Magistr ve veřejném mezinárodním právu

Všeobecné informace

Přečtěte si více o tomto programu na stránkách školy

Popis programu

Náš magisterský program veřejného mezinárodního práva (PIL) na Utrecht University vám poskytne širokou škálu právních nástrojů k řešení aktuálních právních problémů, kterým svět čelí. PIL je flexibilní program, který vám nabízí mnoho možností, a to jak během vašeho studijního období, tak i po ukončení studia. Další výhodou je, že mezinárodní kombinace studentů v tomto programu znamená, že si - vzájemnou spoluprací - budete navzájem nabízet osobní „srovnávací“ poznatky o mezinárodním právu.

Dvě specializované skladby

V dnešním globalizovaném světě se mezinárodní veřejné právo zabývá složitými a náročnými otázkami, které se dotýkají životů všech. V programu PIL prozkoumáte společná témata mezinárodního práva veřejného s možností specializace na dvě skladby:

 • Životní prostředí a právo moře
 • Lidská práva

Cesta k životnímu prostředí a mořskému právu vás naučí významné znalosti a pochopení mezinárodního práva životního prostředí a mořského práva. Stopa lidských práv vám umožňuje získat široký přehled a dovednosti generála i důkladné znalosti specialisty.

V Nizozemsku byl hodnocen jako nejlepší program

Velmi uznávaný Keuzegids Master Selection Guide 2018 označil Utrecht University 's Public International Law za nejlépe hodnocený magisterský program ve svém oboru v Nizozemsku.

Multidimenzionální výuka a výzkum

Budujete relevantní a současné dovednosti studováním skutečných případů, kterým čelí Mezinárodní soudní dvůr a další mezinárodní instituce pro řešení sporů. Budete rozvíjet své argumentační schopnosti na soudech v mootech, mezi jinými tréninkovými metodami, a naučíte se aplikovat své znalosti zákona na situace v reálném životě. Tento akademický a náročný anglicky vyučovaný program LLM odráží multidimenzionální přístup právnické školy k právnímu vyučování: vývoj mezinárodního práva veřejného je nejlépe vidět z široké perspektivy.

Aktivní, sebevědomé učení

Náš magisterský program v oblasti mezinárodního veřejného práva vám nabízí aktivní metody učení, ve kterých vaše vlastní zájmy, ambice a cíle povedou vaše studijní zkušenosti. Vaši přednášející sehrávají podpůrnou roli v tomto individuálně vytvořeném, individualizovaném přístupu k vašim studiím. V modulech Capita Selecta a ve své vlastní specializaci budete školeni v základní dovednosti, jak rychle prohloubit své znalosti aktuálního specializovaného právního tématu. Od samého začátku se také budete účastnit výzkumu a přípravy diplomových prací, které vás připraví na napsání diplomové práce, vyvrcholení vašeho programu LLM. Pokud máte ve svých studiích zájem o další kilometr, nabízíme program LLM's Honours, který je dalším studijním programem pro nejlepší a nejvíce motivované studenty.

Specifické znalosti, široké perspektivy

Master in Public International Law vám poskytuje důkladné a vysoce individualizované školení, které vás připraví na legální kariéru v mezinárodním prostředí. Budete rozvíjet své akademické a praktické schopnosti účastí na soudech v mootách, navštěvováním právních a profesních organizací a prováděním výzkumu zaměřeného na vaši práci. Naučíte se také kriticky reflektovat současná právní dilemata, lidská i environmentální, prezentovaná naším globalizovaným a vzájemně závislým světem. Ať už máte v úmyslu budovat kariéru jako diplomat, právník nebo politický referent v národní vládě, výzkumný pracovník, právní poradce v nevládní organizaci nebo vládní organizaci nebo právník v právním oddělení nadnárodní korporace, naučíte se efektivně pracovat a eticky v komplexním světě mezinárodního práva veřejného. Po absolvování tohoto programu obdržíte diplom LLM.

Profesionální kariéra

LLM ve veřejném mezinárodním právu má silné spojení s praxí, takže vám nabízí vynikající úvod do právnické profese. Mootové soudy, návštěvy právnických a profesních organizací a hostující lektoři z oblasti poskytují konkrétní představu o tom, jakým způsobem pracujete ve veřejném mezinárodním právu. Se schopností kriticky uvažovat o dnešních řidičských právních otázkách - jako jsou lidská a environmentální práva - budete dobře připraveni na právní kariéru. Absolventi předchozích ročníků se ujali v řadě pracovních oblastí včetně:

 • Podniková a soukromoprávní praxe
 • Národní veřejná služba jako diplomat nebo státní úředník
 • Mezinárodní soudy
 • Konzultanti pro vlády, mezinárodní politické organizace a nevládní organizace
 • Akademický nebo právní výzkum

Po dokončení studia můžete pracovat jako:

 • Diplomat, právník nebo politik v národní vládě (například jako právní poradce pro zahraniční věci).
 • Učitel nebo badatel / PhD v oblasti mezinárodního veřejného práva.
 • Právník nebo politický důstojník v mezinárodní správě, nevládních organizacích nebo v podnicích (např. Právník Greenpeace).
 • Advokát specializující se na oblast mezinárodního veřejného práva.

Poslední aktualizace Srp 2020

Informace o škole

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... Čtěte více

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. Méně