Studium práva (LL.B. / Státní zkouška)

Všeobecné informace

Popis programu

Titul plný práv v kombinaci se správou podnikání.

Nároky na právníky rostou. V dynamické profesní oblasti se počítá nejen s technickou kvalifikací: Potenciální zaměstnavatelé věnují zvláštní pozornost komunikačním a vyjednávacím dovednostem a mezinárodní a obchodní zkušenosti jsou také velmi populární. Takže přesně to, co se učí na EBS.

NA PRVNÍ POHLED

 • Titul: První právní zkouška (dříve 1. státní zkouška) // Bakalář práv (LL.B.)
 • Délka studia: 8 semestrů
 • Jazyk: němčina
 • Zahájení studia: Každý rok v září a lednu
 • ECTS: 242
 • Major: Obchodní právo
 • Celkové náklady: 7 470 € / semestr

VYSVĚTLIVKY

 • Tři stupně za méně než pět let
 • integrovaný semestr v zahraničí
 • individuální péče
 • malé studijní skupiny
 • intenzivní, integrovaná příprava na zkoušku
 • úzká spolupráce s renomovanými advokátními kancelářemi a společnostmi

VÝVOJ STUDIE

Kurz práva je rozdělen do celkem osmi semestrů s přednáškovým obdobím 15 týdnů. Struktura zajišťuje základní kurz, hlavní chod, pobyt v zahraničí a kurz zaměření. Kurz začíná v zimním nebo letním semestru každého roku. Po pouhých třech letech získáte titul bakaláře práv (LL.B.) svou první odbornou kvalifikaci. Kromě toho budete mít příležitost získat další kvalifikaci pro řízení podniku.

V sedmém semestru začíná intenzivní příprava na první právní zkoušku (bývalá státní zkouška), kterou lze po osmém semestru přijmout jako tzv. Volný výstřel (§ 21 odst. 1 JAG Hessen).

Během přestávky v semestru absolvujete stáže v Německu nebo v zahraničí v celkové délce tří měsíců. Kromě toho lze obsah předmětu integrovaného řízení obchodní činnosti doplnit titulem Master in Business (MA) nebo Master of Science (M.Sc.).

POŽADAVKY

 • Abitur nebo ekvivalentní maturitní vysvědčení
 • Osvědčení o odborné způsobilosti v anglickém jazyce (např. TOEFL iBT nebo IELTS)
 • Velmi dobrá znalost němčiny
 • Absolvování přijímacího řízení EBS

VÝHODY

Studujete na jedné z nejlepších světových univerzit: EBS Universität pravidelně získává špičkové pozice v žebříčku univerzit.

Za méně než pět let získáte tři akademické tituly: Hlavní prioritou kurzu je první právní zkouška (dříve 1. státní zkouška), na kterou vás intenzivně připravujeme. S titulem Bachelor of Laws (LL.B.) získáte od nás atraktivní titul již po pouhých třech letech. Pak se můžete rozhodnout pro Master of Arts (MA) nebo Master of Science (M.Sc.) na EBS Business School.

S obchodními ekonomy se setkáte na stejném základě. Jednou zvláštností jsou komponenty kurzu ekonomie na EBS: Jedná se o součást kurzu od začátku. To znamená, že můžete získat magisterský titul v oboru podnikání pro právníky v jednom semestru nebo magisterský titul v oboru finance, managementu, nemovitostí nebo automobilového managementu na EBS Business School za jeden rok.

Získáte praktické znalosti se skutečnou přidanou hodnotou: během studia budete těžit z naší sítě vysoce atraktivních firemních partnerů. Intenzivní zapojení známých advokátních kanceláří a společností do výuky zajišťuje, že jste v úzkém kontaktu s praxí a že si můžete vytvořit svou vlastní síť od prvního semestru.

Získáte mezinárodní zkušenosti na některých z nejlepších univerzit na světě: EBS znamená internacionalitu. Všichni studenti stráví semestr v zahraničí.

Profitujete z vysoké kvality učení: Díky malým skupinám učení a intenzivní podpoře, například Například u akcí jako „Úspěšné psaní zkoušek“ nebo „Právní učení“ vám nabízíme pomoc při optimální přípravě na zkoušky a výsledky s nejlepšími známkami.

Dostanete aktivní studijní a profesní podporu: Centrum EBS pro právní vzdělávání vás během studia kontaktuje se známými právnickými firmami, společnostmi a organizacemi s koučováním, školením a poradenstvím, jakož i náborovými akcemi, síťovými aktivitami a umísťováním stáží.

Poslední aktualizace Srp 2020

Informace o škole

Under the umbrella of the private, state-recognised EBS Universität für Wirtschaft und Recht you will find a programme portfolio that is unique across Germany consisting of Bachelors, Law, Masters and ... Čtěte více

Under the umbrella of the private, state-recognised EBS Universität für Wirtschaft und Recht you will find a programme portfolio that is unique across Germany consisting of Bachelors, Law, Masters and doctoral programmes as well as top-class executive education for working professionals. Our Business and Law School reap the benefit from their synergies, building a strong foundation for innovative research and continuing education activities of high practical relevance. Méně
Oestrich-Winkel , Wiesbaden + 1 Více Méně