Keystone logo

Studie Zákon v Francie 2023

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  536
 • Podíl na inženýrských sítích

  51
 • Internetové předplatné

  29
 • Místní doprava

  65

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  9
 • Lístek do kina

  10
 • Pinta místního piva

  6

O Francie

Francie je jedním z klíčových hráčů v evropské politické a ekonomické hry. Slouží jako hranice mezi Pyrenejského poloostrova a pevninou Evropy, Francie již dlouho kulturním centrem v Evropě. Paříž, ve zvláště, je výška módního průmyslu, a mnoho z svět 's předními módními vlivy pocházejí z pařížských módních domů. V zemi se také produkoval některé ze světových 's nejslavnějších spisovatelů, včetně jmen jako Rousseau a Voltaire. Díky spojení do Německa, Francie sloužil jako jeden z lídrů v oblasti sjednocování Evropy a od Evropské unie. Kromě módy a psaní, Francie je známá pro své kulinářské tradice. Více než 250 různých druhů sýra pocházejí ze v rámci svých hranic, a milovníci vína vědí, že mohou obrátit do Francie pro jemné, lahodná vína.Ať už uvažujete o Francii pro své kulinářské dědictví, umělecké vkus, nebo prostě proto, že chcete zažít kulturu nové místo, najdete řadu faktorů, které vám čerpat na studium v ​​této přední evropské zemi. Vzhledem k tomu, Francie apeluje na mnoha zahraničních studentů, život na univerzitě je bohatá na kulturní rozmanitosti. Kulturně poučné zkušenosti jsou snadno k nalezení ve Francii. Muzea, zejména v Paříži, aby obyvatelům EU, kteří jsou studenti do 26 let vstup zdarma. Studentské držitelé karet najdete také slevy na dopravu, jídlo a zábavu. Jeho školy fungovat dobře v mezinárodních žebříčcích vzdělávání, který dělá to atraktivní pro studenty, kteří chtějí na cestách do zahraničí na jejich vzdělávání. Právní systém ve Francii, stejně jako ve většině zemí Evropy, Francie praxe především občanského práva, i když trestní právo je také součástí jejího soudního systému ,Veřejné právo zahrnuje i administrativní i ústavní právo. Jako celek, francouzský právní systém se po vzoru systému občanského práva.

Studovat v Francie

Francouzský zákon Titul Ve Francii zákon stupeň je vydělal tím, že navštěvuje právnickou fakultu. Zákon škola je škola v rámci většího univerzity, nikoli samostatný subjekt. Být schopen vykonávat advokacii ve Francii vyžaduje bakalář v oboru právo (LLB) a pak alespoň magisterský 's titul v oboru (LLM), i když v programu na doktorské studium (PhD v oboru práva), je také k dispozici. Vydělávat právnický titul Ve Francii Vzhledem k tomu, francouzské právnické školy jsou v veřejných vysokých škol, vstup na bakalářské úrovni není tak selektivní, jak v soukromých školách. Nicméně, vstupné neznamená úspěch, a mnoho studentů se nepodaří v přísným programům. Zákon Škola je rozdělena do tří programů. Za prvé, studenti navštěvují tříletý bakalářský práva programu (s názvem "Licence de Droit"). Poté následuje dvouleté Master of programu právo (LLM), a konečně tři roky nebo více Ph.D. v právu. Také, aby mohli vstoupit do baru, studenti musí zadat bar školy.Přijetí do baru škole vyžaduje alespoň první ročník mistra práva tréninku. Mnozí studenti se rozhodnou navštěvovat školu ve Francii, protože jeho nízké ceně. Studentské restaurace a příspěvkové koleje přidat k dostupnosti chodit do školy ve Francii. Francouzská akademický rok začíná v září a potrvá do května nebo v červnu, rozdělené do podzimního a jarního semestru. Francie apeluje na studenty práv i díky své vysoké úrovni akademiků. Ti, kteří mluví francouzsky dost dobře chodit do školy mohou získat cenově dostupné vzdělání, od některých z nejlepších škol a pedagogů ve světě mezinárodního vzdělávání. Ti, kteří mohou uspět v přísné Francouzský zákon školní programy jsou schopny vykonávat advokacii v celé Evropě se založením silné výcviku občanského práva, která pochází z francouzského vzdělávacího systému.Kromě toho se mnoho francouzských advokátních programů také studovat zvykové právo, aby jejich absolventi jsou dobře vybaveny obrátit se na baru nebo získat odborné vstup do dalších zemí, kde občanské právo není hlavním typem práva cvičil. Tato kombinace umožňuje Francii atraktivní země, které je třeba při výběru školy, ve kterém se studovat práva.

