Keystone logo

Studie Zákon v Čína 2023

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  523
 • Podíl na inženýrských sítích

  18
 • Internetové předplatné

  14
 • Místní doprava

  22

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  5
 • Lístek do kina

  7
 • Pinta místního piva

  1

O Čína

People 's Republic of China hostí více lidí, než jakékoliv zemi na světě, s odhadovaným počtem 1,4 miliardy. Kromě toho, že druhá největší ekonomika na světě 's, Čína je také největším vývozcem / dovozcem zboží a byl členem OSN od roku 1971. I když Čína se zaměřuje na více kapitalistických, tržně orientovaných reforem od roku 1980 studenti volí jeho studovat práva v Číně, by neměl setkat s problémy, které mnozí čínští občané pravidelně zabývat se v důsledku vládní kontroly. Čína 's právní systém Soudní systém People ' s Republic of China je složitá a v podstatě se skládá z Nejvyšší People 's "prokuratury ", lid ' s Procuratorates, lidé 's soudy a Nejvyšší People ' s Court. Podle článku 129 čínské ústavy, prokuratury je "státní orgán právní dohled nad " a zdá se, podobně jako v poloze znázorněné pomocí U.S. státní zástupce. Nicméně, čínský prokuratura má moc, která přesahuje právě vyšetřování a zahájení soudních sporů a umožňuje dohled a realizaci soudů a soudních rozhodnutí, jakož i provoz čínských věznicích. Protože Čína 'rozlehlých venkovských oblastech s jejich soudní systém je hierarchická v tom, že základní People ' s soudy držet více než 3000 soudy v každém kraji, které jsou rozděleny do více než 15.000 menších subjektů s názvem "lidi 's tribunály " , Tyto tribunály lze nalézt v obcích a městech tečkování čínskou krajinu. Kromě toho řada specializovaných soudů je ve stovkách, s každým z těchto soudů, které se zabývají otázkami lesů, námořní problémy, železniční dopravy a CHKO (People 's osvobozenecká armáda). Právní systém Čína 's se liší nejvíce prominentně v tom, že se nedrží konceptu judikatury.Místo toho, většina případů soudní spory nejsou vázány na jiné soudy "rozhodnutí a mohou předložit své vlastní jedinečné řešení. Někteří lidé 's soudců se může pokusit následovat dříve stanovené právními výklady, ale to je zcela závislá na soudce ' s přesvědčením, pokud jde o judikaturu. Čínští trestní zákony určují, že reforma spíše věznit recidivisty je lepší a zahrnuje trestů usvědčených zločinců dovedností, vzdělávání a odborné přípravy na trhu práce v popsaných ve znění pozdějších předpisů trestního práva zákoníku z roku 1997.

Studovat v Čína

Právní vzdělávání v Číně univerzitách Nabízíme tři ročníku právnické programy v Číně. Po ukončení studia, student potřebuje dva nebo více let zkušeností s prací v oblasti práva před tím, než jsou způsobilé, aby se vyšetření, které je určen pouze dvakrát ročně. Po úspěšném dokončení tyto požadavky, může student požádat o právník 's průkaz a praxe práva v Číně. Nicméně každý, kdo pracoval jako prokurátor nebo soudce po dobu nejméně tří let, může mít bar zkoušku a stát se kvalifikovaným právníkem. Jinými slovy, stát se advokáta v Číně nemusí nutně vyžadovat vyšší stupeň vzdělání. Poplatky za studium mnoho zahraničních studentů, kteří se rozhodnou získat titul v Číně z důvodu nízké školné nákladů. Školné pro vysokoškoláka programu tři nebo čtyři rok jsou mezi 11.000 a 40.000 jüanů ($ 2000 až 6000 dolar USD). Postgraduální programy nejsou mnohem vyšší a mají průměrné náklady na 25.000 až 30,000 juanů.Ještě jednou, může se lišit od jedné školy do druhé.

Visa Requirements

 • X1 Visa - issued to those who go to China to study for more than 6 months.
 • X2 Visa - issued to those who go to China to study for a period of less than 6 months.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Student Visa (X1 Visa; X2 Visa)

Cena a měna

The student visa application fee varies according to your nationality, the number of entries required, the country you are applying in, and whether you want an express service. The fees can be around $30 to $150.

Kdo může žádat o vízum?

Any foreign student who intends to study in China will have to obtain China student visa (X visa). This visa is granted to those students who have already been accepted for admission by a recognized educational institute in China.

Kde můžete žádost podat?

Chinese Embassy or Consulate or at the Chinese diplomatic mission

You can submit your visa application form at the Chinese Embassy or Consulate or at the Chinese diplomatic mission in your home country. In case you cannot come personally for the submission, you can send it through a travel agency or a visa agency for submission on your behalf. Remember that applications sent by post are not accepted by most of the Chinese Embassies or Consulates.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

You can download the visa form here: http://www.china-embassy.org/eng/visas/fd. Fill the visa application form carefully and accurately on your computer. Take a printout of the filled-in application form and sign it. Remember that a print out of the application form is essential as hand-written forms are not acceptable. Note that change or correction is not allowed on the printed form.

The following documentation should be submitted at the Chinese Embassy or Consulate:

 1. Original passport with at least six months of remaining validity and blank visa pages, and a photocopy of the passport's data page and the photo page if it is separate.
 2. One completed Visa Application Form with a recently-taken color passport photo (bare-head, full face) against a light background.
 3. Proof of legal stay or residence status (applicable to those not applying for the visa in their country of citizenship)
 4. Original and photocopy of the Admission Letter issued by a school or other entities in China.
 5. Original and photocopy of "Visa Application for Study in China" (Form JW201 or Form JW202).

After arrival: X1 visa holders must register at the local Public Security Bureau (PSB) within 30 days of arrival in China and apply for a Temporary China Residence Permit from the local PSB. X2 holders shall stay in China within the duration period as indicated on the visa, and it is not necessary for them to apply for the temporary residence permit.

Kdy byste měli podat žádost?

Apply for a student visa at least a few weeks in advance of your planned travel date to allow enough time for the application procedure to be completed on time for you to join your course. The regular processing time is 4 working days. If you want to collect your visa earlier, express service and rush service are available for an extra charge.

X1 visa is normally issued for multiple entries with validity of up to 5 years. X2 visa is usually issued for one entry with validity for up to 6 months.

Doba zpracování

4 Days

Pracovní příležitosti

Foreign students are permitted to do part-time work in China. The university should issue a Consent Letter; the hiring unit/company should issue a Certification; the police station will then mark on your visa "Part-time-work; Part-time-study".

Hodiny za týden

0

Proč potřebujete tento typ víza?

Here are some important things that you should not do when applying for a student visa to China:

 • Do not attempt to submit your student visa application form by sending it through the post as it will not be accepted.
 • Do not present false documents for your student visa.
 • Do not hide or misrepresent facts in your visa application.