Keystone logo
Čína

Studie Zákon v Čína 2024

Studovat v Čína

Právní vzdělávání v Číně univerzitách Nabízíme tři ročníku právnické programy v Číně. Po ukončení studia, student potřebuje dva nebo více let zkušeností s prací v oblasti práva před tím, než jsou způsobilé, aby se vyšetření, které je určen pouze dvakrát ročně. Po úspěšném dokončení tyto požadavky, může student požádat o právník 's průkaz a praxe práva v Číně. Nicméně každý, kdo pracoval jako prokurátor nebo soudce po dobu nejméně tří let, může mít bar zkoušku a stát se kvalifikovaným právníkem. Jinými slovy, stát se advokáta v Číně nemusí nutně vyžadovat vyšší stupeň vzdělání. Poplatky za studium mnoho zahraničních studentů, kteří se rozhodnou získat titul v Číně z důvodu nízké školné nákladů. Školné pro vysokoškoláka programu tři nebo čtyři rok jsou mezi 11.000 a 40.000 jüanů ($ 2000 až 6000 dolar USD). Postgraduální programy nejsou mnohem vyšší a mají průměrné náklady na 25.000 až 30,000 juanů.Ještě jednou, může se lišit od jedné školy do druhé.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  325
 • Podíl na inženýrských sítích

  17
 • Internetové předplatné

  11
 • Místní doprava

  26

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  5
 • Lístek do kina

  6
 • Pinta místního piva

  0.9

O Čína

People 's Republic of China hostí více lidí, než jakékoliv zemi na světě, s odhadovaným počtem 1,4 miliardy. Kromě toho, že druhá největší ekonomika na světě 's, Čína je také největším vývozcem / dovozcem zboží a byl členem OSN od roku 1971. I když Čína se zaměřuje na více kapitalistických, tržně orientovaných reforem od roku 1980 studenti volí jeho studovat práva v Číně, by neměl setkat s problémy, které mnozí čínští občané pravidelně zabývat se v důsledku vládní kontroly. Čína 's právní systém Soudní systém People ' s Republic of China je složitá a v podstatě se skládá z Nejvyšší People 's "prokuratury ", lid ' s Procuratorates, lidé 's soudy a Nejvyšší People ' s Court. Podle článku 129 čínské ústavy, prokuratury je "státní orgán právní dohled nad " a zdá se, podobně jako v poloze znázorněné pomocí U.S. státní zástupce. Nicméně, čínský prokuratura má moc, která přesahuje právě vyšetřování a zahájení soudních sporů a umožňuje dohled a realizaci soudů a soudních rozhodnutí, jakož i provoz čínských věznicích. Protože Čína 'rozlehlých venkovských oblastech s jejich soudní systém je hierarchická v tom, že základní People ' s soudy držet více než 3000 soudy v každém kraji, které jsou rozděleny do více než 15.000 menších subjektů s názvem "lidi 's tribunály " , Tyto tribunály lze nalézt v obcích a městech tečkování čínskou krajinu. Kromě toho řada specializovaných soudů je ve stovkách, s každým z těchto soudů, které se zabývají otázkami lesů, námořní problémy, železniční dopravy a CHKO (People 's osvobozenecká armáda). Právní systém Čína 's se liší nejvíce prominentně v tom, že se nedrží konceptu judikatury.Místo toho, většina případů soudní spory nejsou vázány na jiné soudy "rozhodnutí a mohou předložit své vlastní jedinečné řešení. Někteří lidé 's soudců se může pokusit následovat dříve stanovené právními výklady, ale to je zcela závislá na soudce ' s přesvědčením, pokud jde o judikaturu. Čínští trestní zákony určují, že reforma spíše věznit recidivisty je lepší a zahrnuje trestů usvědčených zločinců dovedností, vzdělávání a odborné přípravy na trhu práce v popsaných ve znění pozdějších předpisů trestního práva zákoníku z roku 1997.

