Keystone logo

Studie Zákon v Belgie 2023

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  390
 • Podíl na inženýrských sítích

  57
 • Internetové předplatné

  48
 • Místní doprava

  49

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  9
 • Lístek do kina

  11
 • Pinta místního piva

  4

O Belgie

Evropská unie 's jedním ze zakládajících členů Belgie (Belgické království) se nachází v západní Evropě a hostí významné mezinárodní organizace, jako velitelství a NATO EU. Zastupování výraznou kulturní hranice oddělující latinské evropskými zeměmi a německy mluvící země, Belgie je domovem pro francouzsky hovořící Belgičané, nizozemsky mluvící vlámské Belgičany, a na německy mluvících komunity stejně. Jazyková rozmanitost a dlouhou historii politických konfliktů v posledních pěti stoletích se sečtou Belgii komplexní vládu složenou z federálních parlamentních demokratických a ústavních principů monarchie. Skládá se z Poslanecké sněmovny a Senátu, Belgie 's federální parlament obsahuje jmenovaní zástupci volení politici a král ' s dětmi, které jsou považovány za "Senátoři po právu ".Belgie je také jednou z mála zemí na světě, který má povinné hlasování, což samozřejmě poskytuje s mimořádně vysokou volební sazeb výhybek. Belgie 's hlavou státu je král, i když jeho moc je omezena na jmenování předsedy vlády (s hlasováním o důvěře ze sněmovny), spolu s několika dalšími výsadami. Pocházející z principů napoleonského zákoníku, Belgie 's soudní systém je podporován občanského práva, u kasačního soudu a odvolacího soudu reprezentovat zemi, ' s nejvyšším soudům. Belgie 's právním systémem čtyři úrovně obecných soudů existují v Belgii: na "Tribunal de Première Instance " (nižší úroveň mladistvých trestní a civilní soud), "Tribunal des Juges de Paix " a "Tribunal de Police " --civil a trestní soud, resp.V poslední době, vláda přidala daňový soud nebo komoru Tribunal de première instance, který se rozhodne soudní spory týkající se obchodních a osobní daňové otázky. Pouze jeden belgický soud má porotu - Cour d 'Assises --which slyší o závažné trestné činy, jako je zabití, únosu a vraždy. Trest za závažné trestné činy je vhodné trest odnětí svobody podle rozhodnutí poroty, protože trest smrti byl zrušen od roku 1996. I když belgické právo pozorně sleduje právnický systém France 's, jazyků, které se v průběhu soudního řízení, ať už je francouzština nebo nizozemské, závisí na tom, kde soud sídlí v Belgii. Nicméně, oba jazyky se používají v Bruselu soudů.

Studovat v Belgie

Vydělávat právnický titul v Belgii vydělávat právnický titul v Belgii nevyžaduje studenti absolvují před zahájením přijímací zkoušky, jak je vyžadováno pro několik dalších stupňů. I když míchání holandský, francouzský a některé německé vysoké školy v Belgii může být matoucí, že mají všechny přijaty předpisy poskytnuté Boloňský proces, který s sebou nese stejný druh Bachelor 's, magisterský ' s a doktorát systému a následně od ostatních evropských zemí. Vstup do belgického baru je povoleno po pěti letech studia práva, nebo na základě vydělávat Master of Law (LLM). Poplatky za studium vláda Belgie reguluje vyšší vzdělání školné ve všech veřejných vysokých škol a vysokých škol. Tyto poplatky jsou založeny na schopnosti studenta (nebo studenta 's rodinou), zaplatit částku politovat s příjmem. Například, s nízkými příjmy (stipendium) studenti dostávali plné balíčky finanční pomoci, a obvykle platit školné ve výši 100 eur (135 dolar USD).Studenti považovány za "non-stipendijního " zaplatit v plné školné, 600 eur (800 dolar USD). Opět se tyto ceny se mohou lišit od jedné právnické fakulty na druhou. Pracovní příležitosti V poslední době se míra nezaměstnanosti v Belgii výrazně snížil jako recese v USA a Evropě, se konečně začíná zlepšovat, povzbudivý signál, který také výzva Bance Anglie uvažovat o zvýšení úrokových sazeb. V důsledku toho by pracovní příležitosti pro studenty právnických fakult, kteří chtějí vykonávat advokacii v Belgii i nadále v souladu s rychle se zlepšující se ekonomiku a trh práce,.

