Keystone logo
Švýcarsko

Studie Zákon v Švýcarsko 2024

Studovat v Švýcarsko

Právní vzdělání ve Švýcarsku, aby se stal právníkem ve Švýcarsku, studenti musí absolvovat tříletý bakalářský zákona (LLB). Nicméně, aby mohl být přijat do baru a vstoupit do praxe, je také zapotřebí následné dvouleté Master of Laws. Alternativní možností, která je oblíbená u mnoha zahraničních studentů je kratší a specializované LLM, která nabízí možnost získat cílené znalosti v jedné konkrétní oblasti práva, jako je rozhodčí řízení, nebo zákona o bankách. Je také možné sledovat doktorát v právu po dokončení LLB, Master Právo a / nebo Professional LLM. Absolventi musí absolvovat jedno-dvěrok učení s advokátní kancelář nebo soud - nejlépe v kantonu, v němž v plánu trénovat - a složit písemnou a ústní zkoušku podávaného v závěru jejich školení, aby mohl být přijat do bar.Zákon o vysokých školách ve Švýcarsku Švýcarsko nemá žádné soukromé instituce pro vzdělávání právníků: všech devět právnické školy jsou spjata s firmou kantonálních univerzit v zemi. Mezi ně patří University of Lausanne, University of Basileji, University of Bern, University of Fribourg, University of Geneva, University of Lucerne, University of Neuchâtel, University of St. Gallen a University of Zurich. Vzhledem k tomu, Švýcarsko je domovem nesčetných mezinárodních organizací a bankovních institucí, a vzhledem k jeho stavu jako rodiště významného pokroku v mnoha oblastech humanitární obavy, stejně jako obchodní a bankovní, Švýcarsko poskytuje studentům z celého světa s novou a komplexní globální perspektiva. Kromě toho, země 's závazek špičkových výzkumných projektů nabízí zahraničním studentům hlubší pochopení právních globálních záležitostech.Zatímco životní náklady ve Švýcarsku, je notoricky vysoké školné jsou relativně nízké - zejména ve srovnání s USA a ve Velké Británii Kromě toho existuje řada stipendií příležitostí pro zahraniční studenty. Opět, školné se může lišit od jedné instituce do druhé. Vzhledem k celosvětové výtečnosti v oblasti obchodu a financí, existuje spousta pracovních příležitostí pro právníky ve Švýcarsku, a to zejména v rámci primárních odvětvích, jako je bankovnictví, financí a práv duševního vlastnictví.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  1030
 • Podíl na inženýrských sítích

  81
 • Internetové předplatné

  52
 • Místní doprava

  84

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  16
 • Lístek do kina

  21
 • Pinta místního piva

  7

O Švýcarsko

Oficiálně volal Švýcarskou konfederací, Švýcarsko se nachází v západní Evropě, a je ohraničený Itálií na západ, Německem na severu, Lichtenštejnsko a Rakouskem, na východě a ve Francii na západ. Bern je hlavní město Švýcarska, je vnitrozemský stát, který se skládá z 26 kantonů, nebo územních celků, které se liší jen nepatrně v správních postupů. Většina Švýcarska 's populace (téměř osm milionů lidí) žije na ploše jen "Plateau ", kde jsou umístěny silně osídlená města Ženevy a Curychu. Švýcarsko je známé jako jeden z nejbohatších zemí na světě. Obyvatelé mají nejvyšší množství nefinančních a peněžních prostředků na jednotlivce, v porovnání s jakýmkoli jiným občanům ve světě. Kromě toho, Ženeva a Curych důsledně hodnotit ve dvou městech, které vykazují nejlepší životní úroveň ze všech ostatních světových měst.Švýcarsko 's stabilní ekonomika je přičítán jeho soběstačnosti prostřednictvím hospodařících a účinných výrobních postupů, které mu umožňují vyvážet velké množství zboží. Dalšími oblastmi, které Švýcarsko vykazuje vynikající ekonomické znalosti patří cestovní ruch, mezinárodní bankovnictví, dopravy, biotechnologie a výzkum a vývoj. Centrálně umístěný v srdci Evropy, Švýcarsko je oslavován pro svou efektivitu a produktivitu, nemluvě o jeho úžasné geografie a bohatou historii neutrality. Se třemi rodných jazycích, němčině, francouzštině a italštině, spolu s množstvím anglicky mluvící studijních příležitostí, Švýcarsko je premiéra destinací pro zahraniční studenty. Švýcarský zákon System na tradici občanského práva základě Švýcarsko má právní systém stanovy na základě které je nezávislá na všech ostatních vládních odvětvích.All právních předpisů pravomoc spočívá v zemi 26 států, známý jako kantony, kromě případů, kdy výslovně uvedeno v ústavě, že patří k federálních úřadů. Federalismus zůstává základním prvkem švýcarského právního systému.

Vízové požadavky

 1. C vízum — pro krátké kurzy (letní školy, jazykové školy), které trvají až tři měsíce.
 2. D vízum - pro kurzy, které trvají déle než tři měsíce.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

C vízum; D vízum

Cena a měna

EUR 0

Pro studentské vízum, žádost je zdarma; nicméně, mohou existovat určité výjimky.

Kdo může žádat o vízum?

