LLM Evropské právo

Všeobecné informace

10 dostupných umístění

Popis programu

Evropský zákon je jednoletá magisterská specializace na mezinárodně uznávané Leidenské právnické škole na Leiden University . Program se odlišuje svým multidisciplinárním přístupem, který pokrývá hmotné a institucionální právo EU, stejně jako hospodářské právo a lidská práva v rámci EU.

Rozsah působnosti práva EU

Evropské právo je vzrušující a rychle se rozvíjející disciplína. V Evropě existuje jen málo oblastí vnitrostátního práva a politiky, které zůstávají nedotčeny vlivem evropských právních předpisů. Rozsah práva EU je však ještě širší, neboť Evropa se stává stále důležitějším aktérem na mezinárodní scéně.

V tomto programu se zaměříte na různé aspekty evropského práva a také na evropskou ochranu lidských práv. Tato specializace se zaměřuje na různé oblasti evropského práva - jako jsou lidská práva, vnitřní trh a vnější vztahy EU - z hlediska hmotného i institucionálního práva. Získáte důkladné znalosti o těchto aspektech a zároveň si osvojíte odborné dovednosti potřebné pro právní kariéru související s EU.

Obsah magisterského programu je spojen s obsahem výzkumného programu Právnické fakulty: Zabezpečení právního státu ve světě víceúrovňové jurisdikce. Stručně řečeno, výzkumný program se zabývá otázkou, jak lze udržovat právní stát (tj. Demokracii, ochranu lidských práv, přiměřené právní prostředky), když je zákon formován na několika úrovních.

Mezinárodní atmosféra

Naším cílem v tomto programu je poskytnout vám hluboké akademické znalosti a vybavit vás odbornými dovednostmi potřebnými v právnické kariéře související s EU. Za tímto účelem se výuka provádí v malých třídách ve stylu semináře, s velkou pozorností věnovanou praktickým dovednostem ve speciálních třídách privatissimum a cvičení. Náš program přitahuje studenty z EU i mimo ni, což vytváří skutečně mezinárodní atmosféru.

Zájem?

Pokud byste se chtěli dozvědět více, kontaktujte nás prosím nebo navštivte stránku s úvodem na našich webových stránkách: http://en.mastersinleiden.nl/programmes/european-law/en/introduction.

Mezi předměty, které budete mít s tímto programem, můžete najít následující:

  • Evropská ochrana lidských práv
  • Unie ve světě
  • Institucionální právo EU a obecné zásady práva EU
  • Evropské právo v praxi - cvičení
  • Zákon o vnitřním trhu a hospodářské soutěži EU
Poslední aktualizace Říj 2020

Informace o škole

Are you curious, critical and involved in the world around you? At Leiden University, the oldest university in the Netherlands, you can make a valuable contribution to tackling the various national an ... Čtěte více

Are you curious, critical and involved in the world around you? At Leiden University, the oldest university in the Netherlands, you can make a valuable contribution to tackling the various national and international challenges facing modern society. Together with academics and fellow students from all over the world, you will actively address these challenges. We keep an open mind, do not shy away from difficult discussions and allow one another the space to disagree. We expect the same active, open-minded and critical attitude from you. We challenge you to look beyond your own boundaries. Leiden University welcomes anyone who wants to achieve their full potential. Our modest community size in the historical cities of Leiden and The Hague creates a highly personal and committed atmosphere. Together, we map out a learning path that suits you and your ambitions. You will also be encouraged to conduct research in cooperation with eminent and enthusiastic scholars. The knowledge and skills you develop here will benefit you for the rest of your life, regardless of the career path you choose! Méně
Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Haag , Haag , Haag , Haag + 9 Více Méně