LLM v mezinárodním a evropském právu

Všeobecné informace

Popis programu

LLM v mezinárodním a evropském právu v Institutu pro evropská studia (IES) Vrije Universiteit Brussel (VUB) je mezinárodně uznávaným programem již více než 45 let. Byl vytvořen v roce 1971 jako Program mezinárodní a právní spolupráce (PILC) a je jedním z nejuznávanějších LLM svého druhu. A má vyhrazený web: www.llminbrussels.eu

Program každoročně nabízí výběr až 40 mezinárodních studentů postgraduálního studia náročné a univerzální učební plán, který otevírá fascinující kariéry v evropských a mezinárodních právních záležitostech. Program je již více než 45 let úspěšný v kombinaci akademické přísnosti s nejnovějšími praktickými poznatky a kulturní rozmanitostí. Mezinárodní audity a přední pozice absolventů v různých mezinárodních organizacích svědčí o dokonalosti programu.

Umístění

Domovem programu je Institut evropských studií (IES). IES byl jmenován studiem International jako jedna z pěti předních evropských právních škol (červen 2016): href = "http://bit.ly/2jvFYAh

IES je prosperujícím centrem excelence Jean Monnet v evropských studiích, který se nachází od února 2011 ve zcela nových zařízeních na Vrije Universiteit Brussel (VUB). Studenti se připojují k mezinárodním zaměstnancům na IES, který zahrnuje více než 100 lidí z více než 25 národností, z nichž více než 20 z nich jsou doktorandi v mezinárodních záležitostech a záležitostech EU. Rozšířená rodina IES zahrnuje také 40 postgraduálních studentů sesterského programu IES, Advanced Master in European Integration ). Studenti jsou navíc spojeni s pracovníky a studenty spoluorganizátorů programu, právnickou fakultu VÚB.

Umístění IES na VÚB v Bruselu dává programu příležitost těžit z bezprostředního okolí institucí EU a mnoha mezinárodních organizací, advokátních kanceláří a firem v průběhu roku.

Co mohu studovat?

Vzdělávací techniky programu zahrnují kromě tradičních forem výuky interaktivní výuku ve třídě i praktických případových studií, které simulují každodenní profesionální život. Program nabízí vyvážený a všestranný balíček.

Povinné předměty

Institucionální rámec EU a soudní ochrana (6 ECTS)

Mezinárodní a srovnávací právo (6 ECTS)

Globalizace, mezinárodní právo a udržitelný rozvoj (3 ECTS)

Ekonomické právo EU (3 ECTS)

Mezinárodní a evropská ochrana lidských práv (3 ECTS)

Mezinárodní ekonomické právo a organizace (3 ECTS)

Mezinárodní a evropské právo hospodářské soutěže (3 ECTS)

Vnější vztahy EU (3 ECTS)

Mezisoučet: 30 ECTS

Volitelné předměty (druhý semestr)

- Možnost veřejného práva:

Případová studie o veřejném mezinárodním právu (6 ECTS)

Mezinárodní právo EU v mezinárodním kontextu (3 ECTS)

Mezinárodní a evropské trestní právo (3 ECTS)

- Možnost obchodního práva:

Případová studie o evropském soutěžním právu (6 ECTS)

Evropské a mezinárodní soukromé právo (3 ECTS)

Mezinárodní a evropské zdanění (3 ECTS)

- Možnost datového práva:

Případová studie o globální soukromí a ochraně dat (6 ECTS)

Mezinárodní a evropský zákon o ochraně dat (3 ECTS)

Data Policie v Evropské unii (3 ECTS)

Dílčí součet: 12 ECTS

Diplomová práce (povinná)

Právní výzkum v jedné z oblastí, na které se program vztahuje (18 ECTS)

Celkem: 60 ECTS

Klikněte zde pro více informací o učebních osnovách.

Kdo může podat žádost?

Chcete-li získat nárok na přijetí, musíte mít:

• právnický titul (JD, LLM nebo ekvivalent), který vás opravňuje k výkonu práva ve vaší zemi původu

• vynikající akademické výsledky a reference

• prokázaná znalost angličtiny

Klikněte zde pro více informací o požadavcích na přijetí.

Učitelé

Učitelský personál je jedinečnou kombinací renomovaných odborníků z EU, špičkových odborníků z EU a praktikujících právníků, kteří spojují akademickou rigoróznost s nejnovějšími poznatky a kulturní rozmanitostí.

Aplikace a stipendia

Podrobnosti o tom, jak se přihlásit, najdete na našem webu .

Program nabízí řadu stipendií, která mají podobu sníženého školného. Ty jsou udělovány na základě akademických zásluh a finančních potřeb. Žádosti o zproštění povinnosti by se měly podat nejpozději do 15. dubna.

Kariéra a absoloventky

Našim studentům nabízíme v kariérovém centru VUB přizpůsobené koučování a kariérové poradenství. Mezi klienty kariérového centra VÚB patří významné advokátní kanceláře, Evropská komise, Evropský parlament, Evropské agentury a poradenství. Máme více než 1250 vysoce úspěšných absolventů, kteří nyní pracují v mezinárodních institucích, jako je Evropská unie, Světová obchodní organizace, Mezinárodní měnový fond, OSN a Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj, ve vnitrostátních správách, diplomatických službách, soudnictví, jakož i ve velkých právních firmách, korporacích a nevládních organizacích. Zde jsou nějaké příklady!

Kontakt

Institut evropských studií

Vrije Universiteit Brussel

Pleinlaan 5 (1. patro)

1050 Brusel

LLM přijetí:

E-mail: llm@ies.be

T: 32 2 614 8051

Web: www.llminbrussels.eu

Poslední aktualizace Zář 2020

Informace o škole

The Institute for European Studies is an autonomous department of the Vrije Universiteit Brussel. It was created in 2001 through an initiative taken by the Flemish Government. As a Jean Monnet Center ... Čtěte více

The Institute for European Studies is an autonomous department of the Vrije Universiteit Brussel. It was created in 2001 through an initiative taken by the Flemish Government. As a Jean Monnet Center of Excellence, the IES teaches advanced Master programmes, and focuses on interdisciplinary research in European Studies, more specifically on the role of the EU in an international setting. Within this scope, the IES provides academic services to scholars, policy makers and the general public. Méně
Brusel , Vídeň + 1 Více Méně