LLM v mezinárodním ekonomickém právu (LL.M.)

Všeobecné informace

Přečtěte si více o tomto programu na stránkách školy

Popis programu

Mezinárodní hospodářské právo je rozhodující pro většinu nadnárodních aktivit. Staňte se odborníkem v této oblasti!

Dvouletý LLM studijní program nabízí hloubková studie mezinárodního ekonomického práva s dvojitým titulem z University Leuphana Lüneburgu v Německu a na University of Glasgow ve Skotsku, nebo University of West Indies na Barbadosu.

Program spojuje studenty z celého světa. Kombinuje soukromé a veřejné mezinárodní hospodářské právo a nabízí holistický přístup k této oblasti práva.

Během prvního roku studia v Lüneburgu se naučíte, jak se vědecky zapojit do struktur a nejdůležitějších aktérů mezinárodního ekonomického práva . Během druhého roku v Glasgowu nebo v Bridgetownu se můžete zaměřit na konkrétnější témata, jako je právo obchodních společností a finanční právo, mezinárodní obchodní právo, mezinárodní právo hospodářské soutěže nebo právo duševního vlastnictví.

Směs povinných modulů a volitelných prvků je jedinečnou vlastností programu. Umožňuje vám získat hluboké znalosti v různých oblastech mezinárodního ekonomického práva, základní představu o funkcích mezinárodních vztahů a trhů a dovednosti analyzovat šance a rizika globálních vztahů a mezinárodních ekonomických předpisů.

Připravte se na právní výzvy globalizace !

Struktura programu

První rok (říjen až srpen) strávíte v Lüneburgu a druhý rok (září až srpen) v Glasgow nebo Barbadosu .

V Lüneburgu vyplníte šest povinných modulů. Za každý z těchto modulů získáte deset kreditů: mezinárodní právo, mezinárodní hospodářské právo, evropské právo, evropské hospodářské právo, mezinárodní soukromé právo a evropské soukromé právo.

V Glasgow si můžete vybrat jednu ze sedmi specializací: korporátní a finanční právo, duševní vlastnictví a digitální ekonomika, mezinárodní obchodní právo, mezinárodní právo a politika hospodářské soutěže, mezinárodní hospodářské právo, mezinárodní právo nebo mezinárodní právo a bezpečnost.

V Bridgetownu máte možnost vybrat si kurzy z celé řady modulů v oblasti korporátního a obchodního práva a veřejného práva, například právo obchodních společností, finanční právo, právo duševního vlastnictví a mezinárodní právo obchodních transakcí.

Na základě konsolidovaných znalostí získaných v prvním roce a specializace ve druhém roce studenti dokončují studium písemnou prací.Všechny moduly v tomto mezinárodním programu jsou v angličtině. Úzká spolupráce mezi těmito třemi univerzitami vám umožní nejen získat odbornou kvalifikaci, ale také kulturní a jazykové dovednosti, které mají v mezinárodním hospodářském právu velký význam.


Kariérní vyhlídky

Pokud chcete pracovat na manažerských pozicích nadnárodních společností nebo na poradních pozicích v soukromém nebo veřejném sektoru , je to pro vás ideální program. Na tyto pozice budete dobře připraveni z důvodu hluboké znalosti mezinárodního ekonomického práva, které získáte v hlavní oblasti programu, jakož i interdisciplinárních a mezikulturních kompetencí, které během své specializace získáváte.

Různé možnosti specializace také umožňují důraz na různé profesní obory a kariéru v akademických kontextech ve výzkumu, výuce a administrativě.

Na první pohled

 • Oceněné tituly: Master of Laws (LL.M.) titul z Leuphana University Lüneburg a University of Glasgow nebo University of West Indies
 • Období podávání žádostí: 1. dubna - 1. června
 • Datum zahájení: Každý zimní termín, říjen
 • Rozsah: 120 ECTS
 • Doba trvání: 4 semestry
 • Jazyk angličtina
 • Lokalita: Lüneburg a Glasgow nebo Bridgetown
 • Příspěvek: ročně: 720 EUR na Leuphana University v Lüneburgu
 • Poplatky: za rok: 7.000 GBP (EU) / 15.500 GBP (mimo EU) na University of Glasgow nebo 10.000 USD University of the West Indies
  změny vyhrazeny
Poslední aktualizace Zář 2020

Informace o škole

Leuphana University established Germany’s first public college. Its Graduate School merges the academic demands of masters and doctorates, and its own Professional School offers highly regarded furthe ... Čtěte více

Leuphana University established Germany’s first public college. Its Graduate School merges the academic demands of masters and doctorates, and its own Professional School offers highly regarded further education programmes. Méně