Keystone logo
Finsko

Studie Zákon v Finsko 2024

Studovat v Finsko

Vydělávat právnický titul ve Finsku Finsko umožňuje každému vykonávat právo, ale pouze jednotlivci, kteří získali licencí finské advokátní komory lze legálně používat titul "asianajaja " (doslovně znamenat "právník ", "obhájce " nebo " advokát "). Právníci, kteří jsou považovány za "asianajaja " absolvovali tříletý bakalářský zákonů programu ( "oikeusnotaari ") a dvouleté Master of Laws ( "oikeustieteen maisteri "). Kromě toho, právníci musí zažít čtyři roční učení s advokátní kancelář nebo soukromého právníka a složit advokátní zkoušky. Nejvyšší Zákon Stupeň studenti mohou získat ve Finsku je "Oikeustieteen tohtori ", nebo doktor práv. Studenti potřebují získat 60 kreditů a dokončit disertační práci s názvem "monografie ", která se obvykle pohybuje kolem 250 stran. Tato monografie musí být také slovně bránil před panelem určených profesoři práva.Právo stupňů lze získat pouze z jedné ze tří univerzit: University of Lapland, University of Turku a University of Helsinki. Finské právníci mohou praktikovat samostatně, ve společnosti s ručením omezeným nebo na základě partnerství. Kromě toho, právníci musí strávit 18 hodin a více v kurzu dalšího vzdělávání každý rok, aby si zachovaly licencí. Školné a životní náklady studentů, kteří chtějí studovat na finském programu zákona budou rádi, aby věděli, že vzdělání je zdarma a financování životních nákladů je z velké části zajišťuje vlády založené na studentské výhody, které nabízí prostřednictvím ministerstva školství. Světové ekonomické fórum v poslední době zařadil Finska 's systém vysokoškolského vzdělávání, jako nejlepší na světě, díky důrazu na výzkum, vědu a praktický kurz stupňů. Měsíční životní náklady ve Finsku (zahrnuje stravu, ubytování a cestování), je přibližně 750 eur (1000 dolar USD).Studenti, kteří potřebují zdravotní pojištění se doporučuje připojit se Studentskou unií a získat studentskou kartu z odborové organizace, která se často poskytuje slevy pro výdaje školní účely.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  441
 • Podíl na inženýrských sítích

  38
 • Internetové předplatné

  20
 • Místní doprava

  60

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  9
 • Lístek do kina

  15
 • Pinta místního piva

  7

O Finsko

Nachází se v severní Evropě, kde to je ohraničené Norsko, Švédsko, Estonskem a Ruskem, severské zemi, Finska souhlasně zařadí jako jeden z nejlepších míst pro život ve vztahu ke kvalitě života, ekonomických příležitostí a vzdělání. Finsko chlubil příjem na hlavu ve výši téměř 50.000 dolar, jeden z nejvyšších na světě. Řídce osídlené kvůli jeho chladného klimatu a členitém terénu, Finsko je osmý největší evropskou zemí, pokud jde o měření pozemků, se většina z jeho pět milionů obyvatel, kteří žijí v jižní části země, konkrétně v Helsinkách, Lahti a Tampere. Rychlá fakta o Finsko - průměrná teplota v zimě v jižním Finsku zůstává pod 32 stupňů Fahrenheita (0 C), se sníh zůstává na zemi od listopadu do dubna. Nicméně, finské léta může dostat strašně horko. Teploty 90 stupňů Fahrenheita (32 ° C) v polovině července, nejsou neobvyklé.- Zemědělci v severním Finsku zaměřením na chov zvířat, zatímco jižní farmáři zdůraznit pěstování obilnin - V roce 2002, Finsko 's měnou (marek), byla nahrazena eurem. - Finsko má dva úřední jazyky: švédské a finské. 90 procent z Finska 's populace mluví finsky. Se mluví anglicky o 60 procent Finů, zatímco 20 procent mluvit německy. Vláda a právní systém Finska parlamentní demokracie řídí předseda vlády, hlava státu a ústava provedena v roce 2000, Finsko umožňuje svým občanům hlasovat ve všech volbách zemí jako stejně jako volby do Evropského parlamentu. Nejvyšší zákonodárný orgán vykonává Finska 's jednokomorový parlament složený z 200 lidí, kteří jsou dány moc změnit ústavu, přepsat veta by Prime Minsiter a odvolává vládu. Finsko 's soudní systém je založen na občanské právo a rozdělený mezi správními soudy a trestní / civilních soudů.Finské právo je založen především na švédského práva, ale také silně ovlivněn římským právem. Odvolací (regionální) soudy a místní soudy rozhodují případy, soudců v různých jurisdikcích po celém Finsku. Nejvyšší soud obžaloby také existuje, která se zabývá výhradně se trestných činů spáchaných vysoce postavených držitelů vládních úřadů. Trest za porušení zákonů ve Finsku zahrnuje probační, pokuty a veřejně prospěšné práce. Zabití, obchodování s drogami a další závažné trestné činnosti obecně vyžadují devět let v vězení. Finsko se dát trest doživotí za záměrné vraždy, ale obvykle uděluje vězně podmínku po 10 až 15 let. Finsko zrušilo trest smrti v roce 1971.

