Keystone logo
Itálie

Studie Zákon v Itálie 2024

Studovat v Itálie

Stát se advokátem v Itálii právníků v Itálii, se označuje jako "advokáti " a patří k národní advokátní komory 's země nazval "Consiglio Nazionale Forense ". Právníci mohou být také členy své místní advokátní komory, protože právní profese v Itálii je decentralizovaný. Nicméně, Consiglio Nazionale Forense je zodpovědný za vydávání disciplinární opatření na všech právníci v Itálii a dodržuje kodex chování, které se vztahují k poradcům, kteří pracují v všechny italské území. Vzhledem k tomu, Itálie je zemí Evropské unie, její právní požadavky vzdělání odrážejí jiných zemí EU. Dokončení vysokoškolák (LLB) a magisterské úrovni (LLM) je povinné, spolu s nejméně jeden rok internovat s advokátní kanceláří nebo jiných právních orientované subjekty. Průchod advokátní zkoušku, je třeba předtím, než právníci mohou vykonávat advokacii v Itálii.Poplatky za studium náklady na navštěvování právnickou školu v Itálii, se velmi liší v závislosti na oblasti a zda univerzita je veřejná nebo soukromá.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  408
 • Podíl na inženýrských sítích

  66
 • Internetové předplatné

  28
 • Místní doprava

  35

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  9
 • Lístek do kina

  9
 • Pinta místního piva

  5

O Itálie

Itálie je jižní evropský, parlamentní republika sousedí s Rakouskem, Švýcarskem, ve Slovinsku a ve Francii a zahrnuje ostrovy Sardinii a Sicílii jako součást svého území. Vatikán a San Marino jsou suverénní státy, které se vyskytují v Itálii, zatímco italská enkláva Campione d 'Italia se nachází ve Švýcarsku. Se čtvrtou největší ekonomiku každého člena Evropské unie, Itálie je také vlivný regionální a Střední Power a sídlem účastník NATO, Světová obchodní organizace a všechny tři roční "G " summity. Itálie 's vláda je dvoukomorový parlament se skládá ze dvou domů - Senátu ČR a Poslanecké sněmovny. "Presidente del Consiglio dei Ministri " (předseda Rady ministrů nebo předsedy vlády, Itálie) je hlava vlády a je volen do funkce prezidenta republiky.Senát a Poslanecká sněmovna jsou nezávislé subjekty, které nikdy splňují-li za určitých podmínek, jak je popsáno v Itálii 's ústavou. Itálie ' s právní systém správní, trestní a civilní soudy zahrnují právní systém, Itálie 's. Trestní věci se týkají tribunály, soudce a poroty, na rozdíl od správních a civilních soudů, které vyžadují pouze právníci dokončit sporům. V návaznosti na rozsudek, může strana v trestním soudem odvolání k vyššímu soudu až do Itálie 's Nejvyšším soudem, v případě potřeby. Civilní soud spravedlnost je přiděluje "giudice di pace " (soudců míru), soudci, soudy, odvolání a nejvyšších soudů. Ochrana individuálních a oprávněných zájmů je funkce Itálie 's správních soudů. Případy projednávány ve správním soudem v první řadě vypořádat s veřejnými zájmy, veřejných financí a problémy okolo pozemků, vůle nebo problémy, město / obec.

Vízové požadavky

 1. Víza typu C: Krátkodobé vízum nebo cestovní vízum platné pro jeden nebo více vstupů a po dobu nepřesahující 90 dnů.
 2. Vízum typu D: Dlouhodobé vízum platné déle než 90 dnů.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Vízum typu C; Vízum typu D

Cena a měna

USD 70

Poplatek za studentské vízum do Itálie se obvykle pohybuje kolem 50-70 USD. Poplatek se může změnit.

Kdo může žádat o vízum?

Studenti EU/EHP mohou vstoupit do Itálie s platným pasem nebo průkazem totožnosti a mají nárok na absolvování titulu v Itálii bez víza tak dlouho, jak si přejí. Tito studenti se však musí zaregistrovat na policejní stanici Questura (policejní stanice) do 8 dnů od svého příjezdu, aby získali povolení k pobytu.

Studenti ze zemí mimo EU jsou povinni před vstupem do Itálie získat studentské vízum. Pro studium více než 90 dní budete muset požádat o pobytovou kartu (permesso di soggiorno) na místní poště během prvních 8 dnů od příjezdu do Itálie. To spolu s vaším vízem vám umožní zůstat v Itálii po celou dobu studia. S pobytovou kartou je spojen poplatek.

Občané některých zemí mimo EU nevyžadují vízum k pobytu a studiu v Itálii po dobu až 90 dnů.

Přehled těchto zemí naleznete zde: <a href=“ https://www.immigrationworld.com/italy/how-to-apply-for-italy-student-visa/ "target="_blank“ rel="noopener"> https://www.immigrationworld.com/italy/how-to-apply-for-italy-student-visa/

Kde můžete žádost podat?

Italské velvyslanectví nebo konzulát

O

studentské vízum musíte požádat na italském velvyslanectví nebo konzulátu ve vaší zemi. Budete také muset mít pohovor na velvyslanectví nebo konzulátu.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Poté, co obdržíte přijímací dopis nebo přijímací dopis pro zamýšlený studijní kurz, můžete zkontrolovat svou způsobilost k získání italského studentského víza a poté pokračovat v postupu podávání žádosti o vízum. Budete muset předložit následující dokumentaci:

 • Formulář žádosti o vstupní vízum; najdete jej na
  http://vistoperitalia.esteri.it/Moduli/it/Formulario Visto Nazionale.pdf
 • Nedávná fotografie velikosti pasu;
 • cestovní doklad platný nejméně tři měsíce po udělení víza;
 • Zápis nebo předběžný zápis do univerzitního kurzu;
 • Důkaz, že máte ubytování v Itálii;
 • Důkaz, že máte finanční podporu (minimálně 448,07 EUR měsíčně pro akademický rok, celkem 5824,91€ ročně);
 • Přiměřené pojistné krytí pro lékařské ošetření a hospitalizaci;
 • Doklad o dostupnosti finančních prostředků potřebných pro repatriaci;
 • Doklad o odpovídající znalosti italštiny nebo angličtiny podle jazyka programu;
 • Pokud je student nezletilý, musí mít souhlas s expatriací podepsaný každou z rodičovských orgánů, nebo v jejich nepřítomnosti, zákonným zástupcem.

Kdy byste měli podat žádost?

O

italské studentské vízum byste měli požádat nejméně tři měsíce před plánovaným příjezdem do Itálie. Zpracování vaší žádosti o vízum může trvat 1—3 týdny. Vízový pohovor byste měli naplánovat přibližně čtyři až šest týdnů předem.

Délka studentského víza závisí na délce vašeho kurzu.

Doba zpracování

3 Weeks

Pracovní příležitosti

Pokud jste z EU, můžete pracovat v Itálii bez nutnosti pracovního povolení. Pracovní doba by neměla přesáhnout 20 hodin týdně během semestru. Během prázdnin můžete pracovat pouze na plný úvazek mezi semestry.

Zahraniční studenti ze zemí mimo EU budou muset požádat o pracovní povolení na místním imigračním úřadu v Itálii. Nejprve musíte mít podepsanou pracovní smlouvu a ukázat kopii na imigračním úřadu.

Hodiny za týden

20

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o vízum může být zamítnuta, pokud nejste schopni prokázat požadované finanční prostředky, nebo pokud poskytnete nesprávné nebo neúplné dokumenty.