Mezinárodní arbitrážní a obchodní právo LLM

Všeobecné informace

Popis programu

Mezinárodní arbitrážní a obchodní právo LL.M. poskytuje svým absolventům unikátní soubor mezinárodních arbitrážních dovedností spolu se solidní odborností v oblasti mezinárodního obchodního práva. Program je přizpůsoben tak, aby pokrýval jak procedurální, tak hmotněprávní aspekty mezinárodního řešení sporů.

Jaké aspekty pokrývá program?

Mezinárodní arbitráž

Po úspěšném uzavření modulu pro výzkum a psaní se plně zapojíte do světa mezinárodního rozhodčího řízení. Během druhého bloku akademického roku budete konfrontováni nejen se základními aspekty arbitrážního práva, ale také budete vyzváni k pochopení principů mezinárodní arbitráže z hlediska komparativního práva. Na jaře budete také vystaveni výrazným futures investiční arbitráže. Budete také mít možnost zúčastnit se jednoho z mnoha mezinárodních soudů.

Kurzy jsou vyučovány akademickými pracovníky a odborníky působícími v oblasti mezinárodní arbitráže. Můžete očekávat, že prozkoumáte svět mezinárodního rozhodčího řízení jak z právního poradce, tak z hlediska rozhodčích.

Obchodní právo

Program má také silné zaměření na transakční aspekt mezinárodního obchodu. Kurz 10 ECTS pro mezinárodní obchodní právo poskytuje komplexní přehled jak mezinárodního práva obchodních společností, tak mezinárodního smluvního práva. Kromě toho budete mít možnost uplatnit své znalosti (a zlepšit své právní dovednosti v oblasti psaní písemností) během vypracování smlouvy. Kromě toho si vyberete jednu z volitelných předmětů (například zákon o duševním vlastnictví nebo zákon o lodi), budete mít možnost získat odborné znalosti v oblasti vašeho zájmu.

Proč zvolit tento program?

  • Toto LL.M. program nabízí komplexní pohled na mezinárodní rozhodčí řízení (včetně investičního rozhodčího řízení) a právní aspekty mezinárodních transakcí;
  • Vzděláváte se díky vynikajícímu učebnímu popruhu. Učitelé v programu mají jak solidní (mezinárodní) akademické vzdělání, tak bohaté zkušenosti z komerční a právní praxe. Kromě toho se v celém programu dozvíte o mezinárodní arbitráži jak z pohledu právních radců, tak iz pohledu rozhodců;
  • Budete studovat v jednom z předních obchodních center a největších přístavech v Evropě, což znamená, že budete často chodit „na místě“, abyste viděli, jak věci fungují v praxi. Tyto výlety budou zahrnovat návštěvy předních rozhodčích institucí, jako je Stálý rozhodčí soud a Nizozemský rozhodčí soud.

Proč Erasmus School of Law?

Erasmus School of Law vám nabízí vysoce kvalitní vzdělání v mezinárodním vzdělávacím prostředí. Naše právnická škola uplatňuje interdisciplinární přístup, který kombinuje právní, ekonomické, sociální a politické myšlení.

Kromě toho se Erasmus School of Law nachází v Rotterdamu. S největším přístavem v Evropě je Rotterdam jedním z nejdůležitějších hnacích sil nizozemské ekonomiky. V důsledku toho je dnes Rotterdam pulzujícím kosmopolitním a multikulturním městem, které je domovem více než 160 národností a mnoha nadnárodních a místních podniků, jako jsou Unilever a Shell.

Více informací?

Klikněte zde, pokud se chcete o tomto programu dozvědět více!

5431

Poslední aktualizace Dub 2020

Informace o škole

Erasmus School of Law is one of the schools of Erasmus University Rotterdam: a world-class university ranked 71th in the Times Higher Education World Universities Ranking. Our LLM programmes combine a ... Čtěte více

Erasmus School of Law is one of the schools of Erasmus University Rotterdam: a world-class university ranked 71th in the Times Higher Education World Universities Ranking. Our LLM programmes combine academic thinking with practical training. Méně