Lidská práva a mezinárodní trestní právo: Úvodní kurz - University of Padova

Všeobecné informace

2 dostupných umístění
Přečtěte si více o tomto programu na stránkách školy

Popis programu

109555_button_read-more-about-this-program-on-the-schools-website.png

Prozkoumejte souvislosti mezi právy v oblasti lidských práv a mezinárodním trestním právem a zamyslete se nad jejich podobnostmi a rozdíly.

Objevte, jak se lidská práva a trestní právo navzájem spojují nebo zpochybňují

Jste studentem magisterského studia nebo profesionálem v mezinárodním právu a vztazích? Na tomto kurzu si vybudujete své porozumění v oblasti lidských práv, mezinárodního trestního práva a toho, jak se tyto dva pojmy vzájemně propojují.

Dozvíte se základní principy lidských práv a jejich vliv na mezinárodní trestní právo. Objevíte, do jaké míry mezinárodní trestní právo splnilo očekávání obětí porušování lidských práv. Rovněž se podíváte na to, co jednotlivci a vlády udělali, aby v boji proti mezinárodní trestné činnosti upřednostnili lidská práva.

Které témata budete pokrývat?

 • Souběžný vývoj práva lidských práv (HRL) a mezinárodního trestního práva (ICL).
 • Soudy HRL a ILC: mapování příslušných kompetencí a úkolů.
 • Kde se HRL a ICL sbíhají nebo jsou v konfliktu? Limity, příležitosti a výzvy stíhání hromadného porušování lidských práv.
 • Perspektiva lidských práv v oblasti lidských práv v ICL.
 • Práva dětí a stíhání ICL.
 • Mezinárodní zločiny v jurisprudenci soudů HRL.

Kdy byste chtěli začít?

Většina kurzů FutureLearn probíhá vícekrát. Každý běh kurzu má stanovené datum začátku, ale můžete se k němu připojit a pracovat po něm.

 • Nyní dostupný

Co dosáhnete?

Na konci kurzu budete moci:

 • Vysvětlete souhru mezi lidskými právy, genderovými otázkami, právy dítěte a mezinárodním trestním právem (ICL).
 • Porovnejte nástroje, které mají ženy a děti k dispozici při uplatnění svých práv, pokud jsou zapojeny do situací organizovaného násilí.
 • Zapojte se do mapování a sdílení informací o agenturách, které bojují proti sexuálnímu a genderovému násilí.
 • Posoudit, do jaké míry ICL skutečně splnila očekávání obětí trestných činů, jako jsou genocida, válečné zločiny a zločiny proti lidskosti, a jaký byl přínos mezinárodních stíhání k porušování lidských práv.
 • Debata o tom, zda mezinárodní trestní soudy a soudy pro lidská práva účinně chrání ty nejzranitelnější v situacích ozbrojeného konfliktu nebo rozšířeného násilí.
 • Zamyslete se nad tím, co jednotlivci, organizace občanské společnosti a podobně smýšlející vlády udělaly, aby daly přednost lidským právům v boji proti mezinárodním zločinům a ukončily beztrestnost, a co je ještě třeba udělat.

Kdo je kurzem?

Tento kurz je určen studentům magisterského studia mezinárodního práva a mezinárodních vztahů, profesionálům, aktivistům v oblasti lidských práv a důstojníkům nevládních organizací, kteří chtějí prozkoumat tuto oblast studia mezinárodního práva.

S kým se budete učit?

Paolo De Stefani

Mám právní vzdělání a vyučuji mezinárodní právo v oblasti lidských práv na univerzitě v Padově od roku 1991. V současné době vyučuji magisterský titul v oblasti lidských práv a víceúrovňové správy.

Federica Napolitano

Jsem spolupracovníkem Centra lidských práv „Antonio Papisca“ University of Padova. Mám zázemí v oblasti lidských práv a demokratizace. Pracoval jsem také v projektech žadatelů o azyl.

Ling Han

Jsem spolupracovníkem Centra lidských práv „Antonio Papisca“ University of Padova. Mám zázemí v politické vědě a lidských právech.Kdo kurz vyvinul?

Univerzita Padova

Univerzita Padova je jedním z nejstarších a nejprestižnějších sídel učení v Evropě; jeho cílem je poskytnout svým studentům jak odborné vzdělání, tak solidní kulturní zázemí.

Připojte se k tomuto kurzu

Volný, uvolnit
0 $

Vylepšit
54 $

Neomezený
259,99 $ na jeden rok

Připojte se zdarma a získáte:

 • Přístup na tento kurz po dobu 6 týdnů

Upgradujte tento kurz a získáte:

 • Přístup k tomuto kurzu, dokud je na FutureLearn
 • Přístup k testům tohoto kurzu, jakož i k tisku a digitálnímu osvědčení o úspěchu, jakmile budete mít nárok

Koupit neomezeně a získáte:

 • Přístup k tomuto kurzu a stovky dalších krátkých kurzů a testů FutureLearn na rok
 • Tisknutelný digitální certifikát o úspěchu na všech krátkých kurzech, jakmile budete mít nárok
 • Svoboda udržovat přístup k jakémukoli kurzu, na kterém jste dosáhli digitálního osvědčení o úspěchu, po celou dobu, kdy tento kurz existuje na FutureLearn
 • Flexibilita pro dokončení výběru krátkých kurzů ve vašem vlastním čase v průběhu roku
Poslední aktualizace Zář 2020

Informace o škole

Learn 100% online with world-class universities and industry experts. Develop your career, learn a new skill, or pursue your hobbies with flexible online courses.

Learn 100% online with world-class universities and industry experts. Develop your career, learn a new skill, or pursue your hobbies with flexible online courses. Méně
Londýn , Aberdeen , Auckland , Baltimore , Barcelona , Koupel , Bathurst , Bergen , Biel / Bienne , Birmingham , Bracknell , Brisbane City , Cambridge , Kapské město , Clayton , Crawley , Charlottesville , Delhi , Dublin , Dundee , Durham , Edinburgh , Enschede , Exeter , Fiesole , Ženeva , Královská čtvrť Greenwich , Grenoble , Groningen , Hloh , Hsinchu , Jeruzalém , Canterbury , Hongkong , Lancaster , Leeds , Leicester , Leuven , Madrid , Makati , Manchester , Melbourne , Ann Arbor , Milton Keynes , Montreux , Murdoch , Norman Gardens , Norwich , Oxford , Padua , Paříž , Darling Heights , Čtení , Rehovot , Soul , Sheffield , Slough , Southampton , Glasgow , Guildford , Sydney , Tchaj-pej , Tokio , Trondheim , Uppsala , Warwick , West Lafayette , York , Chicago , Newcastle , Coventry + 70 Více Méně
Přejít na web školy