Keystone logo
Česká republika

Studie Zákon v Česká republika 2024

Studovat v Česká republika

Vydělávat právnický titul v České republice studenty, kteří chtějí získat kvalifikaci pro právnickou praxi v České republice si mohou vybrat, aby se zúčastnili veřejné nebo soukromé vysoké školy. K dispozici jsou také "stát " univerzity nabízejí vojenské / vymáhání práva vzdělávání a odborné přípravy, jakož. Právo stupňů se skládá ze tří rok Bachelor 's programy a čtyři nebo pět let magisterského ' programů s kulminovat povinných stáží a průchod zkoušky baru předtím, než si studenti mohou praktikovat právo. Soutěž zadat zákony České republiky studijní program je vysoká, a jen ti nejlepší studenti jsou přijímány do právních programů na obou veřejných a soukromých vysokých školách. Poplatky za studium Účast na veřejných vysokých školách v České republice je zdarma. Nicméně každý, kdo ve věku nad 26 let, kteří jsou stále ještě bere vysokoškolských kurzů nebude přiděleno "status studenta ", který je opravňuje k sociální služby, jako je zdravotní pojištění.Studenti zapsaní v právní studia v programu na soukromé vysoké škole zaplatí mezi 2500 a 3500 eur (3500 dolarů na 4500 dolar USD) za semestr pro vysokoškolské kurzy a poplatků jak vysoce jak 10.000 eur (13.500 dolar USD) pro master 's programy. Opět to může lišit od jedné univerzity na druhou.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  405
 • Podíl na inženýrských sítích

  94
 • Internetové předplatné

  22
 • Místní doprava

  21

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  7
 • Lístek do kina

  8
 • Pinta místního piva

  2

O Česká republika

Hraničí s Polskem, Německem, Slovenskem a Rakouskem, je Česká republika se nachází ve střední Evropě a prohlásí Moravy a Čech území jako součást svého republiky. Světová banka označila Českou republiku jako rozvinuté země v roce 2006 a v současné době se může pochlubit nejvyšší úroveň lidského rozvoje mezi východní a střední Evropy. Parlamentní demokracie drží deváté místo na seznamu "nejklidnějších zemí " v rámci Evropy, Česká republika je členem Evropské unie, Rada Evropy a NATO. V čele vlády v České republice je premiér, který dohlíží dvoukomorový parlament a je doprovázen Poslaneckou sněmovnou a Senate.The hlavy státu je prezident, který je omezen na výkonu určitých pravomocí zahrnující vrácení parlamentní účty, nominující soudci Ústavního soudu a rozpouštění parlamentu za neobvyklých podmínek.Právní systém v právním systému, Česká republika Česká republika 's se nazývá "Právní Řád České republiky " ( "právní řád České republiky "), která je silně spojuje s germánského odvětví občanského práva a zahrnuje kriminální , procesní, práce a administrativní větve, které jsou kodifikovány systematicky. Prameny psaného práva zásadní význam pro regulaci právního systému, Česká republika 's jsou akty parlamentu a legislativu v přenesené pravomoci, jakož i ratifikované mezinárodní smlouvy a závěry stanovené Ústavním soudem České republiky. Vzhledem k tomu, významném změně režimu v roce 1989, spravedlnost a právní systém Česká republika 's neustále vyvíjí odrážet principy a strukturu demokratické vlády.Přestože judikatura není teoreticky připisován ke zdroji všech právních předpisů, rozhodnutí učinil Ústavní soud a nejvyšší soudy držet podstatný vliv s pokyny na podporu českého právního řádu.

Vízové požadavky

 1. Krátkodobé vízum - pro pobyty do 90 dnů
 2. Dlouhodobé vízum - pro pobyty nad 90 dní.
 3. Povolení k dlouhodobému pobytu pro studijní účely - pro studenty přijíždějící na dobu delší než jeden rok.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Studentské vízum

Cena a měna

CZK 2500

Aktuální vízový poplatek za studentské vízum do České republiky činí 2.500 Kč (kolem 98 EUR). Poplatek se může změnit.

