LLM Public International Law

Všeobecné informace

10 dostupných umístění

Popis programu

Veřejné mezinárodní právo je jednoletá magisterská specializace na mezinárodně uznávané Leidenské právnické škole v Leiden University . Program se zaměřuje na právní rámec, který řídí mezinárodní vztahy ve stále se složitější globální společnosti.

ondernemingsrecht.jpg

Různé perspektivy

V tomto pokročilém magisterském programu získáte důkladné pochopení právních předpisů, jimiž se řídí mezinárodní vztahy ve stále složitější globální společnosti. Dozvíte se podrobně o široké škále aspektů, které ovlivňují náš svět, a navíc získáte příležitost specializovat se na svou studijní oblast. Prostřednictvím cílených seminářů a workshopů budete vyzváni, abyste si vytvořili vlastní pohled na úlohu a fungování mezinárodního práva veřejného.

U tohoto programu si vyberete jednu z následujících specializací:

  • Mezinárodní trestní právo (pokročilé)
  • Mír, spravedlnost a rozvoj (pokročilý)

Vzhledem k tomu, že program bude vyučován v Leidenu a Haagu, bude co nejvíce vycházet z odborných znalostí dostupných v různých mezinárodních institucích v Haagu, jako je Mezinárodní soudní dvůr, Mezinárodní trestní tribunál pro Jugoslávii, Mezinárodním trestním soudem a Organizací pro zákaz chemických zbraní.

Současné globální výzvy

V důsledku globalizace a mezinárodní vzájemné závislosti se mezinárodní právo mění. Zatímco v minulosti byl tento zákon omezen na vztahy mezi státy, v posledních letech se organizace, národy, podniky a jednotlivci také stali součástí oblasti mezinárodního práva. Kdo má právo zasáhnout v situacích hromadného porušování lidských práv? Jaké prostředky jsou povoleny v boji proti mezinárodnímu terorismu? Může mezinárodní společenství vyvinout vládní mechanismy, včetně práva, k řešení problémů, jako je globální změna klimatu?

Poslední aktualizace Zář 2020

Informace o škole

Are you curious, critical and involved in the world around you? At Leiden University, the oldest university in the Netherlands, you can make a valuable contribution to tackling the various national an ... Čtěte více

Are you curious, critical and involved in the world around you? At Leiden University, the oldest university in the Netherlands, you can make a valuable contribution to tackling the various national and international challenges facing modern society. Together with academics and fellow students from all over the world, you will actively address these challenges. We keep an open mind, do not shy away from difficult discussions and allow one another the space to disagree. We expect the same active, open-minded and critical attitude from you. We challenge you to look beyond your own boundaries. Leiden University welcomes anyone who wants to achieve their full potential. Our modest community size in the historical cities of Leiden and The Hague creates a highly personal and committed atmosphere. Together, we map out a learning path that suits you and your ambitions. You will also be encouraged to conduct research in cooperation with eminent and enthusiastic scholars. The knowledge and skills you develop here will benefit you for the rest of your life, regardless of the career path you choose! Méně
Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Haag , Haag , Haag , Haag + 9 Více Méně