Vízové požadavky

 1. Krátkodobé vízum - pro maximálně 90 dní návštěvy. Možná budete potřebovat vízum, například pokud jste pozváni na přijímací zkoušku ve Finsku, nebo pokud se zúčastníte kurzu nebo výměny, která trvá méně než 90 dnů.
 2. Povolení k pobytu pro studium - povolení k dlouhodobému přechodnému pobytu, které se obvykle uděluje po dobu jednoho roku najednou. Pokud přijedete do Finska na výměnné období studentů přesahující tři měsíce, nebo pokud jste byli přijati do úplného studijního programu, musíte požádat o tento.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Krátkodobé vízum; Povolení k pobytu pro studium

Cena a měna

EUR 330

Poplatky za povolení k pobytu ve Finsku pro studium v tištěné podobě činí v současné době 330 EUR a 300 EUR za elektronickou přihlášku.

Kdo může žádat o vízum?

Pokud jste severský občan nebo občan EU/EHP, nepotřebujete vízum ani povolení k pobytu do Finska. Pokud však váš pobyt ve Finsku přesáhne 90 dní (6 měsíců pro severské občany), musíte zaregistrovat svůj pobyt u společnosti Migi. dodatečně, pokud váš pobyt ve Finsku trvá déle než rok, měli byste se zaregistrovat ve finském populačním systému.

Pokud jste občanem mimo EU/EHP, obvykle budete potřebovat vízum nebo povolení k pobytu studentů. O který z nich byste měli požádat, závisí na délce vašeho pobytu ve Finsku.

Kde můžete žádost podat?

Online/Finské velvyslanectví nebo konzulát

Žádost o povolení k pobytu studentů můžete zahájit online na Enterfinland.fi, ale v tomto procesu je také nutné, abyste osobně navštívili finské velvyslanectví nebo konzulát. Žádost o povolení k pobytu finského studenta nelze zpracovat, dokud žadatel nenavštíví velvyslanectví, bez ohledu na to, zda byla žádost podána elektronicky nebo na samotném velvyslanectví.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Abyste mohli požádat o studentské vízum nebo povolení k pobytu ve Finsku, musíte splnit následující podmínky:

 • Musíte poskytnout oficiální dopis o přijetí vydaný vaší hostitelskou finskou univerzitou.
 • Váš pas musí mít platnost, která přesahuje dobu trvání víza nebo povolení k pobytu, o které žádáte alespoň 3 měsíce.
 • Váš pas musí být vydán v předchozím 10 let.
 • Musíte mít kopii vyplněného a podepsaného formuláře žádosti.
 • Musíte předložit důkaz o svých finančních schopnostech, abyste se finančně podpořili během celého studia ve Finsku a pro zpáteční dopravu. V současné době musí mít student minimálně 560 EUR měsíčně pro pobyt ve Finsku. To znamená, že student musí mít minimálně 6720 EUR ročně na své výdaje ve Finsku.
 • Musíte poskytnout nedávný výpis své finanční situace ze své banky, který ukazuje, že máte na svém bankovním účtu alespoň 6720 EUR. Všimněte si, že studenti, kteří absolvují studijní kurzy ve Finsku, musí mít finanční prostředky po dobu jednoho roku. Výměnní studenti musí mít finanční prostředky po celou dobu svého pobytu ve Finsku. V případě, že výše uvedenou částku nemáte na svém účtu, musíte předložit písemný důkaz o obdržení stipendia nebo stipendia nebo jste byli vybráni pro dávky, které poskytne váš vzdělávací institut. Upozorňujeme, že bankovní výpisy rodičů žadatele nebo sdílený nebo společný účet nebudou přijímány pro finská studentská víza nebo povolení k pobytu.
 • Musíte předložit důkaz o získání platného zdravotního a zdravotního pojištění, které pokrývá celou dobu vašeho pobytu ve Finsku.
 • Musíte být v dobrém fyzickém a duševním zdraví a bez jakéhokoli druhu nakažlivé nemoci.
 • Nesmíte mít záznam v trestním rejstříku.
 • Nesmíte být dříve odepřen vstup do Finska.
 • Máte v úmyslu opustit Finsko na konci svého oprávněného pobytu.

Kdy byste měli podat žádost?

Doba zpracování finského studentského víza se liší, můžete je zkontrolovat zde: http://migri.fi/en/processing-times

Povolení k pobytu studentů se obvykle uděluje po dobu jednoho roku najednou. Po prvním roce ve Finsku (včas před vypršením předchozího povolení) byste měli požádat o prodloužení povolení k pobytu studentů od společnosti Migi. K tomuto účelu můžete použít i elektronickou službu Enter Finland. Je také třeba poznamenat, že když žádáte o prodloužené povolení, jakmile vyprší platnost původního povolení, při podání žádosti musíte být ve Finsku.

Doba zpracování

Pracovní příležitosti

Pokud pracujete společně se studiem, vaše pracovní doba je omezená. Během akademického semestru můžete pracovat pouze průměrně 25 hodin týdně. Počet pracovních hodin není omezen na týdenní úrovni. To znamená, že můžete upravit svou týdenní pracovní dobu během akademického období, pokud pracujete 25 v průměru hodin týdně.

Můžete pracovat bez omezení v době, kdy vaše vzdělávací instituce nenabízí žádnou výuku, tj. Během letních a vánočních svátků.

Můžete také dokončit svou práci ve firmě nebo se zúčastnit praktického výcviku. V těchto kontextech není pracovní doba omezena.

Hodiny za týden

25

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o vízum může být zamítnuta, pokud nejste schopni prokázat požadované finanční prostředky, nebo pokud poskytnete nesprávné nebo neúplné dokumenty.