LLM Pokročilé studie o evropských a mezinárodních právech v oblasti lidských práv

Všeobecné informace

10 dostupných umístění

Popis programu

Je-li určitý stát porušován lidská práva, je účinnější využít k řešení problému vnitrostátní, regionální nebo mezinárodní mechanismy ochrany lidských práv ? A jaký mechanismus bude pravděpodobně nejúčinnější při řešení konkrétních typů porušování lidských práv?

Co vlastně zahrnuje tento magisterský program?

Lidská práva jsou ohrožena ve všech společnostech. Ačkoli byly vyvinuty různé národní, regionální a mezinárodní nástroje v oblasti lidských práv na ochranu lidských práv všech lidí, některé z nich jsou v konkrétních situacích účinnější než jiné. V evropském a mezinárodním programu v oblasti lidských práv budete porovnávat funkčnost různých ochranných mechanismů, které jsou aktuálně zavedeny. Za tímto účelem nebudete studovat jen „zákon knihy“, ale také „zákon v akci“. Dozvíte se také, jak může podpora lidských práv vyžadovat různé strategie, lhostejné politické, sociální a kulturní prostředí. Zažijete to také během studijní cesty do Štrasburku a / nebo Ženevy.

Program zaujímá komparativní přístup k evropským a mezinárodním mechanismům ochrany lidských práv. To vám pomůže rozvíjet důkladné pochopení různých mechanismů lidských práv, které jsou k dispozici, a toho, jak je efektivně uplatnit v praxi v různých politických a sociálních prostředích.

Důvody pro výběr evropského a mezinárodního práva v oblasti lidských práv na Leiden University ?

Jako student evropského a mezinárodního programu v oblasti pokročilých studií o právech v oblasti lidských práv získáte:

  1. Odborní instruktoři: Kromě učení z odborných znalostí našich akademických pracovníků se budete účastnit přednášek, mistrovských kurzů a workshopů, které poskytnou renomovaní odborníci na lidská práva, kteří pracují pro OSN, EU, nevládní organizace nebo jiné organizace.
  2. Život-měnící práce: Naučíte se, jak rozvíjet svůj vlastní hlas, aby mluvil pro lidi na světě, kteří jinak byli umlčeni. Stanete se účinným obhájcem obnovy základních práv a základních svobod, které jsou vlastní všem lidem.
  3. Vynikající pověst: Leidenská škola má vynikající pověst v oblasti výzkumu a vzdělávání v oblasti lidských práv.

Je evropský a mezinárodní zákon o lidských právech správným programem pro vás?

Chtěli byste aktivně pracovat na ochraně práv lidí na celém světě? Máte zájem uplatnit své znalosti o právech v oblasti lidských práv na skutečné politické, společenské a právní prostředí? Pak je to pro vás program. Měli byste mít dostatečné právní zázemí.

Vstup a aplikace

Chcete se přihlásit na tento magisterský program na Leiden University ? Informace o tom, jak se přihlásit do programu, naleznete v průvodci krok za krokem v sekci aplikace a přijetí :

https://www.universiteitleiden.nl/en/education/study-programmes/master/european-and-international-human-rights-law/admission-and-application

Poslední aktualizace Zář 2020

Informace o škole

Are you curious, critical and involved in the world around you? At Leiden University, the oldest university in the Netherlands, you can make a valuable contribution to tackling the various national an ... Čtěte více

Are you curious, critical and involved in the world around you? At Leiden University, the oldest university in the Netherlands, you can make a valuable contribution to tackling the various national and international challenges facing modern society. Together with academics and fellow students from all over the world, you will actively address these challenges. We keep an open mind, do not shy away from difficult discussions and allow one another the space to disagree. We expect the same active, open-minded and critical attitude from you. We challenge you to look beyond your own boundaries. Leiden University welcomes anyone who wants to achieve their full potential. Our modest community size in the historical cities of Leiden and The Hague creates a highly personal and committed atmosphere. Together, we map out a learning path that suits you and your ambitions. You will also be encouraged to conduct research in cooperation with eminent and enthusiastic scholars. The knowledge and skills you develop here will benefit you for the rest of your life, regardless of the career path you choose! Méně
Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Haag , Haag , Haag , Haag + 9 Více Méně