LLM Pokročilé studie v leteckém a kosmickém právu

Všeobecné informace

10 dostupných umístění

Popis programu

Které zákony upravují komerční využití vesmíru? Jsou státy odpovědné za zmírňování odpadu z vesmíru? Kdo je odpovědný za nehody, ke kterým dojde na palubě letadla? Naučte se, jak se vypořádat s takovými otázkami z mezinárodní i evropské perspektivy.

Co vlastně zahrnuje tento magisterský program?

LL.M. Program Air and Space Law kombinuje veřejné letecké právo, soukromé letecké právo a vesmírné právo. Má jasně definovaný evropský a mezinárodní rozměr, díky čemuž je světový unikát. V tomto intenzivním jednoročním magisterském programu získáte pevný právní základ v této vzrušující oblasti a budete se učit od předních odborníků z akademické obce a právní praxe.

Mezinárodní ústav leteckého a kosmického práva (IIASL), v němž sídlí tato pokročilá magisterská specializace, je jedním z předních mezinárodních akademických výzkumných a vzdělávacích institucí v této oblasti. Ústav udržuje úzké vztahy s celostátními a mezinárodními organizacemi a institucemi po celém světě a požívá vedení prestižního Mezinárodního poradního sboru.

Program také nabízí kombinovanou verzi učení. Kombinované učení je kombinací distančního vzdělávání a osobního učení. Účastníci většinou pracují ze svých domovů nebo kanceláří a komunikují s pedagogickými pracovníky prostřednictvím softwarového balíčku (tabule) prostřednictvím internetu nebo e-mailu.

Naučíte se řešit celou škálu otázek, které ovlivňují společnost, například:

 • bezpečnost cestujících
 • vyšetřování nehod
 • ochrana životního prostředí
 • použití dronů
 • férová soutěž
 • udržitelnost vesmírných aktivit
 • militarizace vesmíru

Důvody pro výběr Leteckého a vesmírného práva na Leiden University ?

Jako student pokročilých studií v letectví a vesmíru budete mít prospěch z:

 1. Mezinárodní prostředí: Kromě mezinárodního zaměření učebních osnov, jedinečná směsice studentů a instruktorů, kteří reprezentují všechny kontinenty, činí náš program opravdovým globálním zážitkem.
 2. Expertní instruktoři: Budete vyučováni odbornou fakultou Mezinárodního ústavu pro letectví a kosmonautiku, navštěvujícími mezinárodní profesory a významné právníky specializující se na specifické aspekty leteckého a kosmického práva.
 3. Vynikající pověst: Leiden Law School si vydobyla pověst excelence spojením vysoké úrovně akademické výuky s uznávaným a inovativním výzkumem. Jeho tradice kvality přitahuje prestižní profesory a profesionály z celého světa, kteří vás naučí v náročné a podpůrné atmosféře.

Je právo letectví a vesmíru správným programem pro vás?

Tento program je speciálně navržen pro:

 • kteří mají zájem pokračovat v náročném pokročilém magisterském studiu na postgraduální úrovni, případně následovat doktorské stanovisko;
 • (např. letecké společnosti, výrobci letadlových částí), orgány civilního letectví, telekomunikační orgány, mezinárodní a regionální organizace a zástupci vlád, kteří se chtějí specializovat v oblasti leteckého a kosmického práva.
Poslední aktualizace Zář 2020

Informace o škole

Are you curious, critical and involved in the world around you? At Leiden University, the oldest university in the Netherlands, you can make a valuable contribution to tackling the various national an ... Čtěte více

Are you curious, critical and involved in the world around you? At Leiden University, the oldest university in the Netherlands, you can make a valuable contribution to tackling the various national and international challenges facing modern society. Together with academics and fellow students from all over the world, you will actively address these challenges. We keep an open mind, do not shy away from difficult discussions and allow one another the space to disagree. We expect the same active, open-minded and critical attitude from you. We challenge you to look beyond your own boundaries. Leiden University welcomes anyone who wants to achieve their full potential. Our modest community size in the historical cities of Leiden and The Hague creates a highly personal and committed atmosphere. Together, we map out a learning path that suits you and your ambitions. You will also be encouraged to conduct research in cooperation with eminent and enthusiastic scholars. The knowledge and skills you develop here will benefit you for the rest of your life, regardless of the career path you choose! Méně
Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Haag , Haag , Haag , Haag + 9 Více Méně