Keystone logo
Japonsko

Studie Zákon v Japonsko 2024

Studovat v Japonsko

Vydělávat právnický titul v Japonsku v roce 2004, je Japonsko zavedlo nový zákon školský systém založený spíše na formální vzdělání, než jen komplexní a složité roční vyšetření. Ještě před několika lety, japonský bar zkouška měla procházející rychlost jen tři procenta; většina studentů musel vzít na zkoušku několikrát před úspěšně dosažení požadovaného stupně. Ve skutečnosti, bar zkouška byla tak notoricky přísný, že mnoho tzv "nacpat škol " se objevil v Japonsku, které se specializuje na pomoc potenciálních právníky, kteří se plánují vzít advokátní zkoušky. Japonská vláda rovněž schválila zákon v roce 2004, umožňuje vývoj na úrovni absolventa právnické fakulty nabízejí Juris Doctor stupňů. Vydělávat právnický titul v Japonsku nyní trvá pět až sedm let. Od roku 2006, japonské bar vyšetření vyžadují studenti mít právo diplom před přijetím zkoušku. Kromě toho, protože revize staré advokátské zkoušky, průchod sazby se zvýšily na téměř 50 procent.Nicméně, mohou studenti nezúčastní zkoušky více než třikrát za pět let. Poplatky za studium semestr školné pro vydělávat právnický titul v Japonsku, jsou vyšší než ty, které se v USA a Evropě. Průměrné ceny účtované japonské univerzity je asi 600.000 jen (4500 eur, 6000 dolar USD). Zahraniční studenti volí jeho získat právnický titul v Japonsku by se očekávat, že zaplatí 60.000 dolar USD (45.000 eur) jen ve školních výdajů (vstup, "" zařízení a facility poplatků). Navíc, životní náklady jsou rovněž vyšší v Japonsku než jiných západních zemích, zejména v Tokiu a dalších velkých městech. Stipendia jsou k dispozici od vysokých škol, ale konkurence je tuhý a jen horní studenti nárok na pomoc s výukou.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  344
 • Podíl na inženýrských sítích

  45
 • Internetové předplatné

  30
 • Místní doprava

  33

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  5
 • Lístek do kina

  11
 • Pinta místního piva

  2

O Japonsko

Japonsko je asijské ostrovní národ ležící na východ od Severní a Jižní Korea, Čína a Japonského moře. Technicky "souostroví " (velký shluk ostrovů), národ Japonska se skládá z téměř 7000 ostrovů, s největší čtyři ostrovy jsou Hokkaido, Shikoku, Honshu (domácí do Tokia, Japonsko 's největší město) a Kyushu , Tokio je v současné době na světě "největší městská oblast, která je domovem 35 milionů lidí a prosperující ekonomika založená na výrobu high-tech výrobků a vývozu Rychlá fakta o Japonsku. - Japonsko má jeden z nejvyšší naděje dožití v world-- 80 let pro muže a 83 pro ženy. - Buddhismus, šintoismus a různé formy křesťanství, Japonsko 's primární náboženství. - Japonsko je hornatá, zalesněná země proslulá majestátní Mt. Fuji, semi-aktivní sopka roste téměř 12.500 stop (3800 m), ale často omezeny hlubokém sněhu. - Japonsko 's měnou je jen. Jeden jen rovná 100 sen.Yen mince jsou k dispozici v jedné, pět, deset, 50, 100 a 500 označení. - Studenti, kteří plánují studovat práva v Japonsku by si měli uvědomit, že většina Bankomaty jsou zavřeny o víkendech. Kromě toho, tak bankomaty nalezené na poštách a některých samoobsluhy vzít cizí ATM karty. - Japonsko má tři samostatné psací systémy, které jsou integrovány do jednoho: Hiragana, kanji a Katakana. Děti se učí Hiragana a Katakana systém zpočátku, pak se učí kanji v celé střední a vysoké škole. - Japonsko 's lídrem je předseda vlády, který je jmenován císařem as "důvěry " z Japonska ' s Sněmovna reprezentantů Japonsko 's právní systém Japonsku přijat v roce 1945 ústava, který obsahuje 31 článků, které popisují. lidských práv a stanoví rozdělení soudních, zákonodárné a výkonné moci.Japonská vláda se skládá ze dvou parlamentů - v "Shuugi-In " (dolní strava) a "Sangi-In " (horní dieta), zatímco soudní systém je podporován jedním Nejvyššího soudu, osm vyšší soudy a 50 rodinné a okresní soudy. Občanské obleky a malé zločiny rozhoduje jedním z téměř 500 souhrnných soudů, které mají pravomoc v určitých krajů. S rychlým rozvojem Japonsko 's hospodářství za posledních 30 let, národ ' s smluvního práva, které jsou založeny především na občanském zákoníku, byly předmětem re-vyšetření a revize. Ve skutečnosti, Japonsko zažívá nedostatek právníků specializujících se na smlouvě a občanského práva v důsledku hospodářského rozvoje a důraz na mezinárodních obchodních transakcí. Trestní právo v Japonsku je zařazen do kategorie zločinů proti jednotlivci, zločiny proti státu a zločiny proti společnosti. Zločiny proti občanům a jejich svobod patří vražda, ublížení na zdraví, znásilnění, únos a útok.Majetkové trestné činy zahrnují loupeže, zpronevěry, krádeže, vydírání a podvodů. Žhářství a neslušné chování veřejnosti jsou považovány za zločiny proti společnosti. V Japonsku, někdo pod 20 let je stále považován za právně mladistvý a podléhá zákonům liší od zákonů vztahujících se na dospělé.Rodinný soud rozhodne mladistvé případy a zahájí