Přestože Švýcarsko není členem EU, umožňuje občanům EU navštěvovat univerzitu v zemi. Studenti, kteří nemají státní příslušnost EU/EHP, se musí před vstupem do země obrátit na švýcarské velvyslanectví nebo konzulát ve své domovské zemi a požádat o vízum.

Pro kurzy do tří měsíců - letní kurzy, jazykové školy - možná budete potřebovat krátkodobé schengenské vízum C; pro kurzy delší než tři měsíce, možná budete potřebovat dlouhodobé národní vízum D.

Nemůžete přijet do Švýcarska na tříměsíční turistické vízum a změnit jej na povolení k pobytu studentů po příjezdu do Švýcarska. Tím pádem, i když jste osvobozeni od potřeby vstupního víza, jako je Austrálie, Kanada, Nový Zéland, Japonsko, Malajsie, nebo státní příslušníci Singapuru, budete muset před příjezdem požádat o povolení k pobytu, pokud plánujete zůstat déle než 90 dnů.

Všichni zahraniční studenti, včetně občanů EU/ESVO, budou muset požádat o povolení k pobytu u úřadu pro registraci rezidentů do 14 dnů po jejich příjezdu do Švýcarska.

Kde můžete žádost podat?

Švýcarské velvyslanectví nebo konzulát

O

vízum budete muset požádat prostřednictvím švýcarského velvyslanectví nebo konzulátu ve vaší domovské zemi.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Pokud obdržíte potvrzení o přijetí švýcarskou univerzitou nebo soukromou školou, budete muset kontaktovat švýcarské velvyslanectví ve vaší zemi a získat informace o vstupních formalitách pro Švýcarsko. Budete muset prokázat, že máte dostatečné finanční prostředky, abyste se během studia podpořili.

Budete muset vyplnit přihlášku a předložit podpůrnou dokumentaci ve francouzštině, Němec, nebo angličtina, takže možná budete muset přeložit své dokumenty.

U krátkodobých schengenských víz C obsahuje dokumentace:

 • platný pas/cestovní průkaz totožnosti;
 • doklad o přiměřených finančních zdrojích na pokrytí vašich nákladů během pobytu ve Švýcarsku;
 • zdravotní péče/úrazové pojištění;
 • potvrzení rezervovaných kurzů včetně zaplacených poplatků;

pokud jste pod 18, rodný list a povolení k cestování, pokud přijedete do Švýcarska sám, nebo kopie rodičovských víz, pokud budou doprovázet.

Pro dlouhodobé vízum D budou dokumenty obsahovat:

 • platný pas/cestovní průkaz totožnosti;
 • doklad o přiměřených finančních zdrojích na pokrytí vašich nákladů během pobytu ve Švýcarsku, ať už sami nebo sponzora, jako jsou kopie bankovních výpisů nebo dopis od banky;
 • doklad o zdravotním pojištění, který zahrnuje krytí nehod;
 • motivační dopis popisující, proč chcete přijet do Švýcarska studovat a jak to bude prospěšné pro vaši kariéru;
 • potvrzení o zápisu do uznávané švýcarské vzdělávací instituce;
 • potvrzení zaplacených kurzů;
 • Váš životopis;
 • kopie předchozích vzdělávacích osvědčení a diplomů;
 • podepsaný dopis potvrzující, že na konci kurzu opustíte Švýcarsko.

Můžete být také požádáni, abyste absolvovali jazykový test, abyste se ujistili, že budete moci sledovat lekce.

Pokud chcete absolvovat postgraduální studium, budete muset předložit důkaz, že jste byli přijati na postgraduální kurz a máte odpovídající kvalifikaci, dostatečné finanční prostředky, a někde žít.

Kdy byste měli podat žádost?

Jakmile obdržíte akceptační dopis od švýcarské vzdělávací instituce, měli byste si naplánovat schůzku na švýcarském velvyslanectví nebo konzulátu ve vaší oblasti. Měli byste si naplánovat schůzku na vízový pohovor již 6 měsíce před zahájením studia, nejpozději však deset týdnů před odjezdem.

Doba zpracování žádostí o krátkodobá víza je 10-15 dní; a osm až deset týdnů pro dlouhodobá víza.

Délka studentského víza závisí na délce vašeho kurzu. Povolení k pobytu je uděleno na jeden rok a lze jej obnovit.

Doba zpracování

10 Weeks

Pracovní příležitosti

Můžete se věnovat práci na částečný úvazek až 15 hodin týdně v termínu a na plný úvazek během prázdnin, ale až poté, co jste žili ve Švýcarsku šest měsíců.

Pokud již máte magisterský titul ze zahraniční univerzity a pracujete ve Švýcarsku pro svou švýcarskou univerzitu nebo institut, nemusíte čekat šest měsíců, ale můžete začít pracovat hned. Váš zaměstnavatel bude muset získat pracovní povolení pro vás. Budete si muset zachovat status studenta na plný úvazek a prokázat, že ve studiu pokračujete v pokroku.

Po ukončení studia mohou zahraniční studenti zůstat ve Švýcarsku po dobu šesti měsíců, aby hledali práci.

Hodiny za týden

15

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o vízum může být zamítnuta, pokud nejste schopni prokázat požadované finanční prostředky, nebo pokud poskytnete nesprávné nebo neúplné dokumenty.