Kdo může žádat o vízum?

Studenti ze zemí EU/EHP a Švýcarska nepotřebují vízum ke studiu v České republice. Studenti z EU však mají po svém příjezdu oznamovací povinnost, pokud je zamýšlený pobyt v České republice delší než 30 dní. V této situaci musíte do 30 dnů od vstupu do České republiky prohlásit svou přítomnost na ministerstvu zahraniční policie.

Studenti ze zemí mimo EU musí požádat o studentské vízum.

Kde můžete žádost podat?

Velvyslanectví/konzulát České republiky

O

studentské vízum žádáte na velvyslanectví/konzulátu České republiky ve vaší zemi bydliště.

webová stránka:https://www.mzv.cz/jnp/en/diplomatic_missions/czech_missions_abroad/index.html

Jak provést aplikaci?

Nejprve musíte být přijati do vzdělávací instituce v České republice. Škola/program musí být akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Pokud není akreditováno, musíte požádat o vízum pro jiné účely.

O první vízum musí být požádáno (a získáno) před příjezdem do České republiky — je zakázáno cestovat do České republiky bez něj

Následující dokumenty jsou vyžadovány především pro získání studentského víza nebo povolení k pobytu:

 • přihláška
 • dopis o přijetí ke studiu
 • platné pasové a pasové fotografie
 • doklad o finančních zdrojích na pobyt (např. formou výpisu z bankovního účtu nebo potvrzení o příjemci grantu)
 • potvrzení o zaručeném ubytování
 • platné mezinárodní zdravotní pojištění
 • abstrakt z rejstříku trestů

Všechny doklady (kromě cestovního dokladu a bankovního výpisu) musí být v českém jazyce. Překlady do českého jazyka musí být úředně ověřeny.

Při podání žádosti lze provést pohovor s žadatelem. Součástí žádosti může být písemný záznam z pohovoru. Záznam bude zapsán v českém jazyce a bude podepsán žadatelem a úředníkem konzulátu, který pohovor provede. V případě, že česky nerozumíte, můžete si s sebou vzít tlumočníka k překladu písemného záznamu.

Kdy byste měli podat žádost?

Celý postup pro získání víza pro studijní účely může trvat až 60—90 dní, proto se doporučuje požádat o vízum s dostatečným předstihem.

Dlouhodobé vízum trvá až 6 měsíců. Lze provést rozšíření. Povolení k dlouhodobému pobytu pro účely studia je platné jeden rok.

Doba zpracování

90 Days

Pracovní příležitosti

Neexistují žádná omezení týkající se zaměstnávání studentů pocházejících ze zemí EU nebo EHP. Není potřeba žádné pracovní povolení a tito pracovníci mají stejné právní postavení jako občané České republiky.

Studenti mimo EU/EHP jsou povinni získat pracovní povolení. Existují však některé výjimky:

 • nepotřebují pracovní povolení v případě, že vykonávají činnost na území České republiky v rámci výměnných stáží pro studenty a mladé absolventy vysokých škol
 • nepotřebují pracovní povolení, pokud se jedná o studenty do 26 let a nepracují déle než 7 po sobě jdoucích kalendářních dnů nebo celkem 30 dní v kalendářním roce
 • nepotřebují pracovní povolení, pokud získali střední nebo terciární odborné vzdělání nebo terciární odborné vzdělání na konzervatoři podle českého školského zákona.

V ostatních případech musíte požádat o pracovní povolení. Může být předložena osobně nebo jinou osobou na základě písemné plné moci u kteréhokoli místně příslušného krajského úřadu Veřejné služby zaměstnanosti. Vydané povolení podléhá správnímu poplatku ve výši 500 Kč.

Hodiny za týden

0

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o vízum může být zamítnuta, pokud nejste schopni prokázat požadované finanční prostředky, nebo pokud poskytnete nesprávné nebo neúplné dokumenty.