LLM Pokročilé studie v mezinárodních dětských právech

Všeobecné informace

10 dostupných umístění

Popis programu

Master of Law: Advanced Studies in International Children Rights je program svého druhu, který nabízí pokročilému mistrovi (LL.M) věnovanému právům a zájmům dětí z právního hlediska. Dnes - více než 25 let po přijetí Úmluvy Organizace spojených národů o právech dítěte - úloha mezinárodních, regionálních a domácích systémů v otázkách ochrany dětí, účasti a zmocnění neustále roste a vyžaduje důkladnou specializaci.

Vícevrstvé a interdisciplinární

Mezinárodní právo dětí je jedinečnou oblastí práva, protože je vícevrstvá (pokrývající mezinárodní, regionální a národní právní spektrum) a interdisciplinární (překračující různé oblasti práva jak na domácí, tak i na mezinárodní úrovni).

Práva dětí se dotýkají oblastí občanského, trestního a správního práva, mezinárodního práva veřejného, ​​mezinárodního humanitárního práva, mezinárodního trestního práva a mezinárodního pracovního práva. Zvláštní rys se týká vzájemného působení mezi dětskými právy a mezinárodním právem soukromým, zejména nástroji vypracovanými Haagskou konferencí mezinárodního práva soukromého.

Aktivity

Kromě našich akademických pracovníků, které zahrnují renomované mezinárodní právní experty v oblasti práv dětí, nabízí program studentům příležitost setkat se a diskutovat o žhavých tématech týkajících se dětí s přednáškami hostů a zástupci nevládních organizací a mezinárodních organizací, jako je například Haagská konference o mezinárodním právu soukromém a Mezinárodní organizaci práce , jakož i s významnými odborníky působícími v oblasti práv dětí.

Program také zahrnuje výlet do Ženevy, aby se zúčastnil zasedání Výboru OSN pro práva dítěte a setkal se s dalšími mezinárodními organizacemi působícími na mezinárodní scéně v otázkách týkajících se práv dětí.

Pro koho?

  • absolventi práv, kteří jsou držiteli titulu s úplným právem (nabízejícím přístup k právní praxi), nebo právnickými profesionály.
  • absolventi, kteří mají titul na stejné úrovni v jiné disciplíně s dostatečným zázemím nebo znalostí práva a / nebo dostatečnou odbornou praxí v oboru.

Vstup a aplikace

Chcete se přihlásit na tento magisterský program na Leiden University ? Informace o tom, jak se přihlásit do programu, naleznete v průvodci krok za krokem v sekci aplikace a přijetí :

https://www.universiteitleiden.nl/en/education/study-programmes/master/international-childrens-rights/admission-and-application

Poslední aktualizace Září 2019

Informace o škole

Are you curious, critical and involved in the world around you? At Leiden University, the oldest university in the Netherlands, you can make a valuable contribution to tackling the various national an ... Čtěte více

Are you curious, critical and involved in the world around you? At Leiden University, the oldest university in the Netherlands, you can make a valuable contribution to tackling the various national and international challenges facing modern society. Together with academics and fellow students from all over the world, you will actively address these challenges. We keep an open mind, do not shy away from difficult discussions and allow one another the space to disagree. We expect the same active, open-minded and critical attitude from you. We challenge you to look beyond your own boundaries. Leiden University welcomes anyone who wants to achieve their full potential. Our modest community size in the historical cities of Leiden and The Hague creates a highly personal and committed atmosphere. Together, we map out a learning path that suits you and your ambitions. You will also be encouraged to conduct research in cooperation with eminent and enthusiastic scholars. The knowledge and skills you develop here will benefit you for the rest of your life, regardless of the career path you choose! Méně
Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Haag , Haag , Haag , Haag + 9 Více Méně