LLM ve veřejném mezinárodním právu

Všeobecné informace

Popis programu

"Představte si všechny lidi, sdílejte celý svět ... Můžete říct, že jsem snílek, ale nejsem jediný ..." (John Lennon). Mezinárodní právo není snem ani sny.

Program je navržen tak, aby poskytoval optimální kombinaci k zajištění realizace našich cílů v oblasti šíření znalostí a školení akademických, právních a praktických dovedností. V rámci těchto parametrů nabízí program určitou flexibilitu v rozsahu kurzů, které lze vybrat. Diplomová práce vám umožňuje strávit značný čas studiem tématu podle vašeho výběru pod dohledem zkušeného zaměstnance.

Proč studovat tento program v Groningenu?

Základní přístup programu spočívá v tom, že se studenti nejvíce učí z aktivního zapojení do témat mezinárodního práva. Přednášky jsou užitečnou formou výuky, ale velká část práce bude provedena prostřednictvím praktického zkoumání relevantních otázek mezinárodního práva a kritické interakce mezi lektory a studenty a mezi studenty. Program je vhodný jak pro absolventy právnických oborů, tak pro mladé profesionály pracující v soukromé praxi nebo ve veřejném sektoru.

Program

Rok 1

Kurzy

 • Mezinárodní právo v oblasti lidských práv (6 ES)
 • Mezinárodní institucionální právo (6 ES)
 • Pokročilé mezinárodní právo (6 ES)
 • Řešení mezinárodních sporů (6 ES)
 • Mírové operace OSN a prosazování míru (6 EC)
 • Mezinárodní humanitární právo (6 EC, volitelné)
 • Mezinárodní právo v praxi (6 ES)
 • Zákon o uprchlících a azylu (6 EC, volitelné)
 • Diplomová práce (18 EC)
 • Mezinárodní obchodní a rozvojové právo (6 EC, volitelné)
 • Investiční a mezinárodní právo (6 EC, volitelné)

Studovat v zahraničí

 • Studium v ​​zahraničí je nepovinné

Vstupní požadavky

Požadavky na přijetí

Zvláštní požadavky Více informací
známkový průměr Kromě poskytování přepisů a diplomů přijímací komisi by studenti měli mít ekvivalentní minimální GPA (průměr bodů) 7/10 (nizozemská klasifikační stupnice).
znalostní minimum Základní znalosti mezinárodního práva veřejného, na podobné úrovni jako kurz mezinárodního práva veřejného a základní znalosti evropského práva
jazykový test

Rodilí mluvčí angličtiny mohou požádat o osvobození od dokladu o odborné způsobilosti. V opačném případě budete muset prokázat znalost anglického jazyka:

 • TOEFL: 100 (všechny oddíly musí být alespoň 21; psací část musí být nejméně 23)
 • IELTS: 7 (všechny oddíly musí být alespoň 6,0; psací část musí být alespoň 6,5)
 • Cambridge C2 Proficiency (CPE, Cambridge Certifikát o odborné způsobilosti v angličtině);
 • Cambridge C1 Advanced (CAE, Cambridge Certificate of Advanced English)
 • Uchazeči, kteří absolvují / ukončili bakalářský bakalářský program na nizozemské výzkumné univerzitě, mohou být osvobozeni od absolvování testu odborné způsobilosti v angličtině.

Skóre testu nesmí být starší než dva roky.

předchozí vzdělání LLB nebo ekvivalent
doporučující dopis Uchazeči musí předložit jeden referenční dopis od akademického rozhodčího, který má podrobné znalosti svých akademických záznamů.
písemná žádost Uchazeči musí zaslat motivační dopis (max. 650 slov). Dopis by měli napsat sami žadatelé; není dovoleno předkládat (úřední) překlad.
další požadavky na přijetí Životopis

Lhůty pro podání žádosti

Typ studenta Uzávěrka Začněte kurz
Nizozemští studenti 01 května 2021 01. září 2021
Studenti EU / EHP 01 května 2021 01. září 2021
studenti ze zemí mimo EU / EHP 01 května 2021 01. září 2021

Školné

Státní příslušnost Rok Poplatek Programová forma
EU / EHP 2020-2021 2143 EUR plný úvazek
mimo EU / EHP 2020-2021 15 000 EUR plný úvazek

Pracovní příležitosti

Existují příležitosti v právních odděleních mezinárodních organizací nebo ministerstev zahraničí, ale také v mnoha národních vládních institucích a ministerstvech, mezivládních a nevládních organizacích, mezinárodně působících podnicích a akademických institucích, ať už v oblasti obchodu a investic, životního prostředí, energetiky nebo lidská práva. Ve větších advokátních kancelářích a právnických společnostech je pro mezinárodní případy a rozhodčí řízení relevantní odbornost v oblasti mezinárodního práva veřejného.

Výzkum

Výzkum na fakultě probíhá pod záštitou Centra práva a správy věcí veřejných v Groningenu, kterého se účastní všechny katedry fakulty. Pokud je to možné, budou učitelé využívat a zapojit tento výzkum do výukových kurzů.

Poslední aktualizace Srp 2020

Informace o škole

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Čtěte více

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Méně
Groningen , Leeuwarden + 1 Více Méně