Keystone logo
Francie

Studie Zákon v Francie 2024

Studovat v Francie

Francouzský zákon Titul Ve Francii zákon stupeň je vydělal tím, že navštěvuje právnickou fakultu. Zákon škola je škola v rámci většího univerzity, nikoli samostatný subjekt. Být schopen vykonávat advokacii ve Francii vyžaduje bakalář v oboru právo (LLB) a pak alespoň magisterský 's titul v oboru (LLM), i když v programu na doktorské studium (PhD v oboru práva), je také k dispozici. Vydělávat právnický titul Ve Francii Vzhledem k tomu, francouzské právnické školy jsou v veřejných vysokých škol, vstup na bakalářské úrovni není tak selektivní, jak v soukromých školách. Nicméně, vstupné neznamená úspěch, a mnoho studentů se nepodaří v přísným programům. Zákon Škola je rozdělena do tří programů. Za prvé, studenti navštěvují tříletý bakalářský práva programu (s názvem "Licence de Droit"). Poté následuje dvouleté Master of programu právo (LLM), a konečně tři roky nebo více Ph.D. v právu. Také, aby mohli vstoupit do baru, studenti musí zadat bar školy.Přijetí do baru škole vyžaduje alespoň první ročník mistra práva tréninku. Mnozí studenti se rozhodnou navštěvovat školu ve Francii, protože jeho nízké ceně. Studentské restaurace a příspěvkové koleje přidat k dostupnosti chodit do školy ve Francii. Francouzská akademický rok začíná v září a potrvá do května nebo v červnu, rozdělené do podzimního a jarního semestru. Francie apeluje na studenty práv i díky své vysoké úrovni akademiků. Ti, kteří mluví francouzsky dost dobře chodit do školy mohou získat cenově dostupné vzdělání, od některých z nejlepších škol a pedagogů ve světě mezinárodního vzdělávání. Ti, kteří mohou uspět v přísné Francouzský zákon školní programy jsou schopny vykonávat advokacii v celé Evropě se založením silné výcviku občanského práva, která pochází z francouzského vzdělávacího systému.Kromě toho se mnoho francouzských advokátních programů také studovat zvykové právo, aby jejich absolventi jsou dobře vybaveny obrátit se na baru nebo získat odborné vstup do dalších zemí, kde občanské právo není hlavním typem práva cvičil. Tato kombinace umožňuje Francii atraktivní země, které je třeba při výběru školy, ve kterém se studovat práva.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  459
 • Podíl na inženýrských sítích

  57
 • Internetové předplatné

  30
 • Místní doprava

  61

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  10
 • Lístek do kina

  12
 • Pinta místního piva

  6

O Francie

Francie je jedním z klíčových hráčů v evropské politické a ekonomické hry. Slouží jako hranice mezi Pyrenejského poloostrova a pevninou Evropy, Francie již dlouho kulturním centrem v Evropě. Paříž, ve zvláště, je výška módního průmyslu, a mnoho z svět 's předními módními vlivy pocházejí z pařížských módních domů. V zemi se také produkoval některé ze světových 's nejslavnějších spisovatelů, včetně jmen jako Rousseau a Voltaire. Díky spojení do Německa, Francie sloužil jako jeden z lídrů v oblasti sjednocování Evropy a od Evropské unie. Kromě módy a psaní, Francie je známá pro své kulinářské tradice. Více než 250 různých druhů sýra pocházejí ze v rámci svých hranic, a milovníci vína vědí, že mohou obrátit do Francie pro jemné, lahodná vína.Ať už uvažujete o Francii pro své kulinářské dědictví, umělecké vkus, nebo prostě proto, že chcete zažít kulturu nové místo, najdete řadu faktorů, které vám čerpat na studium v ​​této přední evropské zemi. Vzhledem k tomu, Francie apeluje na mnoha zahraničních studentů, život na univerzitě je bohatá na kulturní rozmanitosti. Kulturně poučné zkušenosti jsou snadno k nalezení ve Francii. Muzea, zejména v Paříži, aby obyvatelům EU, kteří jsou studenti do 26 let vstup zdarma. Studentské držitelé karet najdete také slevy na dopravu, jídlo a zábavu. Jeho školy fungovat dobře v mezinárodních žebříčcích vzdělávání, který dělá to atraktivní pro studenty, kteří chtějí na cestách do zahraničí na jejich vzdělávání. Právní systém ve Francii, stejně jako ve většině zemí Evropy, Francie praxe především občanského práva, i když trestní právo je také součástí jejího soudního systému ,Veřejné právo zahrnuje i administrativní i ústavní právo. Jako celek, francouzský právní systém se po vzoru systému občanského práva.

