residence Previously Granted.” This can be done immediately upon arrival at the airport or later on at a local immigration bureau. There is no fee, so make sure to do so if you plan on working.

Hodiny za týden

28

Proč potřebujete tento typ víza?

If you submit a complete application you will almost always get your visa from the Japanese Embassy. However, they can deny you if the information is incomplete or if you, for example, have some serious criminal record.

Here are some things to keep in mind to avoid a denial of a Japanese student visa:

 • Perhaps the biggest risk of rejection is due to insufficient sponsorship requirements.
 • Only one school can apply on your behalf for a student visa! If you try to hedge your bets by applying through multiple schools, you will probably get rejected.
 • Please remember not to staple your documents.
 • An incomplete file will be refused, remember to thoroughly check your application.