Keystone logo
Švédsko

Studie Zákon v Švédsko 2024

Studovat v Švédsko

Švédský zákon Titul za účelem výkonu práva ve Švédsku, musí být absolventi držet buď Bachelor of Laws (LLB) stupeň nebo Master of Laws (LLM). LLM je typicky doplňkový charakter a nabízí další kvalifikace příjemcům, a to od mezinárodního zdanění příjmů právnických osob práva námořního práva s evropským právem. Dohromady tyto dva stupně obvykle pokrývají 4-5 rok období studia. Zákona o vyšším vzdělávání ve Švédsku švédských univerzitách jsou mezinárodně známé pro jejich oddanost nezávislému myšlení, investigativní výzkum a náročnou kontrolu kvality. Kromě jeho world-class pověst, Švédsko je uznávána pro své odhodlání vítá studenty z celého světa. Tyto atributy, aby bylo atraktivní destinací pro studenty, kteří hledají mezinárodní advokátní míře, stejně jako v jiných oblastech studia.V zájmu právní praxi ve Švédsku, příjemci stupně musí dokončit dalších pět let legální práci v advokátní kanceláři, nebo v soukromé praxi. Musí také prokázat hodné charakter a složit pečlivý akademický test. Nakonec jen jeho vlastní obyvatelé, kromě kandidátů z jiných zemí EU, jakož i ve Švýcarsku, jsou způsobilé stát se právníci ve Švédsku. Vysokoškolák školné a náklady závisí na instituci. Četné možnosti financování stipendium je k dispozici pro zahraniční studenty na pomoc uhradit náklady. Nejsou již žádné kanceláře veřejného práva ve Švédsku; právníci pracují výhradně v soukromé praxi. Obecně platí, že právníci ve Švédsku poskytovat právní poradenství, ale advokátní kanceláře také pokrývají spektrum právních povinností, včetně správy a řízení společností, finanční restrukturalizace, nemovitosti, daně, investice, hospodářský rozvoj a další.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  428
 • Podíl na inženýrských sítích

  30
 • Internetové předplatné

  28
 • Místní doprava

  74

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  8
 • Lístek do kina

  13
 • Pinta místního piva

  6

O Švédsko

Švédsko se nachází v severní Evropě a sousedí s Finskem, Norskem a Baltském a Severním moři. Od technologie k politice do obchodu, skandinávská země, známý pro jeho inovací a technologií, je předzvěstí pro jeho mnoho významných světových příspěvků od Nobelovy ceny Ikea. Hlavní švédské průmysly zahrnují dřevo, železná ruda, telekomunikace, automobily, a farmaceutický průmysl. Švédsko je dobře známý pro literaturu, filmy, módu, a univerzální systém zdravotní péče. Není tedy překvapením, že Švédsko také svítí v oblasti vysokoškolského vzdělávání. Hoď v tom, že angličtina je široce mluví - a je ve skutečnosti přijal způsob univerzitní výuky, jakož i oficiálním pracovním jazykem několika švédských společností - a Švédsko se stane skutečným centrem mezinárodní studia pro studenty z celého zeměkoule.Švédské právní systém švédské zákony jsou vytvořeny parlamentem země a potvrdil řadou vládních agentur odpovědných za všechno z činných v trestním řízení do nápravných služeb. Země má i trestní a občanské právo, stejně jako komplexní právnický systém pro správu.

Vízové požadavky

 1. Krátkodobé vízum - pokud přijíždíte do Švédska méně než tři měsíce.
 2. Dlouhodobé vízum typu D (povolení k pobytu pro studium) - pokud plánujete zůstat ve Švédsku déle než tři měsíce.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Krátkodobé vízum; Dlouhodobé vízum typu D

Cena a měna

SEK 1000

Poplatek za žádost o studentské vízum je v současné době 1000 SEK.

Kdo může žádat o vízum?

Občané EU/EHP/severských krajů mohou žít a studovat ve Švédsku bez povolení k pobytu nebo víza.

Občané Švýcarska musí požádat o vízum, pokud jejich studium trvá déle než tři měsíce. nicméně, mohou zahájit studium ihned po příjezdu do Švédska nebo se přihlásit před oznámením přijetí na univerzitu.

Studenti, kteří jsou občany zemí mimo EU nebo EHP a chtějí studovat ve Švédsku, budou vyžadovat studentské vízum nebo povolení k pobytu. Pokud máte v úmyslu zůstat ve Švédsku méně než tři měsíce, budete potřebovat vízum v případě, že nejste občanem jedné z těch zemí, které jsou ve Švédsku osvobozeny od vízové povinnosti. Pokud váš studijní kurz bude trvat déle než tři měsíce, budete potřebovat povolení k pobytu pro vstup a studium ve Švédsku.

Mít nárok na povolení k pobytu, musíte být přijati na prezenční studium programu nebo kurzu, který vyžaduje, abyste byli přítomni na univerzitě nebo univerzitní škole.

Kde můžete žádost podat?

Online/Švédské velvyslanectví nebo konzulát

Po dokončení procesu žádosti o vízum online, musíte si domluvit schůzku se švédským velvyslanectvím nebo konzulátem na pohovor, být fotografován a otisky prstů, a obdržet kartu povolení k pobytu.

webová stránka:https://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/Studying-in-Sweden.html

Jak provést aplikaci?

Chcete-li požádat o povolení k pobytu pro studium, budete muset:

 • Zaplaťte první splátku školného.
 • Připravte si podpůrnou dokumentaci. To zahrnuje kopie vašeho pasu a dopisu o přijetí, jakož i prokázání, že se můžete finančně živit během svého pobytu jako student ve Švédsku. Pokud zůstanete ve Švédsku méně než jeden rok, budete také potřebovat doklad o komplexním zdravotním pojištění.
 • Odešlete online přihlášku.
 • Zaplaťte poplatek za podání žádosti.

Úplný přehled požadované dokumentace naleznete zde: https://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/Studying-in-Sweden/Universities-and-university-college.html

Kdy byste měli podat žádost?

Protože proces podávání žádostí o povolení k pobytu může být zdlouhavý, měli byste se přihlásit, jakmile obdržíte oznámení o přijetí. Aktuální čekací doba na povolení k pobytu na studium je tři měsíce nebo více, nezapomeňte tedy podat žádost co nejdříve po zaplacení první splátky školného. Papírová aplikace trvá mnohem déle než online aplikace, pokud je to možné, přihlaste se online.

Víza a povolení k pobytu pro zahraniční studenty ve Švédsku závisí na délce vašeho studijního kurzu.

Doba zpracování

3 Months

Pracovní příležitosti

Jako občan EU máte právo pracovat ve Švédsku bez pracovního povolení.

Občané mimo EU/EHP budou potřebovat pracovní povolení. Zaměstnavatel ve Švédsku požádá o pracovní povolení vaším jménem.

Máte povoleno pracovat bez hodinových omezení, ale doporučuje se, abyste své studium nezanedbávali. Budete muset prokázat, že jste dosáhli pokroku ve studiu, a ukázat uspokojivé akademické výsledky.

Hodiny za týden

0

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o vízum může být zamítnuta, pokud nejste schopni prokázat požadované finanční prostředky, nebo pokud poskytnete nesprávné nebo neúplné dokumenty.