Visa Requirements

There are different types of student visas, depending on how long you plan to study in France:

 1. Visa de court séjour pour etudes (‘Schengen’ short-stay student visa) - If your studies will last less than three months, then you should apply for the so-called Schengen student visa. It is issued free of charge and cannot be renewed. 41 countries may not need a visa for a stay of less than three months.
 2. Etudient concours (visa for sitting entrance exams) - On this visa, you can come to France to take an entrance exam at an institute of higher education. If you pass, then you can apply directly to your local prefecture (French local authority/administrative office) in France for a one-year, renewable, residence permit.
 3. Visa de long séjour temporaire pour etudes (temporary long-stay visa) - This visa allows you to study in France for between three and six months without the need for a residence permit. It is non-renewable.
 4. Visa de long séjour etudes (long-stay visa) - If you want to study for longer than six months, then you need to apply for the long term student visa in France. From 2013, this type of study visa now lasts for the duration of your course in France. Long-stay visas act as residence permits and are called VLT-TS.
 5. Extended stay research scholar visa - If you have a Master’s degree or higher and want to come to France to take part in research or teach at the university level, then the institution can bring you over on an extended stay research scholar visa VLS-TS.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Student Visa

Cena a měna

EUR 50

Student visa fees range greatly, depending on the type of visa and the country where you come from. For students from the Schengen area, costs vary from 50 to 99 EUR. The short-term Shengen student visa is free of charge.

Kdo může žádat o vízum?

If you are an EU national, or national from the EEA, Switzerland, Norway, Iceland or Liechtenstein, you do not require a French student visa.

If you are a national from anywhere else in the world, you will need to obtain a student visa for France. You need to have secured a place on a course at a French educational institution before applying for a visa.

Kde můžete žádost podat?

French embassy / consulate

Some countries require you to register first with CampusFrance, the French national agency for higher education, and international students, in order to apply for admission and get a student visa through the CEF procedure. Otherwise, you should get your visa at the French embassy/consulate in your home country.

webová stránka:https://france-visas.gouv.fr/

Jak provést aplikaci?

In order to apply for your visa, you will need the following:

 1. An official acceptance letter onto an accredited program at a French institution. This should be on officially headed paper, stating your full details, details of the French institution, and specifying the start and end dates of the academic program.
 2. Proof that you have sufficient funds (currently EUR 615 per month), for example, bank statement, guarantor’s letter, or notice of a grant or funding from an official source.
 3. Proof of return ticket home. Often this is in the form of the actual ticket or reservation showing the date of departure, but can be a handwritten statement of intent, including intended departure dates.
 4. Proof of medical insurance (minimum cover EUR 30,000).
 5. Proof of accommodation. Can be shown in the form of student housing confirmation or a certificate of board and lodging or ‘attestation d’accueil’ (if you’re living with friends or relatives).
 6. Proof of proficiency in French, if you are studying a French-language course.

There is a charge for the Visa application and you must also have a passport that is valid for a period of three months past your expiration date of the requested party. You must complete an application that you sign and must submit three photographs with the application.

Kdy byste měli podat žádost?

It can take up to two months for a Visa application to be approved, so you should submit all of the necessary information as quickly as possible before you plan to leave. ‘Schengen’ short-stay student visa lasts for 90 days, a temporary long-stay visa for three to six months, and a long-stay visa for the duration of your course: three years for bachelors, two years for a Master's, and four years for a Ph.D.

Doba zpracování

2 Months

Pracovní příležitosti

As an international student with a study visa in France, you can work up to 964 hours in a single year (about 60 percent of full-time employment for a year) – while you are on the course, and as long as you have a valid residence permit.

Hodiny za týden

0

Proč potřebujete tento typ víza?

When completing your application for a France Visa it is essential that you complete the application in its entirety. You shouldn’t leave anything blank as this can greatly delay the application process. You also need to make sure that you have all of the documents that are needed and submit them with the application.