LLM v oblasti energetiky a klimatu

Všeobecné informace

Popis programu

Co udělala liberalizace pro energetický sektor? A změnilo to vztah mezi státem a energetickým průmyslem? Měly by se energetické společnosti zabývat změnou klimatu?

Dnes se energetický sektor mění v důsledku liberalizace trhu a obav z změny klimatu. EU představuje typický příklad tohoto scénáře, ale podobný vývoj lze nalézt i v jiných částech světa. Tento specializovaný program představí hlavní principy liberalizace trhu s energií a vliv právních předpisů v oblasti klimatu na energetický sektor, přičemž EU se často používá jako příklad.

Proč studovat tento program v Groningenu?

Program je vyučován uprostřed nizozemského energetického údolí, což dává předním odborníkům v oblasti energetického a klimatického práva dostatek příležitostí jak pracovat v tomto odvětví, tak i učit studenty energetického a klimatického práva.

Program

Rok 1

Studenti se budou muset účastnit šesti povinných kurzů a povinného semináře pro tento program. Stejně jako všichni mistři je i tento program ukončen vypracováním diplomové práce v hodnotě 18 ECTS.

Kurzy

 • Ekonomika regulace (6 ES)
 • Energetické právo a politika (6 ES)
 • Seminář Mezinárodní právo životního prostředí (6 EC)
 • Zákon o klimatu (6 ES)
 • Zákon o energetickém trhu (6 ES)
 • Energetické investice a obchodní právo (6 ES)
 • Diplomová práce (18 EC)
 • Energetický kontrakt (6 EC)

Studovat v zahraničí

 • Studium v ​​zahraničí je nepovinné

Vstupní požadavky

Požadavky na přijetí

Zvláštní požadavky Více informací
známkový průměr Kromě poskytování přepisů a diplomů přijímací komisi by studenti měli mít ekvivalentní minimální GPA (průměr bodů) 7/10 (nizozemská klasifikační stupnice).
znalostní minimum Základní znalosti v oblasti evropského práva plus základní znalosti mezinárodního práva veřejného
jazykový test

Rodilí mluvčí angličtiny mohou požádat o osvobození od dokladu o odborné způsobilosti. V opačném případě budete muset prokázat znalost anglického jazyka:

 • TOEFL: 100 (všechny oddíly musí být alespoň 21; psací část musí být nejméně 23)
 • IELTS: 7 (všechny oddíly musí být alespoň 6,0; psací část musí být alespoň 6,5)
 • Cambridge C2 Proficiency (CPE, Cambridge Certifikát o odborné způsobilosti v angličtině);
 • Cambridge C1 Advanced (CAE, Cambridge Certificate of Advanced English)
 • Uchazeči, kteří absolvují / ukončili bakalářský bakalářský program na nizozemské výzkumné univerzitě, mohou být osvobozeni od absolvování testu odborné způsobilosti v angličtině.

Skóre testu nesmí být starší než dva roky.

předchozí vzdělání LLB nebo ekvivalent
doporučující dopis Uchazeči musí předložit jeden referenční dopis od akademického rozhodčího, který má podrobné znalosti svých akademických záznamů.
písemná žádost Uchazeči musí zaslat motivační dopis (max. 650 slov). Dopis by měli napsat sami žadatelé; není dovoleno předkládat (úřední) překlad.
další požadavky na přijetí Životopis

Lhůty pro podání žádosti

Typ studenta Uzávěrka Začněte kurz
Nizozemští studenti 01 května 2021 01. září 2021
Studenti EU / EHP 01 května 2021 01. září 2021
studenti ze zemí mimo EU / EHP 01 května 2021 01. září 2021

Školné

Státní příslušnost Rok Poplatek Programová forma
EU / EHP 2020-2021 2143 EUR plný úvazek
mimo EU / EHP 2020-2021 15 000 EUR plný úvazek

Pracovní příležitosti

Program je navržen tak, aby připravoval své absolventy pro kariéru jako interní právník v energetické společnosti, ale je vhodný také pro ty, kteří mají zájem o kariéru pracující jako energetický expert pro velké právnické firmy, vládní instituce nebo ministerstva, a mezivládní a nevládní organizace.

Výzkum

Výzkum energetického práva

Program Energy and Climate Law je vyučován uprostřed nizozemského „Energy Valley“, což poskytuje studentům dostatek příležitostí učit se od předních odborníků, kteří pracují v oblasti energetického práva a vyučují v našem programu.

Poslední aktualizace Srp 2020

Informace o škole

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Čtěte více

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Méně
Groningen , Leeuwarden + 1 Více Méně