LLM v evropském ekonomickém právu

Všeobecné informace

Popis programu

Jsou v EU povoleny monopoly? Jak se může německá společnost chránit před pomocí nizozemské vlády společnosti Philips? Pokud shledáte tyto otázky zajímavými, pak je tento stupeň pro vás!

Program Evropského hospodářského práva pokrývá ústřední aspekty evropského tržního práva, což znamená, že se studenti učí o mnoha různých typech zákonů, včetně institucionálního, pracovního práva, daňového práva a evropské ochrany lidských práv.

Proč studovat tento program v Groningenu?

Tento program zahrnuje všechny aspekty evropského tržního práva. Přednášející ve třídách mají k studentům velmi osobní přístup.

Program

Rok 1

Studenti se budou muset účastnit pěti povinných kurzů a povinného semináře pro tento program a jednoho povinného povinného kurzu. Stejně jako všichni mistři je i tento program ukončen vypracováním diplomové práce v hodnotě 18 ECTS.

Kurzy

 • Evropské právo na vnitřní trh (6 ES)
 • Regulace trhu (6 ES)
 • Seminář Právo evropského trhu (6 ES)
 • Právo hospodářské soutěže (6 ES)
 • Ústavní zásady trhu EU (6 ES)
 • Obchodní právo EU (6 ES)
 • Diplomová práce (18 EC)
 • Evropské právo v oblasti lidských práv (6 EC, volitelné)
 • Evropské právo soudní ochrany (6 ES, volitelné)
 • Evropské právo na udržitelnost (6 EC, volitelné)

Studovat v zahraničí

 • Studium v ​​zahraničí je nepovinné

Vstupní požadavky

Požadavky na přijetí

Zvláštní požadavky Více informací
známkový průměr Kromě poskytování přepisů a diplomů přijímací komisi by studenti měli mít ekvivalentní minimální GPA (průměr bodů) 7/10 (nizozemská klasifikační stupnice).
znalostní minimum Základní znalosti v oblasti evropského práva plus základní znalosti mezinárodního práva veřejného
jazykový test

Rodilí mluvčí angličtiny mohou požádat o osvobození od dokladu o odborné způsobilosti. V opačném případě budete muset prokázat znalost anglického jazyka:

 • TOEFL: 100 (všechny oddíly musí být alespoň 21; psací část musí být nejméně 23)
 • IELTS: 7 (všechny oddíly musí být alespoň 6,0; psací část musí být alespoň 6,5)
 • Cambridge C2 Proficiency (CPE, Cambridge Certifikát o odborné způsobilosti v angličtině);
 • Cambridge C1 Advanced (CAE, Cambridge Certificate of Advanced English)
 • Uchazeči, kteří absolvují / ukončili bakalářský bakalářský program na nizozemské výzkumné univerzitě, mohou být osvobozeni od absolvování testu odborné způsobilosti v angličtině.

Skóre testu nesmí být starší než dva roky.

předchozí vzdělání LLB nebo ekvivalent
doporučující dopis Uchazeči musí předložit jeden referenční dopis od akademického rozhodčího, který má podrobné znalosti svých akademických záznamů.
písemná žádost Uchazeči musí zaslat motivační dopis (max. 650 slov). Dopis by měli napsat sami žadatelé; není dovoleno předkládat (úřední) překlad.
další požadavky na přijetí Životopis

Lhůty pro podání žádosti

Typ studenta Uzávěrka Začněte kurz
Nizozemští studenti 01 května 2021 01. září 2021
Studenti EU / EHP 01 května 2021 01. září 2021
studenti ze zemí mimo EU / EHP 01 května 2021 01. září 2021

Školné

Státní příslušnost Rok Poplatek Programová forma
EU / EHP 2020-2021 2143 EUR plný úvazek
mimo EU / EHP 2020-2021 15 000 EUR plný úvazek

Pracovní příležitosti

Tento program je navržen tak, aby jeho absolventy byli schopni pracovat ve velkých právnických firmách, institucích Společenství a jako interní právníci. Je také vhodný pro ty, kdo se zajímají o interakci mezi právem a politikou, nebo pro ty, kteří hledají kariéru v tvorbě politiky nebo v roli ovlivňující politiku.

Výzkum

Výzkum na fakultě probíhá pod záštitou Centra práva a správy věcí veřejných v Groningenu, kterého se účastní všechny katedry fakulty. Pokud je to možné, budou učitelé využívat a zapojit tento výzkum do výukových kurzů.

Poslední aktualizace Srp 2020

Informace o škole

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Čtěte více

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Méně
Groningen , Leeuwarden + 1 Více Méně