PhD v právu

Všeobecné informace

Popis programu

představení

Doktorský program v katolickém Porto má za cíl vyškolení kvalitních výzkumných pracovníků, přispívání k rozvoji výzkumu na fakultě a kritické a odpovědné výstavbě právnické vědy v Portugalsku.

Tento program je určen pro doktorandy, kteří získají:

  • Kompetence, schopnosti a metody šetření v právu;
  • Systematické porozumění v oblasti právních věd;
  • Schopnost navrhnout, navrhnout, přizpůsobit a uskutečnit smysluplné šetření, které respektuje požadavky kladené standardy akademické kvality a integrity;
  • Kompetence komunikovat s vědeckou komunitou a společností obecně o konkrétní oblasti práva.

Využít výhody z vytvoření Centra pro studium a výzkum v oblasti práva CEID - katolické výzkumné centrum pro budoucnost práva, doktorandi mohou být součástí výzkumného oddělení Právnické fakulty Katolické univerzity, jehož cílem je inovovat výuku práva a povzbudit změnu tradičního paradigmatu právního výzkumu v Portugalsku , podpora nadnárodního, interdisciplinárního a týmového výzkumu, jakož i posílení vztahu mezi akademickými znalostmi a potřebami společnosti.

Požadavky na důkazy / vstupy

Titul magistra práva nebo držitelé titulu před tzv. Bolognovou reformou v případě prezentace mimořádných učebních osnov kvality.

Přijímací řízení k doktorskému studiu je v kompetenci výboru tří doktorandů. K přijetí bude předcházet kurikulární hodnocení a rozhovor s kandidátem.

Životnost

1. V režimech kmitočtu na plný úvazek:

  • Doktorský kurz: dva semestry a 60 ECTS
  • Fáze přípravy práce: šest semestrů a 180 ECTS

2. V režimu frekvenčního režimu:

  • Doktorský kurz: dva semestry a 60 ECTS
  • Fáze přípravy práce: deset semestrů a 180 ECTS

Fáze výuky zahrnuje účast na seminářích zaměřených na předměty, které jsou napříč různými obory práva a má dvojí cíl: na jedné straně pomáhat studentům v přijímání nových perspektiv a přístupů při vyšetřování práva a na druhé straně navrhovat výzkumné linie. Současně by se studenti měli zúčastnit v podstatě metodických kurzů.

Zápis do prezenční formy musí být vždy předložen řediteli příslušné školy doktorským studentem, zejména na základě výkonu odborné činnosti.

Poslední aktualizace Leden 2019

Informace o škole

Proč studovat právo v katolické Porto? Vytvořen v roce 1978, titul v oboru práva byl první, který byl nabídnut v Porto. Postupně získává národní a mezinárodní prestiž nejen svými učiteli a studenty, a... Čtěte více