Vízové požadavky

Existují různé typy studentských víz, v závislosti na tom, jak dlouho plánujete studovat ve Francii:

 1. Visa de court séjour pour etudes („Schengenské“ krátkodobé studentské vízum) - Pokud vaše studium bude trvat méně než tři měsíce, měli byste požádat o tzv. Schengenské studentské vízum. Vydává se zdarma a nelze jej obnovit. 41 zemí nemusí potřebovat vízum pro pobyt kratší než tři měsíce.
 2. Etudient concours (vízum pro přijímací zkoušky) - Na tomto vízu můžete přijet do Francie, abyste složili přijímací zkoušku na vysokoškolském institutu. Pokud projdete, můžete se obrátit přímo na místní prefekturu (francouzský místní úřad/správní úřad) ve Francii na jeden rok, obnovitelné, povolení k pobytu.
 3. Visa de long séjour temporaire pour etudes (dočasné dlouhodobé vízum) - Toto vízum vám umožňuje studovat ve Francii tři až šest měsíců bez nutnosti povolení k pobytu. Je neobnovitelný.
 4. Visa de long séjour etudes (dlouhodobé vízum) - Pokud chcete studovat déle než šest měsíců, musíte požádat o dlouhodobé studentské vízum ve Francii. Od roku 2013 tento typ studijního víza nyní trvá po dobu trvání vašeho kurzu ve Francii. Dlouhodobá víza fungují jako povolení k pobytu a nazývají se VLT-TS.
 5. Prodloužený pobyt výzkumné vědecké vízum - Pokud máte magisterský titul nebo vyšší a chcete přijet do Francie, aby se zúčastnili výzkumu nebo učili na univerzitní úrovni, pak vám instituce může přivést na delší pobyt výzkum vědecké vízum VLS-TS.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Studentské vízum

Cena a měna

EUR 50

Poplatky za studentská víza se značně pohybují, v závislosti na typu víza a zemi, odkud pocházíte. U studentů ze schengenského prostoru se náklady pohybují od 50 do 99 EUR. Krátkodobé studentské vízum Shengen je zdarma.

Kdo může žádat o vízum?

Pokud jste státním příslušníkem EU nebo státním příslušníkem EHP, Švýcarska, Norska, Islandu nebo Lichtenštejnska, nepotřebujete francouzské studentské vízum.

Pokud jste státní příslušník odkudkoli jinde na světě, budete muset získat studentské vízum do Francie. Před podáním žádosti o vízum musíte mít zajištěné místo na kurzu ve francouzské vzdělávací instituci.

Kde můžete žádost podat?

Francouzské velvyslanectví/konzulát

Některé země vyžadují, abyste se nejprve zaregistrovali na CampusFrance, francouzská národní agentura pro vysokoškolské vzdělávání, a zahraniční studenti, za účelem podání žádosti o přijetí a získání studentského víza prostřednictvím postupu CEF. V opačném případě byste měli získat vízum na francouzském velvyslanectví/konzulátu ve vaší domovské zemi.

webová stránka:https://france-visas.gouv.fr/

Jak provést aplikaci?

Chcete-li požádat o vízum, budete potřebovat následující:

 1. Oficiální dopis o přijetí akreditovaného programu ve francouzské instituci. To by mělo být na oficiálně čele papíru, s uvedením všech podrobností, podrobnosti o francouzské instituci, a upřesnění data zahájení a ukončení akademického programu.
 2. Důkaz, že máte dostatek finančních prostředků (v současné době 615 EUR měsíčně), například bankovní výpis, dopis ručitele nebo oznámení o grantu nebo financování z oficiálního zdroje.
 3. Doklad o zpáteční letence domů. Často je to ve formě skutečné letenky nebo rezervace s datem odjezdu, ale může to být ručně psané prohlášení o záměru, včetně zamýšlených termínů odjezdu.
 4. Doklad o zdravotním pojištění (minimální krytí 30 000 EUR).
 5. Doklad o ubytování. Může být zobrazen ve formě potvrzení o bydlení studentů nebo osvědčení o stravování a ubytování nebo „attestation d'accueil“ (pokud žijete s přáteli nebo příbuznými).
 6. Doklad o odborné způsobilosti ve francouzštině, pokud studujete kurz francouzského jazyka.

Za žádost o vízum se účtuje poplatek a musíte mít také cestovní pas platný po dobu tří měsíců po datu vypršení platnosti požadované strany. Musíte vyplnit přihlášku, kterou podepíšete, a musíte s přihláškou předložit tři fotografie.

Kdy byste měli podat žádost?

Schválení žádosti o vízum může trvat až dva měsíce, než plánujete odjet, měli byste tedy co nejrychleji předložit všechny potřebné informace. Krátkodobé studentské vízum „Schengen“ trvá 90 dní, dočasné dlouhodobé vízum na tři až šest měsíců a dlouhodobé vízum po dobu trvání vašeho kurzu: tři roky pro bakaláře, dva roky pro magisterské studium a čtyři roky pro Ph.D.

Doba zpracování

2 Months

Pracovní příležitosti

Jako mezinárodní student se studijním vízem ve Francii můžete pracovat až 964 hodin za jeden rok (asi 60 procent zaměstnání na plný úvazek po dobu jednoho roku) - když jste na kurzu, a pokud máte platné povolení k pobytu.

Hodiny za týden

0

Proč potřebujete tento typ víza?

Při vyplňování žádosti o vízum do Francie je nezbytné vyplnit žádost v plném rozsahu. Neměli byste nechat nic prázdného, protože to může výrazně oddálit proces podávání žádosti. Musíte se také ujistit, že máte všechny potřebné dokumenty, a odeslat je s žádostí.