Visa Requirements

For non-EU/EEA/Swiss nationals who want to study in Belgium for a period exceeding 90 days.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Visa D (national long-stay visa)

Cena a měna

USD 200

You can expect to pay $200 or more for processing your visa application. The fees are subject to change.

Kdo může žádat o vízum?

If you are an EU/EEA/Swiss citizen, you don’t need a visa to study in Belgium. However, you should be enrolled at a recognized university or institution of higher education as their main occupation in Belgium, have sufficient funds to cover expenses while studying in Belgium, and have adequate health insurance coverage.

If you are a national from a country outside the EU/EEA/Switzerland, you will most likely need to apply for one in order to enroll as a student of higher education there for a period of longer than three months. Students from some countries (such as the US) are not required to obtain a visa for Belgium if their stay is no longer than 90 days.

Before you can apply to get a Belgian student visa, you will generally need to be accepted into a course or study program by a recognized Belgian university or education institution.

Students from the People’s Republic of China must obtain an academic evaluation certificate issued by the Academic Assessment Centre (APS) before being authorized to enroll in a higher education institution in Belgium. This APS certificate is required to obtain a student visa for Belgium. The examination consists of a technical assessment of your diploma and an interview.

Kde můžete žádost podat?

Belgium embassy or consulate

You should apply for your student visa at the Belgium embassy or consulate in your home country.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Before applying for a student visa for Belgium, you first need to be accepted onto a course at an accredited educational institution and pay the registration fees (this will be refunded if your visa application is rejected). If you are an international student, you will then need to contact your nearest Belgian embassy or consulate in your country. The embassy will help you determine whether you need a student visa and will guide you through the visa application.

For your student visa application, you may be asked to provide the following:

 • a valid passport/travel ID;
 • proof that you have a place at a recognized institution;
 • copies of educational certificates;
 • details about the course;
 • evidence of sufficient funds to cover your living costs, study, healthcare and repatriation costs (EUR 617 per month for the 2015-2016 study year);
 • a medical certificate;
 • proof that you don’t have a criminal record if you’re older than 21 years.

To prove your acceptance at a recognized institution, you can provide one of the following:

 • the official confirmation of registration for the program;
 • an attestation which indicates you have access to the anticipated studies;
 • proof of your registration for the entrance examinations.

You may also be asked to provide a letter outlining why you have chosen your particular course, why you want to study in Belgium and how this will benefit you. Additionally, you may also be asked to show some language proficiency in the language the course will be taught in.

Within eight days of your arrival to Belgium, you must visit your local municipal administration offices/town hall (maison communale/gemeentehuis) to request your residence permit and be registered on the foreigner's population register.

Kdy byste měli podat žádost?

For a long stay study visa, it is recommended that you make an appointment at the embassy at least two months before your departure. For a short stay visa, make an appointment at least 3 weeks before your departure.

The length of the student visa depends on the course length. You can apply to renew your residence permit yearly, approximately 30 to 45 days before its expiry date.

Doba zpracování

2 Months

Pracovní příležitosti

If you’re a foreign student enrolled at a Belgian educational institution and have a valid residence permit you can work up to 20 hours a week during term time, as long as it does not interfere with your studies. You will need to get a written fixed-term contract from your employer, which is known as a ‘student employment contract’, and a type C work permit. Otherwise, you can work during official university holidays without the need for a Belgian work permit.

Hodiny za týden

20

Proč potřebujete tento typ víza?

Your visa application can be rejected if you have previous criminal history or if you have been deported from the EU. Another reason for rejection is if your documents proving that you will be student are missing or not complete.