Vízové požadavky

 • X1 Visa - vydané těm, kteří jdou do Číny studovat déle než 6 měsíců.
 • X2 Visa - vydané těm, kteří jdou do Číny studovat po dobu kratší než 6 měsíců.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Studentské vízum (X1 Visa; X2 Visa)

Cena a měna

Poplatek za žádost o studentské vízum se liší podle vaší státní příslušnosti, počet požadovaných vstupů, země, ve které se ucházíte, a zda chcete expresní službu. Poplatky se mohou pohybovat kolem 30 až 150$.

Kdo může žádat o vízum?

Každý zahraniční student, který má v úmyslu studovat v Číně, bude muset získat čínské studentské vízum (X vízum). Toto vízum se uděluje studentům, kteří již byli přijati k přijetí uznávaným vzdělávacím institutem v Číně.

Kde můžete žádost podat?

Čínské velvyslanectví nebo konzulát nebo na čínské diplomatické misi

Formulář žádosti o vízum můžete odeslat na čínském velvyslanectví nebo konzulátu nebo na čínské diplomatické misi ve vaší domovské zemi. V případě, že nemůžete přijít osobně pro podání, můžete jej poslat prostřednictvím cestovní kanceláře nebo vízové agentury k podání vaším jménem. Pamatujte, že většina čínských velvyslanectví nebo konzulátů nepřijímá žádosti zaslané poštou.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Formulář pro vízum si můžete stáhnout zde: http://www.china-embassy.org/eng/visas/fd. Pečlivě a přesně vyplňte formulář žádosti o vízum v počítači. Vytiskněte vyplněnou přihlášku a podepište ji. Nezapomeňte, že výtisk z formuláře žádosti je nezbytný, protože ručně psané formuláře nejsou přijatelné. Upozorňujeme, že změna nebo oprava není v tištěném formuláři povolena.

Na čínském velvyslanectví nebo konzulátu by měla být předložena následující dokumentace:

 1. Originální pas s nejméně šesti měsíci zbývající platnosti a prázdnými vízovými stránkami, a fotokopii datové stránky pasu a stránky s fotografií, pokud je samostatná.
 2. Jeden vyplněný formulář žádosti o vízum s nedávno pořízenou barevnou pasovou fotografií (holá hlava, plná tvář) na světlém pozadí.
 3. Doklad o legálním pobytu nebo pobytu (platí pro osoby, které nežádají o vízum v zemi jejich občanství)
 4. Originál a fotokopie přijímacího dopisu vydaného školou nebo jinými subjekty v Číně.
 5. Originál a fotokopie žádosti" o vízum pro studium v Číně" (formulář JW201 nebo formulář JW202).

Po příjezdu: Držitelé víz X1 se musí zaregistrovat v místním úřadu veřejné bezpečnosti (PSB) do 30 dnů od příjezdu do Číny a požádat místní PSB o dočasné povolení k pobytu v Číně. Držitelé X2 pobývají v Číně ve lhůtě stanovené na vízu a není nutné, aby žádali o povolení k přechodnému pobytu.

Kdy byste měli podat žádost?

Požádejte o studentské vízum alespoň několik týdnů před plánovaným datem cesty, abyste měli dostatek času na včasné dokončení postupu podávání žádostí, abyste se mohli připojit ke svému kurzu. Pravidelná doba zpracování je 4 pracovní dny. Pokud si chcete vyzvednout vízum dříve, expresní služba a rychlá služba jsou k dispozici za příplatek.

Vízum X1 se obvykle vydává pro více vstupů s platností až 5 let. Vízum X2 se obvykle vydává pro jeden vstup s platností až 6 měsíce.

Doba zpracování

4 Days

Pracovní příležitosti

Zahraniční studenti mohou v Číně pracovat na částečný úvazek. Univerzita by měla vydat souhlas; náborový jednotka/společnost by měla vydat osvědčení; policejní stanice poté na vašem vízu označí" částečný úvazek; Studium na částečný úvazek".

Hodiny za týden

0

Proč potřebujete tento typ víza?

Zde je několik důležitých věcí, které byste neměli dělat při podávání žádostí o studentské vízum do Číny:

 • Nepokoušejte se odeslat formulář žádosti o studentské vízum zasláním poštou, protože nebude přijat.
 • Nepředkládávejte falešné doklady pro své studentské vízum.
 • Ve své žádosti o vízum neskrývejte ani zkreslujte fakta.