Vízové požadavky

Které vízum potřebujete, závisí na tom, jak dlouho budete studovat v Japonsku:

 1. Krátkodobé kurzy až 90 dní: mnoho národností může navštívit Japonsko až 90 dní na zrušení vízové povinnosti. Když přijedete do Japonska, dostanete v pasu nálepku, která ukazuje, že můžete zůstat v Japonsku 90 dní. Pokud cestujete na bezvízovou povinnost, musíte mít zpáteční letenku do 90 dnů.
 2. Dlouhodobé kurzy delší než 90 dny: U kurzů, které jsou 20 týdnů (dvě čtvrtiny) nebo delší, byste měli požádat o studentské vízum. Japonské vysokoškolské studentské vízum je také známé jako Ryugaku. "

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Studentské vízum

Cena a měna

JPY 3000

Poplatek za žádost o vízum činí přibližně 3 000 jenů za jeden vstup a 6 000 jenů za podvojný vstup nebo vícenásobný vstup.

Vezměte prosím na vědomí, že poplatek za žádost o vízum není stanoven, a závisí na státní příslušnosti studenta a sledovaném kurzu. Nejlepší způsob je kontaktovat konzulární sekci velvyslanectví nebo generálního konzulátu Japonska, který je vám nejblíže.

Kdo může žádat o vízum?

Všichni zahraniční studenti přijíždějící studovat na plný úvazek v Japonsku déle než 3 měsíce musí mít vízum.

Kde můžete žádost podat?

Japonské velvyslanectví

První část procesu podávání žádostí se provádí prostřednictvím vaší univerzity. Vízum získáte od japonského velvyslanectví ve vaší domovské zemi.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Žádost o studentské vízum do Japonska je vícestupňový proces.

1. První, vyplníte různé dokumenty k žádosti o vízum a odešlete je do své školy. Jakmile se přihlásíte do školy, zašlou vám následující dokumenty, které musíte vyplnit a předložit do školy:

 • Přihláška, kde vyplníte údaje o sobě a kurzu.
 • Formulář osobní historie, ve kterém vyplníte svou vzdělávací a profesní historii.
 • Aplikační esej - motivujte, proč chcete studovat v Japonsku.
 • Diplom a přepis z poslední školy, kterou jste absolvovali, přeloženy do angličtiny nebo japonštiny.
 • Osvědčení o předchozích japonských studiích, pokud je to relevantní.
 • Kopie cestovního pasu
 • Fotografie pasu
 • Anamnéza - některé školy žádají o vaši anamnézu nebo kontrolu tuberkulózy, ale mnoho škol ne.
 • Musíte také prokázat, že můžete zaplatit za svůj kurz a podpořit se v Japonsku.

2. Škola zkontroluje, zda je vaše žádost úplná, než ji přepíše, a předloží ji imigračním úřadům v Japonsku. Asi měsíc před začátkem kurzu vydá certifikát o zápisu (CoE). Škola vám pošle CoE, jakmile bude vydáno, a vy jste zaplatili za první semestr.

3. Posledním krokem k získání studentského víza do Japonska je podání žádosti o vízum na japonském velvyslanectví ve vaší domovské zemi. Chcete-li to provést, musíte předložit:

 • Váš CoE
 • Váš pas
 • Pas fotografie
 • Formulář žádosti o vízum vyplněný digitálně nebo ručně pomocí tiskacích písmen.

Kdy byste měli podat žádost?

Uzávěrka univerzit pro žádosti o víza je často asi pět měsíců před začátkem kurzu, nezapomeňte se tedy přihlásit dříve. Vysoce postavené jazykové školy a univerzity někdy mohou přijímat pozdější přihlášky.

Zpracování víza včetně data podání trvá minimálně 5 pracovních dnů. Také byste se neměli přihlásit dříve 90 dnů od zamýšleného data cesty.

Doba zpracování

5 Days

Pracovní příležitosti

Japonské studentské vízum umožňuje práci na částečný úvazek až 28 hodin týdně.

Každý, kdo má studentské vízum pobývá déle než 6 měsíců a chce pracovat, musí podat žádost o „Povolení k účasti na jiné činnosti, než které bylo povoleno dříve uděleným statusem bydliště“. To lze provést okamžitě po příjezdu na letiště nebo později v místním imigračním úřadu. Neexistuje žádný poplatek, ujistěte se, že tak učiníte, pokud plánujete pracovat.

Hodiny za týden

28

Proč potřebujete tento typ víza?

Pokud odešlete úplnou žádost, téměř vždy dostanete vízum od japonského velvyslanectví. Mohou vás však popřít, pokud jsou informace neúplné nebo pokud máte například nějaký závažný trestní rejstřík.

Zde je několik věcí, které je třeba mít na paměti, abyste se vyhnuli odmítnutí japonského studentského víza:

 • Snad největší riziko odmítnutí je způsobeno nedostatečnými požadavky na sponzorství.
 • Pouze jedna škola může požádat vaším jménem o studentské vízum! Pokud se pokusíte zajistit své sázky přihlášením prostřednictvím více škol, pravděpodobně budete odmítnuti.
 • Nezapomeňte, abyste své dokumenty nesešívali.
 • Neúplný soubor bude odmítnut, nezapomeňte důkladně zkontrolovat svou žádost.